Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 3 częściach3 części
Łączna wartość umów
143 398 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    61 977 zł
    4 oferty
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    72 914 zł
    4 oferty
  3. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    8507 zł
    4 oferty
Oferty w postępowaniu
12 ofert(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Termin realizacji dostawy40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa pelletu drzewnego do obiektów gminnych

Zamawiający Gmina Płużnica (Płużnica, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa pelletu drzewnego do obiektów gminnych”, wybierając ofertę wykonawcy EKO-DOM 2 Mateusz Wasilewski. Łączna wartość umów: 143 398 zł. Złożono 12 ofert.

Zamawiający: Gmina PłużnicaPłużnica, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 12 września 2025
Łączna wartość umów
143 398 zł
Liczba ofert
12 ofertłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~3,9 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

7 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    CzęściZamówienie podzielono na 3 części; we wszystkich wybrano wykonawców.

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma EKO-DOM 2 Mateusz Wasilewski za łącznie 143 398,32 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 12 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Płużnica

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 871118810

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Płużnica, 60

1.5.2.)Miejscowość

Płużnica

1.5.3.)Kod pocztowy

87-214

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL616 - Grudziądzki

1.5.7.)Numer telefonu

(56) 6875200

1.5.8.)Numer faksu

n/d

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@pluznica.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pluznica.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1156686

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa pelletu drzewnego do obiektów gminnych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-63bb757e-a780-4e60-9d3b-d6e74f462b01

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00420330

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00009440/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa pelletu drzewnego do obiektów gminnych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00368245

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.20.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa pelletu drzewnego w łącznej ilości 51 ton do kotłowni centralnego ogrzewania.
Podana ilość jest ilością szacowaną. Dostawa przedmiotu zamówienia realizowana będzie sukcesywnie, w zależności od faktycznych potrzeb Zamawiającego.
Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Przedmiot zamówienia został podzielny na trzy części zgodnie z poniższym:
Część I – Dostawa pelletu drzewnego dla Gminy Płużnica (51 ton)
1) Budynek Administracyjny Płużnica
do 31.12.2025 r. – 2 tony, do końca trwania umowy – 2 tony, łącznie 4 tony,
2) Budynek Urzędu Gminy
do 31.12.2025 r. – 5 ton, do końca trwania umowy – 6 ton, łącznie 11 ton,
3) Budynek (Goryń 15A)
do 31.12.2025 r. – 8 ton, do końca trwania umowy – 10 ton, łącznie 18 ton,
4) Budynek świetlicy w Płąchawach
do 31.12.2025 r. – 5 ton, do końca trwania umowy – 5 ton, łącznie 10 ton,
5) Budynek świetlicy w Nowej Wsi Królewskiej
do 31.12.2025 r. – 4 tony, do końca trwania umowy – 4 tony, łącznie 8 ton.
Charakterystyka przedmiotu zamówienia (pelletu drzewnego):
 granulacja 6 mm (±1),
 zawartość popiołu - nie więcej niż 0,6%,
 wilgotność - nie więcej niż 10%,
 kaloryczność - nie mniej niż 16,5 kJ/kg.
Dostarczony przedmiot zamówienia winien spełniać wymagania jakościowe normy PN-EN ISO 17225-2:2014-07 - wyższe lub równoważne i posiadać certyfikat ENplus A1.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia opisany jest w Specyfikacji Warunków Zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

09111400-4 - Paliwa drzewne

4.5.5.)Wartość części

76449,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa pelletu drzewnego w łącznej ilości 60 ton do kotłowni centralnego ogrzewania.
Podana ilość jest ilością szacowaną. Dostawa przedmiotu zamówienia realizowana będzie sukcesywnie, w zależności od faktycznych potrzeb Zamawiającego.
Część II – Dostawa pelletu drzewnego dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Płużnicy (60 ton)
1) Budynek w Płużnicy
do 31.12.2025 r. – 30 ton, do końca trwania umowy – 30 tony, łącznie 60 ton.
Charakterystyka przedmiotu zamówienia (pelletu drzewnego):
 granulacja 6 mm (±1),
 zawartość popiołu - nie więcej niż 0,6%,
 wilgotność - nie więcej niż 10%,
 kaloryczność - nie mniej niż 16,5 kJ/kg.
Dostarczony przedmiot zamówienia winien spełniać wymagania jakościowe normy PN-EN ISO 17225-2:2014-07 - wyższe lub równoważne i posiadać certyfikat ENplus A1.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia opisany jest w Specyfikacji Warunków Zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

09111400-4 - Paliwa drzewne

4.5.5.)Wartość części

89940,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa pelletu drzewnego w łącznej ilości 7 ton do kotłowni centralnego ogrzewania.
Podana ilość jest ilością szacowaną. Dostawa przedmiotu zamówienia realizowana będzie sukcesywnie, w zależności od faktycznych potrzeb Zamawiającego.
Część III – Dostawa pelletu drzewnego dla Płużnickiego Centrum Usług Społecznych (7 ton)
1) Budynek Płużnickiego Centrum Usług Społecznych
do 31.12.2025 r. – 3 tony, do końca trwania umowy – 4 tony, łącznie 7 ton.
Charakterystyka przedmiotu zamówienia (pelletu drzewnego):
 granulacja 6 mm (±1),
 zawartość popiołu - nie więcej niż 0,6%,
 wilgotność - nie więcej niż 10%,
 kaloryczność - nie mniej niż 16,5 kJ/kg.
Dostarczony przedmiot zamówienia winien spełniać wymagania jakościowe normy PN-EN ISO 17225-2:2014-07 - wyższe lub równoważne i posiadać certyfikat ENplus A1.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia opisany jest w Specyfikacji Warunków Zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

09111400-4 - Paliwa drzewne

4.5.5.)Wartość części

10493,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

59593,50 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

75276,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

61977,24 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

EKO-DOM 2 Mateusz Wasilewski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8762500975

7.3.3)Ulica

Łyskowskiego 47

7.3.4)Miejscowość

Grudziądz

7.3.5)Kod pocztowy

87-300

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

61977,24 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

8 miesiące

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

70110,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

88560,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

72914,40 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

EKO-DOM 2 Mateusz Wasilewski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8762500975

7.3.3)Ulica

Łyskowskiego 47

7.3.4)Miejscowość

Grudziądz

7.3.5)Kod pocztowy

86-300

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

72914,40 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

8 miesiące

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

8179,50 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

10332,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

8506,68 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

EKO-DOM 2 Mateusz Wasilewski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8762500975

7.3.3)Ulica

Łyskowskiego 47

7.3.4)Miejscowość

Grudziądz

7.3.5)Kod pocztowy

86-300

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

8506,68 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

8 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09111400-4Paliwa drzewne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
250 000 zł
Próbka: 25 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
156 000 zł359 800 zł
Rozstęp międzykwartylowy
203 800 zł
Źródło próbki
CPV 09111400· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
156 000 zł
Mediana
250 000 zł
Górny kwartyl
359 800 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Płużnica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Płużnica.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 143 398 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09111400-4 (Paliwa drzewne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: EKO-DOM 2 Mateusz Wasilewski (Grudziądz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.