Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
337 495 zł
Umowa zawarta
7 października 2025
Okres realizacji
do 2 grudnia 2025
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 337 495 zł – 362 850 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi za wady na przedmiot zamówienia20%Wysokość kary umownej za każdy rozpoczęty dzień zwłoki w wykonaniu przedmiotu umowy20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

BO - Bezpieczne i nowoczesne place zabaw w ZSP nr 21 w Katowicach (SP nr 28 w Katowicach i MP nr 84 w Katowicach)

Zamawiający Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 21 (Katowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „BO - Bezpieczne i nowoczesne place zabaw w ZSP nr 21 w Katowicach (SP nr 28 w Katowicach…”, wybierając ofertę wykonawcy Simba Group Sp. z o.o. Wartość umowy: 337 495 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 21Katowice, Śląskieopublikowano 13 października 2025
Wartość umowy
337 495 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Simba Group Sp. z o.o. (Lublin), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 337 494,78 zł (umowę zawarto 7 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 337 494,78 zł do 362 850,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 2 grudnia 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 21

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 525478554

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

grn. Zygmunta Waltera Jankego 160

1.5.2.)Miejscowość

Katowice

1.5.3.)Kod pocztowy

40-614

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22A - Katowicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sp28katowice@onet.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.sp28katowice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/cuw_katowice

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

BO - Bezpieczne i nowoczesne place zabaw w ZSP nr 21 w Katowicach (SP nr 28 w Katowicach i MP nr 84 w Katowicach)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-21a4e57d-389e-4338-a37d-7335a45a8fd3

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00470652

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00089368/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 BO - Bezpieczne i nowoczesne place zabaw w ZSP nr 21 w Katowicach (SP nr 28 w Katowicach i MP nr 84 w Katowicach)

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00396140

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP/584/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie placu zabaw wraz z nawierzchnią, oświetleniem i monitoringiem w Szkole Podstawowej 28 przy ul. Gen. Jankego 160 oraz budowy placu zabaw wraz z nawierzchnią bezpieczną w Przedszkolu nr 84 przy ul. Targowej 13 wchodzących w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 21.
Zakres zamówienia:

Zakres robót budowlanych Szkole Podstawowej 28 :
 demontaż i ponowny montaż w nowej lokalizacji elementów małej architektury,
 rozebranie ogrodzenia panelowego wraz z furtką i podwaliną,
 prace pomiarowe,
 częściowy demontaż nawierzchni bezpiecznej maty przerostowej,
 dostawa i montaż nawierzchni bezpiecznej z poliuretanu wraz z korytowaniem, podbudową i obrzeżami,
 dostawa i montaż ogrodzenia panelowego wraz ze słupami i furtką,
 dostawa i montaż wyposażenia placu zabaw,
 niwelacja terenu zielonego wraz z plantowaniem i wysiewem trawy,
 sadzenie krzewów wraz z zaprawą rowów,
 dostawa i montaż tablicy z regulaminem oraz informacją o realizacji zadania z BO,
 wywóz i utylizacja materiału z rozbiórki.

Zakres robót branża elektryczna w Szkole Podstawowej nr 28:
 dostawa i montaż słupów oświetlenia i oprawami LED wraz z okablowaniem i podłączeniem do instalacji szkoły,
 dostawa i montaż czujnika ruchu i zmierzchu,
 dostawa i montaż kamer CCTV zewnętrznych wraz z uchwytem i przewodami wraz z podłączeniem do istniejącego rejestratora,
 instalacja i uruchomienie systemu,
 dostawa i montaż przewodów w bruzdach wraz z zaprawianiem i malowaniem,
 przebijanie otworów,
 przepusty i uszczelnienia ognioochronne,
 ręczne kopanie rowów wraz z zasypaniem i zasypką dla kabli,
 pomiary,
 utylizacja i wywóz materiału z rozbiórki

Zakres robót branża budowana w Przedszkolu nr 84:
 demontaż istniejącego wyposażenia,
 prace pomiarowe,
 dostawa i montaż elementów wyposażenia placu zabaw ,
 dostawa i montaż tablicy z regulaminem oraz informacją o realizacji zadania z BO,
 dostawa i montaż nawierzchni bezpiecznej z maty przerostowej wraz z przygotowaniem podłoża,
 niwelacja terenu zielonego wraz z wysiewem trawy,
 utylizacja i wywóz materiału z rozbiórki

Szczegółowy zakres robót został opisany w dokumentacji projektowej stanowiący załącznik Nr 9 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

45113000-2 - Roboty na placu budowy

37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

337494,78 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

362850,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

337494,78 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Simba Group Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 9462647108

7.3.3)Ulica

ul. Zimna 15

7.3.4)Miejscowość

Lublin

7.3.5)Kod pocztowy

20-204

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Roboty elektryczne i prace ziemne

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-07

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

337494,78 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-02

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 21 prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Katowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 337 495 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Simba Group Sp. z o.o. (Lublin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.