Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Zagospodarowanie terenu przy budynkach świetlic wiejskich w miejscowościach Muchów, Kondratów, Stanisławów i Pomocne

Zamawiający Gmina Męcinka (Męcinka, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Zagospodarowanie terenu przy budynkach świetlic wiejskich w miejscowościach Muchów,…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina MęcinkaMęcinka, Dolnośląskie (powiat Jaworski →)opublikowano 20 listopada 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 382 335 zł
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

6 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA MĘCINKA

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 390647400

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Męcinka 11

1.4.2.)Miejscowość

Męcinka

1.4.3.)Kod pocztowy

59-424

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@mecinka.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mecinka.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8b7ae11e-6482-4601-80c7-8199dca14007

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00546256

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-11-20

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00202621

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Zagospodarowanie terenu przy budynkach świetlic wiejskich w miejscowościach Muchów, Kondratów, Stanisławów i Pomocne

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
3.9.)Główny kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

43124100-9 - Drenaże

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

43327000-1 - Sprzęt z gotowych elementów

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-23

4.2.)Okres realizacji zamówienia

3 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

THOR-BUD Łukasz Horodyski

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6941582919

4.3.3.)Ulica

Kolejowa 2/3

4.3.4.)Miejscowość

Wojcieszów

4.3.5.)Kod pocztowy

59-550

4.3.6.)Województwo

dolnośląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

80264,79 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00397518/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-10-23

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

W dniu 01 października 2025 r. odbyło się spotkanie na placu budowy tj. na terenie przed świetlicą wiejską w Muchowie na wniosek Wykonawcy. W trakcie spotkania Wykonawca poinformował Zamawiającego, że po rozpoczęciu wykonywania wykopu w celu posadowienia studni chłonnej ujawniono wysoki poziom wód gruntowych. Taki stan nie zapewni właściwego funkcjonowania systemu odwodnienia. Wykonawca zaproponował inne rozwiązanie techniczne w postaci skierowania wód z odwodnienia na tereny sąsiednie, których właścicielem jest Inwestor – Gmina Męcinka. Wykonanie nowego odwodnienia zostało oszacowane przez Wykonawcę na kwotę 17.000,00 zł brutto.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Mając na względzie właściwe odwodnienie świetlicy wiejskiej (stwierdzono wilgoć na ścianach wewnątrz budynku świetlicy) Zamawiający uznaje za zasadne zaproponowane przez Wykonawcę rozwiązanie techniczne dotyczące zmiany systemu odwodnienia.

5.4.6.)Wartość zmiany

17000,00

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

97264,79 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45100000-8Przygotowanie terenu pod budowę
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
382 335 zł
Próbka: 51 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 745 zł2 032 288 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 832 543 zł
Źródło próbki
CPV 45100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 745 zł
Mediana
382 335 zł
Górny kwartyl
2 032 288 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Męcinka prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Męcinka.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45100000-8 (Przygotowanie terenu pod budowę). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.