Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Dostawa pelletu drzewnego do obiektów gminnych

Zamawiający Gmina Płużnica (Płużnica, Kujawsko-Pomorskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Dostawa pelletu drzewnego do obiektów gminnych”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina PłużnicaPłużnica, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 30 kwietnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 250 000 zł
Konkurencyjność
~3,9 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

7 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Płużnica

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 871118810

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Płużnica, 60

1.4.2.)Miejscowość

Płużnica

1.4.3.)Kod pocztowy

87-214

1.4.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL616 - Grudziądzki

1.4.7.)Numer telefonu

(56) 6875200

1.4.8.)Numer faksu

n/d

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@pluznica.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pluznica.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-63bb757e-a780-4e60-9d3b-d6e74f462b01

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00224851

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-04-30

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00368245

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa pelletu drzewnego do obiektów gminnych

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa pelletu drzewnego w łącznej ilości 51 ton do kotłowni centralnego ogrzewania.
Podana ilość jest ilością szacowaną. Dostawa przedmiotu zamówienia realizowana będzie sukcesywnie, w zależności od faktycznych potrzeb Zamawiającego.
Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Przedmiot zamówienia został podzielny na trzy części zgodnie z poniższym:
Część I – Dostawa pelletu drzewnego dla Gminy Płużnica (51 ton)
1) Budynek Administracyjny Płużnica
do 31.12.2025 r. – 2 tony, do końca trwania umowy – 2 tony, łącznie 4 tony,
2) Budynek Urzędu Gminy
do 31.12.2025 r. – 5 ton, do końca trwania umowy – 6 ton, łącznie 11 ton,
3) Budynek (Goryń 15A)
do 31.12.2025 r. – 8 ton, do końca trwania umowy – 10 ton, łącznie 18 ton,
4) Budynek świetlicy w Płąchawach
do 31.12.2025 r. – 5 ton, do końca trwania umowy – 5 ton, łącznie 10 ton,
5) Budynek świetlicy w Nowej Wsi Królewskiej
do 31.12.2025 r. – 4 tony, do końca trwania umowy – 4 tony, łącznie 8 ton.
Charakterystyka przedmiotu zamówienia (pelletu drzewnego):
 granulacja 6 mm (±1),
 zawartość popiołu - nie więcej niż 0,6%,
 wilgotność - nie więcej niż 10%,
 kaloryczność - nie mniej niż 16,5 kJ/kg.
Dostarczony przedmiot zamówienia winien spełniać wymagania jakościowe normy PN-EN ISO 17225-2:2014-07 - wyższe lub równoważne i posiadać certyfikat ENplus A1.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia opisany jest w Specyfikacji Warunków Zamówienia.

3.8.)Główny kod CPV

09111400-4 - Paliwa drzewne

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-09-12

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

8 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

EKO-DOM 2 Mateusz Wasilewski

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8762500975

4.3.3.)Ulica

Łyskowskiego 47

4.3.4.)Miejscowość

Grudziądz

4.3.5.)Kod pocztowy

87-300

4.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

61977,24 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00420330/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-04-07

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Konieczność zmiany umowy, w tym w szczególności zmiany wysokości ceny, spowodowana jest okolicznościami, których zamawiający, działając z należytą starannością, nie mógł przewidzieć, zmiana nie modyfikuje ogólnego charakteru umowy a wzrost ceny spowodowany każdą kolejną zmianą nie przekracza 50% wartości pierwotnej umowy.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Zmianie uległa cena 1 tony pelletu z 1215,24 zł brutto na 1580,00 zł . Zmienione zostało maksymalne szacowane wynagrodzenie należne Wykonawcy, które wynosi łącznie 67 083,88 zł brutto.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

3556,40

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09111400-4Paliwa drzewne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
250 000 zł
Próbka: 25 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
156 000 zł359 800 zł
Rozstęp międzykwartylowy
203 800 zł
Źródło próbki
CPV 09111400· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
156 000 zł
Mediana
250 000 zł
Górny kwartyl
359 800 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Płużnica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Płużnica.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09111400-4 (Paliwa drzewne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.