Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
298 298 zł
Umowa zawarta
12 września 2025
Okres realizacji
56 dni
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 298 298 zł – 534 374 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena90%Wydłużenie okresu gwarancji10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

2025. Dostawa i montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego

Zamawiający Gdański Zarząd Dróg i Zieleni (Gdańsk, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „2025. Dostawa i montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego”, wybierając ofertę wykonawcy Tioman Group Sp. z o.o. Wartość umowy: 298 298 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gdański Zarząd Dróg i ZieleniGdańsk, Pomorskieopublikowano 15 października 2025
Wartość umowy
298 298 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Tioman Group Sp. z o.o. (Ostaszewo), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 298 297,88 zł (umowę zawarto 12 września 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 298 297,88 zł do 534 373,50 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 56 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 190030083

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Partyzantów 36

1.5.2.)Miejscowość

Gdańsk

1.5.3.)Kod pocztowy

80-254

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gzdiz-przetargi@gdansk.gda.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://gzdiz.gda.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5a4dbc5d-3b5e-4821-91fe-6b63ad5c2bec

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


zarządzanie infrastrukturą drogową i zielenią

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

2025. Dostawa i montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5a4dbc5d-3b5e-4821-91fe-6b63ad5c2bec

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00475452

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-15

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00098689/11/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.9 Dostawa i montaz urządzeń bezpieczeństwa ruchu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00369863

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

58/B/ZI/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

284455,42 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie Miasta Gdańska wraz z wdrożeniem projektu organizacji ruchu.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

34992200-9 - Znaki drogowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

298297,88 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

534373,50 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

298297,88 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Tioman Group Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

879-20-50-063

7.3.4)Miejscowość

Ostaszewo

7.3.5)Kod pocztowy

87-148

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

298297,88 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

56 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233290-8Instalowanie znaków drogowych
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
639 197 zł
Próbka: 864 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 147 zł1 612 748 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 307 601 zł
Źródło próbki
CPV 45233· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
305 147 zł
Mediana
639 197 zł
Górny kwartyl
1 612 748 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdańsk.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 298 298 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233290-8 (Instalowanie znaków drogowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Tioman Group Sp. z o.o. (Ostaszewo). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.