Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
174 020 zł
Umowa zawarta
30 września 2025
Okres realizacji
do 30 kwietnia 2026
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 174 020 zł – 183 600 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa pelletu na potrzeby ogrzewania placówek oświatowych w sezonie 2025/2026, wraz z transportem i rozładunkiem

Zamawiający Samorządowe Centrum Oświaty We Włoszczowie (Włoszczowa, Świętokrzyskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa pelletu na potrzeby ogrzewania placówek oświatowych w sezonie 2025/2026, wraz z…”, wybierając ofertę wykonawcy BIO-EKO. Wartość umowy: 174 020 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
174 020 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,7 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BIO-EKO (Dobrzeszów 18), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 174 020,40 zł (umowę zawarto 30 września 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 174 020,40 zł do 183 600,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 kwietnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

SAMORZĄDOWE CENTRUM OŚWIATY WE WŁOSZCZOWIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 366044643

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Partyzantów 14

1.5.2.)Miejscowość

Włoszczowa

1.5.3.)Kod pocztowy

29-100

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sco.zamowienia@gmail.com

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://scowloszczowa.bip.gov.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/wloszczowa

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa pelletu na potrzeby ogrzewania placówek oświatowych w sezonie 2025/2026, wraz z transportem i rozładunkiem

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1cf01f9c-98a7-4cbc-b904-ca92f1446072

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00456573

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00038524/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa pelletu na potrzeby ogrzewania placówek oświatowych w sezonie 2025/2026, wraz z transportem i rozładunkiem

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00420658

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SCO.2612.1.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest „Dostawa pelletu na potrzeby ogrzewania placówek oświatowych w sezonie 2025/2026, wraz z transportem i rozładunkiem”
Dostawa wraz z transportem i rozładunkiem pelletu drzewnego w workach foliowych (15 kg) na palecie, o n/w parametrach, w ilości:
PELLET DRZEWNY – 135 ton
- wartość opałowa ≥ 16,5 MJ/kg (lub ≥ 4,6 kWh/kg)
- wilgotność ≤ 10%
- zawartość siarki ≤ 0,05%
- zawartość popiołu ≤ 0,7%
- średnica pelletu 6 mm
- długość pelletu 3,15 – 40 mm
MIEJSCE DOSTAW:
- Filia SP Nr 1 w Łachowie, 29-100 Włoszczowa, 29-100 Włoszczowa - 30 ton
- Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy, 29-100 Włoszczowa, Czarnca, ul. Szkolna 16A - 20 ton
- Zespół Placówek Oświatowych w Koniecznie, 29-100 Włoszczowa, Konieczno 80 - 45 ton
- Zespół Placówek Oświatowych w Kurzelowie, 29-100 Włoszczowa, Kurzelów, ul. J. Brożka 7 - 40 ton

4.5.3.)Główny kod CPV

09111400-4 - Paliwa drzewne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

174020,40 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

183600,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

174020,40 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BIO-EKO

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9591907103

7.3.4)Miejscowość

Dobrzeszów 18

7.3.5)Kod pocztowy

26-070

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

174020,40 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-04-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09111400-4Paliwa drzewne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
246 951 zł
Próbka: 24 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
149 500 zł359 975 zł
Rozstęp międzykwartylowy
210 475 zł
Źródło próbki
CPV 09111400· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
149 500 zł
Mediana
246 951 zł
Górny kwartyl
359 975 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Samorządowe Centrum Oświaty We Włoszczowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Włoszczowa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 174 020 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09111400-4 (Paliwa drzewne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BIO-EKO (Dobrzeszów 18). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.