Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
354 416 zł
Umowa zawarta
24 sierpnia 2026
Okres realizacji
30 dni
Oferty w postępowaniu
11 ofertceny: 354 416 zł – 619 604 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena95%Dodatkowa gwarancja5%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont nawierzchni drogi powiatowej Nr 2908S Gierałtowice – Ornontowice

Zamawiający Zarząd Dróg Powiatowych w Gliwicach (Gliwice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont nawierzchni drogi powiatowej Nr 2908S Gierałtowice – Ornontowice”, wybierając ofertę wykonawcy EKO-PROBUD sp. z o.o. Wartość umowy: 354 416 zł. Złożono 11 ofert.

Zamawiający: Zarząd Dróg Powiatowych w GliwicachGliwice, Śląskieopublikowano 25 sierpnia 2026
Wartość umowy
354 416 zł
Liczba ofert
11 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    10 lipca 2026

    Termin ofert: 27 lipca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    25 sierpnia 2026

    11 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy EKO-PROBUD sp. z o.o. (Gogolin).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 354 416,38 zł (umowę zawarto 24 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 11 ofert; ceny wahały się od 354 416,38 zł do 619 603,89 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 30 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W GLIWICACH

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276289653

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Zygmunta Starego 17

1.5.2.)Miejscowość

Gliwice

1.5.3.)Kod pocztowy

44-100

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@zdpgliwice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zdpgliwice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d041622b-cc0f-4986-a297-a54df8e01b9e

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


administrowanie drogami publicznymi

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont nawierzchni drogi powiatowej Nr 2908S Gierałtowice – Ornontowice

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d041622b-cc0f-4986-a297-a54df8e01b9e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00405009

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00050276/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.21 Remont nawierzchni drogi powiatowej Nr 2908S Gierałtowice - Ornontowice

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00336230

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZDP/DI/3421/23/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest - zgodnie z przedmiarem robót oraz ze specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót – remont nawierzchni drogi powiatowej Nr 2908S na długości ok. 476 m pomiędzy Gierałtowicami a Ornontowicami .
2. Planowany zakres prac obejmuje: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe (wykonanie wcinek w nawierzchnię, rozebranie nawierzchni w sposób mechaniczny), wykonanie warstwy: wiążącej gr. 6 cm i ścieralnej 5 cm; wykonanie koryta wraz z wywiezieniem ziemi i wbudowanie destruktu asfaltowego w pobocze gr. 10 cm wraz z dwukrotnym skropieniem emulsją asfaltową i przesypaniem grysem.
3. Główny zakres prac, sposób ich wykonania oraz wymagania jakościowe co do głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia zostały określone w przedmiarze robót oraz STWiORB, które stanowią ZAŁĄCZNIK NR 3 do SWZ.
4. W przypadku gdy w trakcie robót natrafi się na niezinwentaryzowane urządzenia i sieci obce, Wykonawca robót zabezpieczy je i uzgodni sposób prowadzenia dalszych prac z odpowiednim gestorem urządzenia lub sieci.
5. W razie uszkodzenia urządzeń podziemnych lub napowietrznych Wykonawca zobowiązuje się do natychmiastowego zawiadomienia odpowiednich gestorów sieci, współpracy z nimi w usuwaniu szkód i pokrycia kosztów napraw.
6. Oznakowanie na czas prowadzenia robót winno nastąpić zgodnie z obowiązującymi przepisami. W zakresie robót remontowych nawierzchni miejsce robót Wykonawca może oznakować na podstawie projektów uproszczonych organizacji ruchu dla robót związanych z utrzymaniem drogi niewymagających całkowitego zamknięcia jezdni dla ruchu pojazdów samochodowych, które wymagają zamian w organizacji ruchu wyłącznie w czasie wykonywania czynności, które Wykonawcy przekaże Zamawiający.
7. W czasie prowadzenia robót należy umożliwić dojazd i dojście do posesji , pól
i obiektów użyteczności publicznej.
8. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia terenu budowy.
9. Zakres zamówienia obejmuje kompleksowe wykonanie wszelkich prac budowlanych oraz dostaw materiałów, a także wykonanie robót przygotowawczych, rozbiórkowych, towarzyszących i uzupełniających, niezbędnych do wykonania i ukończenia zadania.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

11

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

9

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

354416,38 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

619603,89 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

354416,38 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

EKO-PROBUD sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 1990121707

7.3.4)Miejscowość

Gogolin

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

354416,38 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233142-6Roboty w zakresie naprawy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
549 477 zł
Próbka: 84 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 535 zł1 739 058 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 433 523 zł
Źródło próbki
CPV 45233142· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
305 535 zł
Mediana
549 477 zł
Górny kwartyl
1 739 058 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg Powiatowych w Gliwicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gliwice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 354 416 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233142-6 (Roboty w zakresie naprawy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: EKO-PROBUD sp. z o.o. (Gogolin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 11 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.