Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 4 częściach4 części
Łączna wartość umów
469 723 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    80 265 zł
    4 oferty
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    153 084 zł
    4 oferty
  3. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    154 563 zł
    4 oferty
  4. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    81 812 zł
    4 oferty
Oferty w postępowaniu
16 ofert(łącznie na 4 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Deklarowany okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zagospodarowanie terenu przy budynkach świetlic wiejskich w miejscowościach Muchów, Kondratów, Stanisławów i Pomocne

Zamawiający Gmina Męcinka (Męcinka, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Zagospodarowanie terenu przy budynkach świetlic wiejskich w miejscowościach Muchów,…”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 469 723 zł. Złożono 16 ofert.

Zamawiający: Gmina MęcinkaMęcinka, Dolnośląskie (powiat Jaworski →)opublikowano 29 sierpnia 2025
Łączna wartość umów
469 723 zł
Liczba ofert
16 ofertłącznie, 4 części
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

6 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: THOR-BUD Łukasz Horodyski (części 1, 4); "AquaDren" Łukasz Szłapa (części 2, 3).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 469 723,42 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 16 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MĘCINKA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 390647400

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Męcinka 11

1.5.2.)Miejscowość

Męcinka

1.5.3.)Kod pocztowy

59-424

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@mecinka.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mecinka.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8b7ae11e-6482-4601-80c7-8199dca14007

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zagospodarowanie terenu przy budynkach świetlic wiejskich w miejscowościach Muchów, Kondratów, Stanisławów i Pomocne

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8b7ae11e-6482-4601-80c7-8199dca14007

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00397518

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-08-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00101560/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Zagospodarowanie terenu przy budynkach świetlic wiejskich w miejscowościach Muchów, Kondratów, Stanisławów i Pomocne

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00202621

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IS.271.2.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

438000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.5.3.)Główny kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

43124100-9 - Drenaże

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

43327000-1 - Sprzęt z gotowych elementów

4.5.5.)Wartość części

69000,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.5.3.)Główny kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

43124100-9 - Drenaże

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

43327000-1 - Sprzęt z gotowych elementów

4.5.5.)Wartość części

145000,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.5.3.)Główny kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

43124100-9 - Drenaże

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

43327000-1 - Sprzęt z gotowych elementów

4.5.5.)Wartość części

141000,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.5.3.)Główny kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

43124100-9 - Drenaże

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

43327000-1 - Sprzęt z gotowych elementów

4.5.5.)Wartość części

83000,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

80264,79 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

123000 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

80264,79 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

THOR-BUD Łukasz Horodyski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6941582919

7.3.3)Ulica

Kolejowa 2/3

7.3.4)Miejscowość

Wojcieszów

7.3.5)Kod pocztowy

59-550

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

80264,79 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

153083,88 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

165051,36 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

153083,88 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

"AquaDren" Łukasz Szłapa

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6941545829

7.3.4)Miejscowość

Janówek 23b

7.3.5)Kod pocztowy

58-508

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

153083,88 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

154562,59 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

158815,43 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

154562,59 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

"AquaDren" Łukasz Szłapa

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6941545829

7.3.4)Miejscowość

Janówek 23b

7.3.5)Kod pocztowy

58-508

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

154562,59 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 18

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 19

OFERTY (dla części 4)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

81812,16 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

121770,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

81812,16 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 20

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

THOR-BUD Łukasz Horodyski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6941582919

7.3.3)Ulica

Kolejowa 2/3

7.3.4)Miejscowość

Wojcieszów

7.3.5)Kod pocztowy

59-550

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 21

UMOWA (dla części 4)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

81812,16 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45100000-8Przygotowanie terenu pod budowę
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
372 043 zł
Próbka: 52 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
180 482 zł2 032 172 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 851 691 zł
Źródło próbki
CPV 45100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
180 482 zł
Mediana
372 043 zł
Górny kwartyl
2 032 172 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Męcinka prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Męcinka.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 469 723 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45100000-8 (Przygotowanie terenu pod budowę). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: THOR-BUD Łukasz Horodyski (Wojcieszów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.