Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
172 397 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    27 400 zł
    9 ofert
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    144 997 zł
    8 ofert
Oferty w postępowaniu
17 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%doświadczenie osób wyznaczonych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia w zakresie prowad40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przeprowadzenie szkoleń dla kadry kierowniczej i zarządzającej oraz dla pracowników administracji w ramach projektu „Moja praca–Moja równowaga–Typ 2” współfinansowanego ze środków Europejskiego(...)

Zamawiający Miasto Zabrze – Prezydent Miasta (Zabrze, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Przeprowadzenie szkoleń dla kadry kierowniczej i zarządzającej oraz dla pracowników…”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 172 397 zł. Złożono 17 ofert.

Zamawiający: Miasto Zabrze – Prezydent MiastaZabrze, Śląskieopublikowano 11 września 2025
Łączna wartość umów
172 397 zł
Liczba ofert
17 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    26 czerwca 2025

    Termin ofert: 4 lipca 2025 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcówBieżące

    11 września 2025

    9 ofert2 wykonawców

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Karina Lniska prowadząca działalność pod nazwą Karina Lniska (część 1); Altkom Akademia S.A. (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 172 397,44 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 17 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO ZABRZE – PREZYDENT MIASTA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276255520

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Powstańców Śląskich 5-7

1.5.2.)Miejscowość

Zabrze

1.5.3.)Kod pocztowy

41-800

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat_bzp@um.zabrze.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://miastozabrze.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zabrze.logintrade.net/zapytania_email,202560,abbe27733fdb4021efb039d45a0dc711.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przeprowadzenie szkoleń dla kadry kierowniczej i zarządzającej oraz dla pracowników administracji w ramach projektu „Moja praca–Moja równowaga–Typ 2” współfinansowanego ze środków Europejskiego(...)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c0865e61-0491-4577-9549-5324de263a74

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00418904

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-11

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00028878/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.22 Przeprowadzenie szkoleń dla kadry kierowniczej i zarządzającej oraz pracowników administracji w ramach projektu "Moja praca - Moja równowaga - Typ 2" (...)

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

„Moja praca – Moja równowaga – Typ 2” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021 – 2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00296124

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZP.271.25.2025.IK

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

302300,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

ZADANIE 1: Przeprowadzenie szkoleń dla kadry kierowniczej i zarządzającej w ramach projektu „Moja praca – Moja równowaga – Typ 2” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021 – 2027.

Zakres zadania obejmuje kompleksową organizację i przeprowadzenie szkoleń wraz z usługą cateringową/gastronomiczną dla uczestników.

W ramach zadania 1 Wykonawca przeprowadzi szkolenia dla łącznie 76 uczestników z podziałem na 4 grupy po 19 osób, w następującym zakresie tematycznym:
Część I: Przeprowadzenie szkolenia dla kadry kierowniczej i zarządzającej nt. „Praktyczne narzędzia dla kadry zarządzającej w jednostkach samorządu terytorialnego w zakresie budowania kultury równości, zapobiegania dyskryminacji i mobbingowi”,
Część II: Przeprowadzenie szkolenia dla kadry kierowniczej i zarządzającej nt. „Zarządzanie konfliktem, budowanie dialogu w różnorodnych zespołach, z uwzględnieniem aspektów równości. Mobbing i przeciwdziałania dyskryminacji – jak przełożeni powinni reagować i zapobiegać sytuacjom mobbingowym”,
Część III: Przeprowadzenie szkolenia dla kadry kierowniczej i zarządzającej nt. „Zrównoważony rozwój lidera – jak dbać o siebie i zespół w zgodzie z zasadami równości szans i przeciwdziałania mobbingowi”,
Część IV: Przeprowadzenie szkolenia dla kadry kierowniczej i zarządzającej nt. „Prawo pracy w tematyce dyskryminacji i znamion mobbingu. Zarządzanie wiekiem i współpracą międzypokoleniową z zachowaniem równości szans”.

Zadanie 1 – ostateczny termin wykonania zadania do 30.09.2026 roku: w ramach zadania odbędą się szkolenia dla kadry kierowniczej i zarządzającej w następujących terminach:
• dla części I - termin realizacji szkolenia – do 30.09.2025 r.,
szkolenie dla 1 grupy (19 osób)
• dla części II - termin realizacji szkolenia w okresie 1.10.2025 r. – 30.11.2025 r.,
szkolenie dla 1 grupy (19 osób)
• dla części III - termin realizacji szkolenia w okresie 1.03.2026 r. – 30.04.2026 r.,
szkolenie dla 1 grupy (19 osób)
• dla części IV - termin realizacji szkolenia w okresie od 1.08.2026 r. – 30.09.2026 r.,
szkolenie dla 1 grupy (19 osób).

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Część III SWZ oraz Projektowane postanowienia umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

80500000-9 - Usługi szkoleniowe

4.5.5.)Wartość części

60500,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

ZADANIE 2: Przeprowadzenie szkoleń dla pracowników administracji w ramach projektu „Moja praca – Moja równowaga – Typ 2” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021 – 2027.

Zakres zadania obejmuje kompleksową organizację i przeprowadzenie szkoleń wraz z usługą cateringową/gastronomiczną dla uczestników.

W ramach zadania 2 Wykonawca przeprowadzi szkolenia dla łącznie 350 uczestników z podziałem na 16 grup po maksymalnie 22 lub 25 osób, w następującym zakresie tematycznym:
Część I: Przeprowadzenie szkoleń dla pracowników administracji nt. „Równowaga między pracą, a życiem prywatnym – wyzwania i rozwiązania dla kobiet i mężczyzn.”
Część II: Przeprowadzenie szkoleń dla pracowników administracji nt. „Elastyczność
w pracy i równość szans – klucz do równowagi zawodowej i prywatnej.”
Część III: Przeprowadzenie szkoleń dla pracowników administracji nt. „Równość szans kobiet i mężczyzn w pracy – jak wiek i płeć wpływają na codzienną współpracę.”
Część IV: Przeprowadzenie szkoleń dla pracowników administracji nt. „Równość płci i wieku, a mobbing – jak eliminować niezdrową rywalizację i uprzedzenia w zespole.”
Część V: Przeprowadzenie szkoleń dla pracowników administracji nt. „Komunikacja inkuzywna – jak język wpływa na równość płci i wieku w miejscu pracy.”
Część VI: Przeprowadzenie szkoleń dla pracowników administracji nt. „Komunikacja inkuzywna w miejscu pracy – budowanie równości i szacunku dla każdego pracownika.”
Zadanie 2 - ostateczny termin wykonania zadania do 30.09.2026 roku: w ramach zadania odbędą się szkolenia dla pracowników administracji w następujących terminach:
• dla części I - termin realizacji szkoleń: do 30.09.2025 r.
szkolenie dla 4 grup (łącznie dla 85 osób)
• dla części II - termin realizacji szkoleń w okresie 1.10.2025 r. – 30.11.2025 r.
szkolenie dla 4 grup (łącznie dla 85 osób)
• dla części III - termin realizacji szkoleń w okresie 1.03.2026 r. – 30.04.2026 r.
szkolenie dla 2 grup (łącznie dla 45 osób)
• dla części IV - termin realizacji szkoleń w okresie 1.03.2026 r. – 30.04.2026 r.
szkolenie dla 2 grup (łącznie dla 45 osób)
• dla części V - termin realizacji szkoleń w okresie od 1.08.2026 r. – 30.09.2026 r.
szkolenie dla 2 grup (łącznie 45 osób)
• dla części VI - termin realizacji szkoleń w okresie od 1.08.2026 r. – 30.09.2026 r.
szkolenie dla 2 grup (łącznie dla 45 osób).

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Część III SWZ oraz Projektowane postanowienia umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

80500000-9 - Usługi szkoleniowe

4.5.5.)Wartość części

241800,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

27400,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

58400,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

27400,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Karina Lniska prowadząca działalność pod nazwą Karina Lniska

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 5892092964

7.3.3)Ulica

ul. Doktora Aleksandra Majkowskiego 8/1

7.3.4)Miejscowość

Kartuzy

7.3.5)Kod pocztowy

83-300

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

27400,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-09-30

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

115160,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

245880,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

144997,44 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Altkom Akademia S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 5272674324

7.3.3)Ulica

ul. Chłodna 51

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-867

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

144997,44 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-09-30

Sekcja 14

Informacje dodatkowe

Pełna nazwa zamówienia:
Przeprowadzenie szkoleń dla kadry kierowniczej i zarządzającej oraz dla pracowników administracji w ramach projektu „Moja praca – Moja równowaga – Typ 2” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021 – 2027 - z podziałem na 2 zadania

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

80500000-9Usługi szkoleniowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
84 422 zł
Próbka: 130 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
38 867 zł271 271 zł
Rozstęp międzykwartylowy
232 405 zł
Źródło próbki
CPV 80500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
38 867 zł
Mediana
84 422 zł
Górny kwartyl
271 271 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Zabrze – Prezydent Miasta prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zabrze.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 172 397 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 80500000-9 (Usługi szkoleniowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Karina Lniska prowadząca działalność pod nazwą Karina Lniska (Kartuzy). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 9 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.