Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
238 528 zł
Umowa zawarta
26 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 21 października 2026
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 238 528 zł – 492 000 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin wykonania20%Wyposażenie dodatkowe – szuflada10%Wyposażenie dodatkowe – wyciągarka10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa fabrycznie nowego samochodu typu pick-up na potrzeby Starostwa Powiatowego w Częstochowie

Zamawiający Powiat Częstochowski (Częstochowa, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa fabrycznie nowego samochodu typu pick-up na potrzeby Starostwa Powiatowego w…”, wybierając ofertę wykonawcy YORGO Jerzy Piotrowski. Wartość umowy: 238 528 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Powiat CzęstochowskiCzęstochowa, Śląskieopublikowano 26 sierpnia 2026
Wartość umowy
238 528 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~2,3 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    30 lipca 2026

    Termin ofert: 7 sierpnia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    26 sierpnia 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy YORGO Jerzy Piotrowski (Radom), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 238 527,75 zł (umowę zawarto 26 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 238 527,75 zł do 492 000,00 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 21 października 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Częstochowski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 152180837

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Jana III Sobieskiego 9

1.5.2.)Miejscowość

Częstochowa

1.5.3.)Kod pocztowy

42-217

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL224 - Częstochowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@czestochowa.powiat.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.czestochowa.powiat.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://powiatczestochowski.ezamawiajacy.pl/pn/POWCZESTO/demand/309962/notice/public/details na platformie: https://powiatczestochowski.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa fabrycznie nowego samochodu typu pick-up na potrzeby Starostwa Powiatowego w Częstochowie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-16437fc3-ceb5-4de1-95c6-0504a3878c3b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00407681

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00042079/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 Dostawa nowego samochodu typu pick-up na potrzeby Starostwa Powiatowego w Częstochowie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00370684

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IF.272.37.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego samochodu typu pick-up na potrzeby Starostwa Powiatowego w Częstochowie.
Zamówienie jest dofinansowane w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025/2026.
Szczegółowy zakres i opis zamówienia zawiera Załącznik nr 7 do SWZ - OPZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

34110000-1 - Samochody osobowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

34113000-2 - Pojazdy z napędem na 4 koła

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

238527,75 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

492000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

238527,75 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

YORGO Jerzy Piotrowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7981172430

7.3.3)Ulica

Kielecka 159

7.3.4)Miejscowość

Radom

7.3.5)Kod pocztowy

26-600

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

238527,75 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-10-21

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34110000-1Samochody osobowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
210 000 zł
Próbka: 129 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
173 253 zł317 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
143 747 zł
Źródło próbki
CPV 34110000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
173 253 zł
Mediana
210 000 zł
Górny kwartyl
317 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Częstochowski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Częstochowa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 238 528 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34110000-1 (Samochody osobowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: YORGO Jerzy Piotrowski (Radom). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.