Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
608 747 zł
Umowa zawarta
28 sierpnia 2025
Okres realizacji
30 dni
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont nawierzchni drogi powiatowej Nr 2939S

Zamawiający Zarząd Dróg Powiatowych w Gliwicach (Gliwice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont nawierzchni drogi powiatowej Nr 2939S”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Larix Sp. z o.o. Wartość umowy: 608 747 zł.

Zamawiający: Zarząd Dróg Powiatowych w GliwicachGliwice, Śląskieopublikowano 1 września 2025
Wartość umowy
608 747 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    01 września 2025

    1 wykonawca
  2. Wykonanie umowy

    24 września 2025

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Larix Sp. z o.o. (Lubliniec), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 608 746,68 zł (umowę zawarto 28 sierpnia 2025 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: 30 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W GLIWICACH

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276289653

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Zygmunta Starego 17

1.5.2.)Miejscowość

Gliwice

1.5.3.)Kod pocztowy

44-100

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@zdpgliwice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zdpgliwice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6df5385f-626c-4dd1-a1f1-8226f03e4ceb

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


administrowanie drogami publicznymi

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont nawierzchni drogi powiatowej Nr 2939S

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6df5385f-626c-4dd1-a1f1-8226f03e4ceb

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00400300

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00020154/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.18 Remont nawierzchni drogi powiatowej Nr 2939S

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

art. 305 pkt 1 w zw. z art 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZDP/DI/3421/WR/3/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest - zgodnie z przedmiarem robót oraz ze specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót – wykonanie prac polegających na remoncie drogi powiatowej Nr 2939S na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową Nr 40 do Poniszowic o dł. ok. 933 mb (Gmina Rudziniec). Odcinek drogi objętej naprawą przebiega w obszarze niezabudowanym.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Larix Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5751839378

7.3.4)Miejscowość

Lubliniec

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

608746,68 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233142-6Roboty w zakresie naprawy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
554 843 zł
Próbka: 83 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
312 206 zł1 796 282 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 484 075 zł
Źródło próbki
CPV 45233142· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
312 206 zł
Mediana
554 843 zł
Górny kwartyl
1 796 282 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg Powiatowych w Gliwicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gliwice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 608 747 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233142-6 (Roboty w zakresie naprawy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Larix Sp. z o.o. (Lubliniec). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.