Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 166 058 zł
Umowa zawarta
20 sierpnia 2025
Okres realizacji
20 miesiące
Oferty w postępowaniu
9 ofertceny: 1 117 960 zł – 2 107 275 złodrzucone: 3wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 4,3% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie Opiekuna40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Organizacja i obsługa logistyczna szkoleń wyjazdowych dla beneficjentów i potencjalnych beneficjentów NFOŚiGW, w tym m.in. FEnIKS, FEPW, FM, KPO i LIFE oraz instytucji współpracujących

Zamawiający Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Organizacja i obsługa logistyczna szkoleń wyjazdowych dla beneficjentów i potencjalnych…”, wybierając ofertę wykonawcy TARRAYA S.A. Wartość umowy: 1 166 058 zł. Złożono 9 ofert.

Zamawiający: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki WodnejWarszawa, Mazowieckieopublikowano 18 września 2025
Wartość umowy
1 166 058 zł
Liczba ofert
9 ofert
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    08 kwietnia 2025

    Termin ofert: 17 kwietnia 2025 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    18 września 2025

    9 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy TARRAYA S.A. (Poznań), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 166 058,45 zł (umowę zawarto 20 sierpnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 9 ofert; ceny wahały się od 1 117 960,00 zł do 2 107 275,00 zł. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 20 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 142137128

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Konstruktorska 3A

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

02-673

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

Elzbieta.Watts@nfosigw.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/nfosigw/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8e5cdf71-3afd-49cf-8362-d8d7e5f0d1de

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Państwowa osoba prawna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Organizacja i obsługa logistyczna szkoleń wyjazdowych dla beneficjentów
i potencjalnych beneficjentów NFOŚiGW, w tym m.in. FEnIKS, FEPW, FM, KPO i LIFE oraz instytucji współpracujących

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8e5cdf71-3afd-49cf-8362-d8d7e5f0d1de

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00430255

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00114431/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.4 Organizacja i obsługa logistyczna szkoleń wyjazdowych dla beneficjentów i potencjalnych beneficjentów NFOŚiGW, w tym m.in. FEnIKS, FEPW, Life oraz instytucji współpracujących. (Część 1)

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

FEnIKS, FEPW, FM, KPO, LIFE

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00181233

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DOZ.52.6.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

1300813,01 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest organizacja i obsługa logistyczna szkoleń wyjazdowych dla beneficjentów i potencjalnych beneficjentów NFOŚiGW, w tym m.in. FEnIKS, FEPW, FM, KPO i LIFE oraz instytucji współpracujących, odbywających się poza siedzibą NFOŚiGW, na terenie Polski. Szkolenia wyjazdowe, które organizować będzie Wykonawca w ramach umowy mają na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych uczestników szkoleń, niezbędnych do wykonywania zadań służbowych.
2. Zakres zamówienia
Zamawiający przewiduje w ramach zamówienia organizację następujących szkoleń wyjazdowych:
1) Szkolenie jednodniowe (A):
- liczba szkoleń max. 2
- liczba osób na każdym szkoleniu - min. 200 - max. 250 osób (na każdym ze szkoleń).
Przewidywany czas szkolenia: 9.00-17.00. Dostępność ośrodka szkoleniowego od godz. 7.00.
Zamawiający zastrzega sobie prawo wskazania miejsca szkolenia, np. Warszawa - Stadion Narodowy;
2) Szkolenia jednodniowe (B)
- liczba szkoleń – max.2
- liczba osób na każdym szkoleniu – min. 70-max 100 osób (na każdym ze szkoleń).
Przewidywany czas szkolenia: 9.00-17.00. Dostępność ośrodka szkoleniowego od godz. 7.00.
Zamawiający zastrzega sobie prawo wskazania miejsca szkolenia, np. Warszawa - Stadion Narodowy;
3) Szkolenie dwudniowe (C):
- liczba szkoleń max. 4
- liczba osób na każdym szkoleniu - min. 80 - max. 100 osób (na każdym ze szkoleń);
Przewidywany czas szkolenia:
1 dzień: 9.00 – 22.00 (łącznie z obiadem i kolacją)
2 dzień: 9.00 – 15.00 (łącznie z obiadem)
4) Szkolenie dwudniowe (D):
- liczba szkoleń max. 6
- liczba osób na każdym szkoleniu - min. 40 - max. 60 osób (na każdym ze szkoleń);
Przewidywany czas szkolenia:
1 dzień: 9.00 – 22.00 (łącznie z obiadem i kolacją)
2 dzień: 9.00-15.00 (łącznie z obiadem)
5) Szkolenie dwudniowe (E):
- liczba szkoleń max. 1
- liczba osób na każdym szkoleniu - min. 18 - max. 25 osób (na każdym ze szkoleń);
Przewidywany czas szkolenia:
1 dzień: 9.00 – 22.00 (łącznie z obiadem i kolacją)
2 dzień: 9.00-15.00 (łącznie z obiadem)
6) Szkolenie trzydniowe (F):
- liczba szkoleń max. 2
- liczba osób na każdym szkoleniu - min. 55 - max. 70 osób (na każdym ze szkoleń);
Przewidywany czas szkolenia:
1 dzień: 13.00 – 22.00 (łącznie z obiadem i kolacją)
2 dzień: 9.00 – 22.00 (łącznie z obiadem i kolacją)
3 dzień: 9.00 – 15.00 (łącznie z obiadem)
7) Szkolenie trzydniowe (G)
- liczba szkoleń max. 2
- liczba osób na każdym szkoleniu - min. 20 - max. 30 osób (na każdym ze szkoleń);
Przewidywany czas szkolenia:
1 dzień: 13.00 – 22.00 (łącznie z obiadem i kolacją)
2 dzień: 9.00 – 22.00 (łącznie z obiadem i kolacją)
3 dzień: 9.00 – 15.00 (łącznie z obiadem)

Zamawiający przewiduje, że w przypadku maksymalnie, łącznie do 7 szkoleń (dwudniowych lub trzydniowych) szkolenie może obejmować wizytę techniczną, w wyznaczonym przez Zamawiającego obiekcie, położonym w odległości do 70 km od miejsca zakwaterowania.

Zamawiający planuje zorganizowanie w ramach umowy, w latach 2025-2026, łącznie min. 12 - max. 19 szkoleń.

Dopuszcza się organizację max. 4 szkoleń wyjazdowych w tym samym terminie. W takim przypadku Zamawiający wymaga, aby każde ze szkoleń miało zapewnionego przedstawiciela Wykonawcy w charakterze opiekuna szkolenia (odrębnie, inna osoba dla każdego szkolenia).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Załączniku nr 8 do SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

79952000-2 - Usługi w zakresie organizacji imprez

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

9

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1117960,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2107275,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1166058,45 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

TARRAYA S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 7792413660

7.3.3)Ulica

Głogowska 108/6

7.3.4)Miejscowość

Poznań

7.3.5)Kod pocztowy

60-263

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1166058,45 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

20 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79952000-2Usługi w zakresie organizacji impre…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
203 426 zł
Próbka: 70 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
71 426 zł379 824 zł
Rozstęp międzykwartylowy
308 398 zł
Źródło próbki
CPV 79952000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
71 426 zł
Mediana
203 426 zł
Górny kwartyl
379 824 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 166 058 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79952000-2 (Usługi w zakresie organizacji imprez). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: TARRAYA S.A. (Poznań). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 9 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.