Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Świadczenie usługi ochrony obiektów i mienia

Zamawiający Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie (Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Świadczenie usługi ochrony obiektów i mienia”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 574 712 zł
Konkurencyjność
~3,9 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

7 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000514319

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Marszałka J. Piłsudskiego 7/9

1.4.2.)Miejscowość

Olsztyn

1.4.3.)Kod pocztowy

10-575

1.4.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.4.7.)Numer telefonu

(89) 52 32 400

1.4.8.)Numer faksu

(89) 52 72 049

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

olga.pocalujko@uw.olsztyn.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/uw-warminsko-mazurski

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-69a5f517-d505-11ed-9355-06954b8c6cb9

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00384115

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-08-21

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2023/BZP 00170185

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Świadczenie usługi ochrony obiektów i mienia

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. CZĘŚĆ III – świadczenie usługi monitorowania sygnałów systemu alarmowego oraz usługi ochrony i przewozu pracownika w Delegaturze Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Ełku.
2. Przedmiot zamówienia w ramach CZĘŚCI III obejmuje:
1) świadczenie usługi ochrony i przewozu pracownika Oddziału Paszportów Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Delegatury Urzędu w Ełku przy ul. Mickiewicza 15,
2) monitorowanie sygnałów alarmowych włamania i napadu wraz z interwencją na alarm załogi interwencyjnej w obiekcie Delegatury Urzędu w Ełku przy ul. Mickiewicza 15 (pomieszczenia zlokalizowane na VI piętrze).
3. Szczegółowy opis CZĘŚCI III zamówienia znajduje się w projektowanych postanowieniach umowy dla CZĘŚCI III – załączniku nr 5 do specyfikacji warunków zamówienia.
4. Przez użyte w specyfikacji warunków zamówienia pojęcie obiekt należy rozumieć budynek/budynki wraz z terenem przyległym do tego budynku/tych budynków.
5. Wynagrodzenie pracowników ochrony fizycznej stałej musi być skalkulowane w taki sposób, aby uwzględniało co najmniej:
1) wysokość minimalnego wynagrodzenia ustalonego w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 13 września 2022 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2023 r. (Dz. U. z 2022 poz. 1952), niezależnie od wymiaru zatrudnienia,
2) składową kosztów zatrudnienia pracowników na podstawie umowy o pracę, uwzględniającego wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę, w postaci dodatków za pracę w godzinach nocnych – dotyczy zatrudnienia na podstawie umowy o pracę.
6. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy, obowiązującymi przepisami oraz z poszanowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.
7. Przedmiot zamówienia realizowany będzie z podziałem na następujące etapy:
1) etap I – obejmujący świadczenie usługi ochrony obiektów i mienia w roku 2023,
2) etap II – obejmujący świadczenie usługi ochrony obiektów i mienia w roku 2024,
3) etap III – obejmujący świadczenie usługi ochrony obiektów i mienia w roku 2025.
8. W przypadku braku środków finansowych na realizację przedmiotu zamówienia w ramach etapów II lub III zamawiający odstąpi od realizacji tych etapów, a wykonawcy w takim przypadku będzie przysługiwało jedynie wynagrodzenie należne z tytułu wykonania części umowy do dnia odstąpienia.

3.9.)Główny kod CPV

79710000-4 - Usługi ochroniarskie

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2023-05-31

4.2.)Okres realizacji zamówienia

24 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

ATUT Agencja Ochrony Osób i Mienia Krzysztof Lenkiewicz

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7392127040

4.3.3.)Ulica

Kajki 10/12a

4.3.4.)Miejscowość

Olsztyn

4.3.5.)Kod pocztowy

10-547

4.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

52348,80 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2023/BZP 00303363/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-07-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

2

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

zmiana umowy bez przeprowadzenia nowego postępowania, której łączna wartość jest niższa niż 10 % wartości pierwotnej umowy i wydłużenie terminu realizacji zamówienia.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

1. Zwiększenie wartości umowy do kwoty 52 582,50 zł brutto, tj. o 233,70 zł brutto.
2. Zmiana terminu wykonania umowy z 24 miesięcy na 25 miesięcy, tj. od dnia 1 czerwca 2023 r. do dnia 30 czerwca 2025 r.
3. Aneks nr 1 z dnia 29 maja 2025 r.

5.4.6.)Wartość zmiany

233,70

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

zmiana umowy bez przeprowadzenia nowego postępowania, której łączna wartość jest niższa niż 10 % wartości pierwotnej umowy i wydłużenie terminu realizacji zamówienia.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

1. Zwiększenie wartości umowy do kwoty 52 816,20 zł brutto, tj. o 233,70 zł brutto.
2. Zmiana terminu wykonania umowy z 25 miesięcy na 26 miesięcy tj. od dnia 1 czerwca 2023 r. do dnia 31 lipca 2025 r.
3. Aneks nr 2 z dnia 27 czerwca 2025 r.

5.4.6.)Wartość zmiany

233,70

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

34353,90 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Ogłoszenie dotyczy umowy nr WO-IV.272.1.2023/CZĘŚĆ III

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79710000-4Usługi ochroniarskie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
574 712 zł
Próbka: 204 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
289 064 zł1 485 723 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 196 659 zł
Źródło próbki
CPV 79710000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
289 064 zł
Mediana
574 712 zł
Górny kwartyl
1 485 723 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Olsztyn.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79710000-4 (Usługi ochroniarskie). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.