Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
213 282 zł
Umowa zawarta
8 października 2025
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 213 282 zł – 220 662 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa oleju opałowego w sezonie grzewczym 2025/2026

Zamawiający Gmina Płaska (Płaska, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa oleju opałowego w sezonie grzewczym 2025/2026”, wybierając ofertę wykonawcy P.H.U. Falko Oil Krzysztof Falkowski. Wartość umowy: 213 282 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina PłaskaPłaska, Podlaskie (powiat Augustowski →)opublikowano 10 października 2025
Wartość umowy
213 282 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    18 września 2025

    Termin ofert: 26 września 2025 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    10 października 2025

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy P.H.U. Falko Oil Krzysztof Falkowski (Białystok), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 213 282,00 zł (umowę zawarto 8 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 213 282,00 zł do 220 662,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Płaska

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 790671001

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Generała Ignacego Prądzyńskiego 53

1.5.2.)Miejscowość

Płaska

1.5.3.)Kod pocztowy

16-326

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL843 - Suwalski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@plaska.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.plaska.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3bcfb016-a8a5-412e-9e9c-c1f47ca72b71

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa oleju opałowego w sezonie grzewczym 2025/2026

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3bcfb016-a8a5-412e-9e9c-c1f47ca72b71

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00469391

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00021369/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa oleju opałowego w sezonie grzewczym 2025/2026

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00431069

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZPP.271.9.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

150041,46 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa oleju opałowego na sezon grzewczy 2025/2026 na potrzeby:
1) Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Płaskiej,
2) budynku po byłej szkole w Gruszkach,
w łącznej ilości szacunkowej 45.000 litrów. Miejscem dostawy jest: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Płaskiej (ul. generała Ignacego Prądzyńskiego 47, 16-326 Płaska) oraz budynek po byłej szkole w Gruszkach (Gruszki 60, 16-326 Płaska). Ilość oleju opałowego objętego postępowaniem jest szacunkowa, może ulec zmianie w stosunku do wielkości całego zamówienia ze względu na aktualne potrzeby. Ewentualne zmiany mogą być uzależnione w szczególności od warunków atmosferycznych panujących w okresie obowiązywania umowy. Dostawa oleju opałowego będzie odbywać się sukcesywnie według potrzeb zamawiającego przy rozliczeniu w temperaturze 15 stopni zgodnie z dowodem wydania z bazy paliw. Dostawy oleju opałowego będą realizowane własnym transportem wykonawcy w terminie maksymalnym do 3 dni od daty pisemnego bądź telefonicznego zamówienia. Dostawy należy realizować w godzinach pracy szkoły. Nie zastosowanie się do wyznaczonych przez zamawiającego godzin dostaw i przyjazd w innych godzinach spowoduje przestój, za co zamawiający nie ponosi odpowiedzialności.

4.5.3.)Główny kod CPV

09135100-5 - Olej opałowy

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

213282,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

220662,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

213282,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

P.H.U. Falko Oil Krzysztof Falkowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5421013020

7.3.3)Ulica

Białostoczek 19

7.3.4)Miejscowość

Białystok

7.3.5)Kod pocztowy

15-592

7.3.6.)Województwo

podlaskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-08

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

213282,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09135100-5Olej opałowy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
261 938 zł
Próbka: 80 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
166 988 zł465 281 zł
Rozstęp międzykwartylowy
298 293 zł
Źródło próbki
CPV 09135100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
166 988 zł
Mediana
261 938 zł
Górny kwartyl
465 281 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Płaska prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Płaska.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 213 282 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09135100-5 (Olej opałowy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: P.H.U. Falko Oil Krzysztof Falkowski (Białystok). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.