Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Wykonanie remontu 21 lokali mieszkalnych w budynku położonym przy Al. Wojska Polskiego 53 w Szczecinie

Zamawiający Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. (Szczecin, Zachodniopomorskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Wykonanie remontu 21 lokali mieszkalnych w budynku położonym przy Al. Wojska Polskiego 53…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 321 000 zł
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o.

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 811015666

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Bohaterów Getta Warszawskiego 1a

1.4.2.)Miejscowość

Szczecin

1.4.3.)Kod pocztowy

70-302

1.4.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL424 - Miasto Szczecin

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

biuro@stbs.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://stbs.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-dc8d0595-03ef-4994-8c36-67fd0c52b492

2.3.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00417551

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2025-09-11

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00641301

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie remontu 21 lokali mieszkalnych w budynku położonym przy Al. Wojska Polskiego 53 w Szczecinie

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót remontowych polegających na modernizacji lokali mieszkalnych w zakresie branży budowlanej, sanitarnej i elektrycznej w oparciu o opracowaną dokumentację projektowo-kosztorysową, lokali zamieszkałych nr 6,7,10,11,13,26,28 oraz lokali niezamieszkałych nr 12,14,16,17,18,19,21, 22,23,24,25,27,30,31 w budynku położonym przy Al. Wojska Polskiego 53 w Szczecinie.
2. Szczegółowe wymagania i zakres rzeczowy robót ujęty został w załączonej do niniejszej SWZ dokumentacji projektowo-kosztorysowej opracowanej przez mgr arch. Adriana Drzewuckiego, stanowiącą załącznik nr 2 do SWZ.

3.8.)Główny kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-02-03

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

240 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Cezary Gozdera

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8522242982

4.3.3.)Ulica

Szeroka 4

4.3.4.)Miejscowość

Szczecin

4.3.5.)Kod pocztowy

71-211

4.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

2138400,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00105848/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2025-08-29

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Przy planowaniu remontów lokali i szacowaniu kosztów tych remontów zamawiający nie miał wiedzy, że konieczne będzie również wykonanie innych robót, nieujętych dotychczas w opracowanych kosztorysach inwestorskich. Tym samym wiedzy takiej nie miał również Wykonawca składając ofertę. W trakcie realizacji robót remontowych zaistniała konieczność wykonania w lokalach nr 6,7,10,11,12,13,14,16,17,18,19,21,22,23,24,26,27,30,31 robót dodatkowych (których zakres szczegółowo określają kosztorysy ofertowe robót dodatkowych) oraz w lokalach nr 6,7,10,11,12,13,14,16,17,18,19,21,22,23,24,26,27,30,31 robót zamiennych (których zakres szczegółowo określają kosztorysy ofertowe robót zamiennych). Ponadto w lokalu nr 28 Zamawiający zrezygnował z realizacji części robót (kosztorys ofertowy – remont lokalu: M28).

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

W związku z powyższym koniecznym jest dokonanie zwiększenia wynagrodzenia z tytułu rozszerzenia zakresu umowy o łączną kwotę 199 483,79 zł brutto a także dokonanie zmniejszenia wynagrodzenia o kwotę 59 400 zł brutto z tytułu rezygnacji z realizacji części robót w lokalu nr 28.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

140083,79

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45453000-7Roboty remontowe i renowacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
321 000 zł
Próbka: 145 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
198 129 zł638 821 zł
Rozstęp międzykwartylowy
440 692 zł
Źródło próbki
CPV 45453000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
198 129 zł
Mediana
321 000 zł
Górny kwartyl
638 821 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Szczecin.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45453000-7 (Roboty remontowe i renowacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.