Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

BO - Bezpieczne i nowoczesne place zabaw w ZSP nr 21 w Katowicach (SP nr 28 w Katowicach i MP nr 84 w Katowicach)

Zamawiający Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 21 (Katowice, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „BO - Bezpieczne i nowoczesne place zabaw w ZSP nr 21 w Katowicach (SP nr 28 w Katowicach…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 21Katowice, Śląskieopublikowano 30 marca 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje o wykonaniu umowy

Podsumowanie
  • 1

    ZakresWybrano ofertę firmy Simba Group Sp. z o.o. (Lublin).

  • 2

    ZakresSzacunkowa wartość zamówienia wynosi 337 494,78 zł.

  • 3

    ZakresSP nr 28 zakres obejmuje m.in. demontaż i ponowny montaż elementów architektury, rozbiórkę ogrodzenia, montaż nawierzchni poliuretanowej, montaż wyposażenia placu zabaw, niwelację terenu i sadzenie krzewów.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 21

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 525478554

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

grn. Zygmunta Waltera Jankego 160

1.4.2.)Miejscowość

Katowice

1.4.3.)Kod pocztowy

40-614

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22A - Katowicki

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sp28katowice@onet.eu

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.sp28katowice.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-21a4e57d-389e-4338-a37d-7335a45a8fd3

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00176398

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-03-30

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00396140

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

BO - Bezpieczne i nowoczesne place zabaw w ZSP nr 21 w Katowicach (SP nr 28 w Katowicach i MP nr 84 w Katowicach)

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie placu zabaw wraz z nawierzchnią, oświetleniem i monitoringiem w Szkole Podstawowej 28 przy ul. Gen. Jankego 160 oraz budowy placu zabaw wraz z nawierzchnią bezpieczną w Przedszkolu nr 84 przy ul. Targowej 13 wchodzących w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 21.
Zakres zamówienia:

Zakres robót budowlanych Szkole Podstawowej 28 :
 demontaż i ponowny montaż w nowej lokalizacji elementów małej architektury,
 rozebranie ogrodzenia panelowego wraz z furtką i podwaliną,
 prace pomiarowe,
 częściowy demontaż nawierzchni bezpiecznej maty przerostowej,
 dostawa i montaż nawierzchni bezpiecznej z poliuretanu wraz z korytowaniem, podbudową i obrzeżami,
 dostawa i montaż ogrodzenia panelowego wraz ze słupami i furtką,
 dostawa i montaż wyposażenia placu zabaw,
 niwelacja terenu zielonego wraz z plantowaniem i wysiewem trawy,
 sadzenie krzewów wraz z zaprawą rowów,
 dostawa i montaż tablicy z regulaminem oraz informacją o realizacji zadania z BO,
 wywóz i utylizacja materiału z rozbiórki.

Zakres robót branża elektryczna w Szkole Podstawowej nr 28:
 dostawa i montaż słupów oświetlenia i oprawami LED wraz z okablowaniem i podłączeniem do instalacji szkoły,
 dostawa i montaż czujnika ruchu i zmierzchu,
 dostawa i montaż kamer CCTV zewnętrznych wraz z uchwytem i przewodami wraz z podłączeniem do istniejącego rejestratora,
 instalacja i uruchomienie systemu,
 dostawa i montaż przewodów w bruzdach wraz z zaprawianiem i malowaniem,
 przebijanie otworów,
 przepusty i uszczelnienia ognioochronne,
 ręczne kopanie rowów wraz z zasypaniem i zasypką dla kabli,
 pomiary,
 utylizacja i wywóz materiału z rozbiórki

Zakres robót branża budowana w Przedszkolu nr 84:
 demontaż istniejącego wyposażenia,
 prace pomiarowe,
 dostawa i montaż elementów wyposażenia placu zabaw ,
 dostawa i montaż tablicy z regulaminem oraz informacją o realizacji zadania z BO,
 dostawa i montaż nawierzchni bezpiecznej z maty przerostowej wraz z przygotowaniem podłoża,
 niwelacja terenu zielonego wraz z wysiewem trawy,
 utylizacja i wywóz materiału z rozbiórki

Szczegółowy zakres robót został opisany w dokumentacji projektowej stanowiący załącznik Nr 9 do SWZ.

3.9.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

45113000-2 - Roboty na placu budowy

37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-07

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2025-12-02

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Simba Group Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 9462647108

4.3.3.)Ulica

ul. Zimna 15

4.3.4.)Miejscowość

Lublin

4.3.5.)Kod pocztowy

20-204

4.3.6.)Województwo

lubelskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

337494,78 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00470652/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-12-29

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

2

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Zmiana terminu zakończenia robót budowlanych

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Wydłużono termin realizacji umowy do dnia 31.12.2025 r.

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Wpisanie zadania na listę zadań, które nie wygasają z upływem roku budżetowego 2025 r.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Planowany termin zakończenia prac wyznaczono na dzień 15.06.2026 r.

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

337494,78 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 21 prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Katowice.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.