Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
91 005 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    72 955 zł
    2 oferty
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    18 050 zł
    2 oferty
Oferty w postępowaniu
4 oferty(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Dodatkowa gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Dostawa sprzętu komputerowego i wyposażenia meblowego sal dydaktycznych dla szkół podstawowych na terenie gminy Mrocza”

Zamawiający Gmina Mrocza (Mrocza, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa sprzętu komputerowego i wyposażenia meblowego sal dydaktycznych dla szkół…”, wybierając ofertę wykonawcy Aktin Sp. z o.o. Łączna wartość umów: 91 005 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina MroczaMrocza, Kujawsko-Pomorskie (powiat Nakielski →)opublikowano 13 października 2025
Łączna wartość umów
91 005 zł
Liczba ofert
4 ofertyłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~3,7 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    CzęściZamówienie podzielono na 2 części; we wszystkich wybrano wykonawców.

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma Aktin Sp. z o.o. za łącznie 91 004,79 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 4 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MROCZA

1.3.)Oddział zamawiającego

Komórka ZP

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 092350889

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Plac 1 Maja 20

1.5.2.)Miejscowość

Mrocza

1.5.3.)Kod pocztowy

89-115

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL617 - Inowrocławski

1.5.7.)Numer telefonu

052 386 74 10

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@mrocza.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mrocza.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/mrocza

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Dostawa sprzętu komputerowego i wyposażenia
meblowego sal dydaktycznych dla szkół podstawowych na terenie gminy Mrocza”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1f435cc8-7ab2-4a98-ac1c-a81884fa074e

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00470043

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00029077/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.6 Projekt edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych gminy Mrocza - wsparcie dla szkół i placówek

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Priorytetu FEKP.08 Fundusze Europejskie na wsparcie w obszarze rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działanie FEKP.08.12 Kształcenie ogólne BydOF-IP

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00411740

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RI.271.3.12.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

110276,42 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

W ramach części 1 zamówienia planowana jest dostawa oraz montaż sprzętu
komputerowego w tym:
Dla Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu:
- Zestaw PC – 15 zestawów, składający się z elementów:
komputer stacjonarny,
monitor,
zestaw klawiatury i mysz,
Dla Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy
-komputer nauczyciela – 1 szt.
-tablet wraz z oprogramowaniem – 1 sztuka;
- monitor interaktywny – 75” – 1 sztuka;
- jednostka centralna sytemu – umożliwiające regulację siły głosu dla każdego ucznia,
możliwość, tworzenia dowolnych grup oraz ich konfigurowania – 1 sztuka;
- słuchawki z mikrofonem dla uczniów – 24 sztuki;
- słuchawki z mikrofonem dla nauczyciela – 1 sztuka;
- monitor dotykowy do sterowania pracownią – 1 sztuka;
- oprogramowanie sterujące pracownią – 1 sztuka;
- okablowanie systemowe – 12 sztuk;
-instalacja elektryczna – 24 sztuk;
- głośniki – 1 komplet;
UWAGA:
Szczegółowe parametry wyżej wymienionych elementów zostały ujęte w załączniku nr 4 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia/ opis oferowanego sprzętu.

4.5.3.)Główny kod CPV

30200000-1 - Urządzenia komputerowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

30236000-2 - Różny sprzęt komputerowy

51600000-8 - Usługi instalowania komputerów i urządzeń biurowych

4.5.5.)Wartość części

95399,15 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

W ramach części 2 zamówienia planowana jest dostawa wyposażenia meblowego sal
dydaktycznych Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy w tym:
- biurko nauczyciela – 1 sztuka;
- stolik uczniowski – 12 sztuk;
-krzesło nauczyciela – 1 sztuka;
- krzesło uczniowskie – 24 sztuk;
- szafa zamykana – 2 sztuki
- szafa z regałem – 1 sztuki;
UWAGA:
Szczegółowe parametry wyżej wymienionych elementów zostały ujęte w załączniku nr 4 do
SWZ – opis przedmiotu zamówienia/ opis oferowanego sprzętu.

4.5.3.)Główny kod CPV

39160000-1 - Meble szkolne

4.5.5.)Wartość części

14877,27 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

72954,92 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

120310,50 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

72954,92 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Aktin Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6443406804

7.3.3)Ulica

Jagiellońska 40

7.3.4)Miejscowość

Sosonowiec

7.3.5)Kod pocztowy

41-200

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

72954,92 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

30 dni

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

18049,87 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

18049,87 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

18049,87 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Aktin Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6443406804

7.3.3)Ulica

Jagiellońska 40

7.3.4)Miejscowość

Sosnowiec

7.3.5)Kod pocztowy

41-200

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

18049,87 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

30200000-1Urządzenia komputerowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
401 086 zł
Próbka: 131 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
140 205 zł1 052 390 zł
Rozstęp międzykwartylowy
912 185 zł
Źródło próbki
CPV 30200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
140 205 zł
Mediana
401 086 zł
Górny kwartyl
1 052 390 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Mrocza prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Mrocza.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 91 005 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 30200000-1 (Urządzenia komputerowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Aktin Sp. z o.o. (Sosonowiec). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.