Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
175 104 zł
Umowa zawarta
13 sierpnia 2026
Okres realizacji
45 dni
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 175 104 zł – 194 279 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena95%Dodatkowa gwarancja5%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont chodnika przy drodze powiatowej Nr 2902S ul. Szkolna w Wielowsi

Zamawiający Zarząd Dróg Powiatowych w Gliwicach (Gliwice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont chodnika przy drodze powiatowej Nr 2902S ul. Szkolna w Wielowsi”, wybierając ofertę wykonawcy P.U.H. "DOMAX" Arkadiusz Mika. Wartość umowy: 175 104 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Zarząd Dróg Powiatowych w GliwicachGliwice, Śląskieopublikowano 25 sierpnia 2026
Wartość umowy
175 104 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    29 czerwca 2026

    Termin ofert: 14 lipca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    25 sierpnia 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy P.U.H. "DOMAX" Arkadiusz Mika (Boronów).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 175 103,78 zł (umowę zawarto 13 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 175 103,78 zł do 194 278,99 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 45 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W GLIWICACH

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276289653

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Zygmunta Starego 17

1.5.2.)Miejscowość

Gliwice

1.5.3.)Kod pocztowy

44-100

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@zdpgliwice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zdpgliwice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-866661fa-b55f-4000-8948-e2ff39cb9211

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


administrowanie drogami publicznymi

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont chodnika przy drodze powiatowej Nr 2902S ul. Szkolna w Wielowsi

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-866661fa-b55f-4000-8948-e2ff39cb9211

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00405061

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00050276/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.8 Remont chodnika przy drodze powiatowej nr 2902S ul. Szkolna w Wielowsi

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00311880

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZDP/DI/3421/19/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest - zgodnie z przedmiarem robót oraz ze specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót – remont chodnika na długości ok. 200 m wzdłuż drogi powiatowej Nr 2902S w miejscowości Wielowieś.
2. Zakres robót do wykonania obejmuje:
• roboty przygotowawcze i rozbiórkowe
• remont chodnika i zjazdów wraz z krawężnikami i obrzeżami
• odtworzenie nawierzchni bitumicznej na szerokości 0,5 m na długości wykonywanych robót
• regulacja pionowa urządzeń obcych (studzienki teletechniczne).
3. Główny zakres prac, sposób ich wykonania oraz wymagania jakościowe co do głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia zostały określone w przedmiarze robót oraz STWiORB, które stanowią ZAŁĄCZNIK NR 3 do SWZ.
4. W przypadku gdy w trakcie robót natrafi się na niezinwentaryzowane urządzenia i sieci obce, Wykonawca robót zabezpieczy je i uzgodni sposób prowadzenia dalszych prac z odpowiednim gestorem urządzenia lub sieci.
5. W razie uszkodzenia urządzeń podziemnych lub napowietrznych Wykonawca zobowiązuje się do natychmiastowego zawiadomienia odpowiednich gestorów sieci, współpracy z nimi w usuwaniu szkód i pokrycia kosztów napraw.
6. Oznakowanie na czas prowadzenia robót winno nastąpić zgodnie z obowiązującymi przepisami. Miejsce robót Wykonawca może oznakować na podstawie projektów uproszczonych organizacji ruchu dla robót związanych z utrzymaniem drogi niewymagających całkowitego zamknięcia jezdni dla ruchu pojazdów samochodowych, które wymagają zamian w organizacji ruchu wyłącznie w czasie wykonywania czynności, które Wykonawcy przekaże Zamawiający (schemat Nr 7 – zajęcie pobocza/ chodnika).
7. W czasie prowadzenia robót należy umożliwić dojazd i dojście do posesji
i obiektów użyteczności publicznej.
8. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia terenu budowy.
9. Zakres zamówienia obejmuje kompleksowe wykonanie wszelkich prac budowlanych oraz dostaw materiałów, a także wykonanie robót przygotowawczych, rozbiórkowych, towarzyszących i uzupełniających, niezbędnych do wykonania i ukończenia zadania.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

175103,78 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

194278,99 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

175103,78 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

P.U.H. "DOMAX" Arkadiusz Mika

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 5751383487

7.3.4)Miejscowość

Boronów

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

175103,78 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

45 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233222-1Roboty budowlane w zakresie układan…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
470 488 zł
Próbka: 32 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
287 876 zł821 572 zł
Rozstęp międzykwartylowy
533 697 zł
Źródło próbki
CPV 45233222· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
287 876 zł
Mediana
470 488 zł
Górny kwartyl
821 572 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg Powiatowych w Gliwicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gliwice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 175 104 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233222-1 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: P.U.H. "DOMAX" Arkadiusz Mika (Boronów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.