Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość wybranych ofert
249 658 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Cena wybranej oferty
    123 980 zł
    3 oferty
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    125 678 zł
    3 oferty
Oferty w postępowaniu
6 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Czas podstawienia pojazdu zastępczego na wypadek awarii40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Dowóz i odwóz uczniów do szkół na terenie gminy Gródek nad Dunajcem w roku szkolnym 2025/2026” (w podziale na 2 części zamówienia)

Zamawiający Gmina Gródek nad Dunajcem (Gródek Nad Dunajcem, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Dowóz i odwóz uczniów do szkół na terenie gminy Gródek nad Dunajcem w roku szkolnym…”, wybierając ofertę wykonawcy LS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Łączna wartość ofert: 249 658 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina Gródek nad DunajcemGródek Nad Dunajcem, Małopolskieopublikowano 22 września 2025
Łączna wartość ofert
249 658 zł
Liczba ofert
6 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~3,1 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    14 sierpnia 2025

    Termin ofert: 22 sierpnia 2025 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    22 września 2025

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    CzęściZamówienie podzielono na 2 części; we wszystkich wybrano wykonawców.

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma LS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ za łącznie 249 658,14 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 6 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA GRÓDEK NAD DUNAJCEM

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491892191

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

54

1.5.2.)Miejscowość

Gródek nad Dunajcem

1.5.3.)Kod pocztowy

33-318

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.5.7.)Numer telefonu

184401035

1.5.8.)Numer faksu

184401020

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@gminagrodek.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://gminagrodek.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b0159f56-e0c0-482a-a4b9-0a1443b91dac

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Dowóz i odwóz uczniów do szkół na terenie gminy Gródek nad Dunajcem w roku szkolnym 2025/2026” (w podziale na 2 części zamówienia)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b0159f56-e0c0-482a-a4b9-0a1443b91dac

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00435813

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00038863/12/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Dowóz i odwóz uczniów do szkół na terenie gminy Gródek nad Dunajcem w roku szkolnym 2025/2026

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00377772

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZP.271.16.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.5.3.)Główny kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.5.5.)Wartość części

159338,35 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dowóz i odwóz uczniów do szkoły podstawowej w Siennej na trasie: Wola Kurowska – Zbyszyce (las) – Sienna (14 km) oraz Wola Kurowska – Zbyszyce – Sienna (9 km) oraz z miejscowości Lipie do ZS w Gródku nad Dunajcem na trasie: Lipie – Gródek nad Dunajcem (5,8 km).
1. Kursy będą odbywały się zgodnie z harmonogram, który razem ze wzorem umowy stanowi załącznik nr 4 do SWZ. Liczba
dni świadczenia usługi, kursów a także liczba uczniów mogą ulec zmianie w trakcie realizacji zamówienia.
2. Warunki realizacji zamówienia:
2.1. Usługi przewozowe świadczone w ramach niniejszego postępowania muszą być wykonane zgodnie z obowiązującymi
przepisami w tym zakresie, w szczególności:
a) Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1043)
b) Ustawy z dnia 15 listopada 1984 r. Prawo przewozowe (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1262).
c) Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz
zakresu ich niezbędnego wyposażenia (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 502).
2.2. Wykonawca będzie zobowiązany do:
a) zapewnienia pojazdów sprawnych technicznie. Autobusy/busy zgodnie z obowiązującymi przepisami muszą spełniać
warunki, które są wymagane dla autobusów szkolnych. Stan techniczny autobusów musi zostać potwierdzony odpowiednimi
dokumentami przeglądów technicznych. Każdy z autobusów musi posiadać ważne ubezpieczenie OC. Dokumenty te
powinny być okazane na każde żądanie Zamawiającego,
b) zapewnienia odpowiednich warunków bezpieczeństwa, higieny i czystości pojazdów zapewniających komfort jazdy,
c) zapewnienia kierowców z odpowiednimi kwalifikacjami;
d) przestrzegania ustalonego rozkładu czasowego i tras przejazdów;
e) w przypadku awarii autobusu, zapewnienie zastępczego środka transportu;
3. Wykonawca odpowiedzialny jest za opiekę nad dziećmi w trakcie przewozu.
4. Wykonawca ponosi odpowiedzialność prawną i finansową za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków
dotyczące pracowników i osób trzecich, a powstałe z powodu niewykonania lub nienależytego wykonania obowiązków
określonych w umowie lub innych czynności pozostających w związku z umową.

4.5.3.)Główny kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.5.5.)Wartość części

71892,37 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

123980,22 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

269826,44 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

123980,22 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

LS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 734 358 23 99

7.3.3)Ulica

Klasztorna

7.3.4)Miejscowość

Nowy Sącz

7.3.5)Kod pocztowy

33-300

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

125677,92 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-09-01 do 2026-06-26

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

125677,92 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

140395,92 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

125677,92 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

LS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 734 358 23 99

7.3.3)Ulica

Klasztorna

7.3.4)Miejscowość

Nowy Sącz

7.3.5)Kod pocztowy

33-300

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

125677,92 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-09-01 do 2026-06-26

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60130000-8Usługi w zakresie specjalistycznego…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
422 172 zł
Próbka: 72 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
283 054 zł1 433 564 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 150 509 zł
Źródło próbki
CPV 60130000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
283 054 zł
Mediana
422 172 zł
Górny kwartyl
1 433 564 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Gródek nad Dunajcem prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gródek Nad Dunajcem.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 249 658 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60130000-8 (Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: LS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Nowy Sącz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.