Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Dostawa pelletu na potrzeby ogrzewania placówek oświatowych w sezonie 2025/2026, wraz z transportem i rozładunkiem

Zamawiający Samorządowe Centrum Oświaty We Włoszczowie (Włoszczowa, Świętokrzyskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dostawa pelletu na potrzeby ogrzewania placówek oświatowych w sezonie 2025/2026, wraz z…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 250 000 zł
Konkurencyjność
~3,7 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

SAMORZĄDOWE CENTRUM OŚWIATY WE WŁOSZCZOWIE

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 366044643

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Partyzantów 14

1.4.2.)Miejscowość

Włoszczowa

1.4.3.)Kod pocztowy

29-100

1.4.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sco.zamowienia@gmail.com

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://scowloszczowa.bip.gov.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1cf01f9c-98a7-4cbc-b904-ca92f1446072

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00259457

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-05-25

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00420658

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.7.)Nazwa zamówienia

Dostawa pelletu na potrzeby ogrzewania placówek oświatowych w sezonie 2025/2026, wraz z transportem i rozładunkiem

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest „Dostawa pelletu na potrzeby ogrzewania placówek oświatowych w sezonie 2025/2026, wraz z transportem i rozładunkiem”
Dostawa wraz z transportem i rozładunkiem pelletu drzewnego w workach foliowych (15 kg) na palecie, o n/w parametrach, w ilości:
PELLET DRZEWNY – 135 ton
- wartość opałowa ≥ 16,5 MJ/kg (lub ≥ 4,6 kWh/kg)
- wilgotność ≤ 10%
- zawartość siarki ≤ 0,05%
- zawartość popiołu ≤ 0,7%
- średnica pelletu 6 mm
- długość pelletu 3,15 – 40 mm
MIEJSCE DOSTAW:
- Filia SP Nr 1 w Łachowie, 29-100 Włoszczowa, 29-100 Włoszczowa - 30 ton
- Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy, 29-100 Włoszczowa, Czarnca, ul. Szkolna 16A - 20 ton
- Zespół Placówek Oświatowych w Koniecznie, 29-100 Włoszczowa, Konieczno 80 - 45 ton
- Zespół Placówek Oświatowych w Kurzelowie, 29-100 Włoszczowa, Kurzelów, ul. J. Brożka 7 - 40 ton

3.9.)Główny kod CPV

09111400-4 - Paliwa drzewne

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-30

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2026-04-30

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

BIO-EKO

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9591907103

4.3.4.)Miejscowość

Dobrzeszów 18

4.3.5.)Kod pocztowy

26-070

4.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

174020,40 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00456573/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-04-30

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

W okresie realizacji umowy nastąpił istotny wzrost cen pelletu drzewnego na rynku krajowym, wynikający z czynników
niezależnych od stron, w szczególności wzrostu cen surowca drzewnego. Brak zmiany wynagrodzenia mógłby skutkować
brakiem zapewnienia ciągłości dostaw opału do jednostek oświatowych, co bezpośrednio zagrażałoby możliwości
prawidłowej realizacji zadań publicznych, w szczególności zapewnienia ogrzewania budynków szkolnych. Zmiana wynika ze
wzrostu kosztów realizacji zamówienia, w szczególności wzrostu cen materiałów i usług niezbędnych do wykonania
przedmiotu umowy.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Dokonano zmiany wynagrodzenia wykonawcy poprzez podwyższenie ceny jednostkowej za 1 tonę pelletu.

5.4.6.)Wartość zmiany

560,96

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

197272,20 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09111400-4Paliwa drzewne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
250 000 zł
Próbka: 25 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
156 000 zł359 800 zł
Rozstęp międzykwartylowy
203 800 zł
Źródło próbki
CPV 09111400· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
156 000 zł
Mediana
250 000 zł
Górny kwartyl
359 800 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Samorządowe Centrum Oświaty We Włoszczowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Włoszczowa.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09111400-4 (Paliwa drzewne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.