Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
743 385 zł
Umowa zawarta
22 lipca 2025
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Sukcesywna dostawa sprzętu komputerowego dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

Zamawiający Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (Katowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Sukcesywna dostawa sprzętu komputerowego dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach”, wybierając ofertę wykonawcy BIT-TECHNOLOGIES PIOTR TOMCZYK, DARIUSZ BIERNAT, MACIEJ PERMUS SP.J. Wartość umowy: 743 385 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Uniwersytet Ekonomiczny w KatowicachKatowice, Śląskieopublikowano 8 sierpnia 2025
Wartość umowy
743 385 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BIT-TECHNOLOGIES PIOTR TOMCZYK, DARIUSZ BIERNAT, MACIEJ PERMUS SP.J. (Katowice), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 743 384,94 zł (umowę zawarto 22 lipca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

1.3.)Oddział zamawiającego

Biuro Zamówień Publicznych

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000001548

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

1 Maja 50

1.5.2.)Miejscowość

Katowice

1.5.3.)Kod pocztowy

40-287

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22A - Katowicki

1.5.7.)Numer telefonu

(32) 2577499

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bzp@ue.katowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ue.katowice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://uekat.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sukcesywna dostawa sprzętu komputerowego dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3754f8a3-0e48-454a-a984-f72afbbc976f

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00367995

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-08-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00667359/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.6 Dostawa notebooków, stacjonarnych komputerów osobistych, monitorów, drukarek oraz urządzeń wielofunkcyjnych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00280456

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZP/016/06026/25

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

806845,52 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

545876,90 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa sprzętu komputerowego (komputerów, notebooków, urządzeń drukujących i monitorów).
2.Pod pojęciem „sukcesywna dostawa” należy rozumieć dostarczanie na własny koszt i ryzyko wykonawcy urządzeń/sprzętu wymaganego przez jednostki zamawiającego w miarę spływających do wykonawcy zgłoszeń zakupowych.
3.Zamówienie cząstkowe będzie realizowane każdorazowo w terminie 14 dni od daty jego złożenia u wykonawcy za pomocą poczty elektronicznej.
4.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, jego wielkość i asortyment oraz „Instrukcja wypełniania arkusza” zostały zawarte w arkuszu asortymentowym stanowiącym Nowy Załącznik nr 1 do SWZ.
Uwaga:
a)Przed przystąpieniem do wypełniania arkusza asortymentowego należy zapoznać się z „Instrukcją wypełniania arkusza”.
b)Arkusz asortymentowy składa się z 16 zakładek arkusza. Zakładki arkusza od 1 do 4 stanowią instrukcje pomocnicze niezbędne do prawidłowego wypełnienia arkusza asortymentowego.
c)Zakładki arkusza od 5 do 16 stanowią opisy przedmiotu zamówienia przygotowane przez zamawiającego, zawierające wymagane parametry zamawianego sprzętu oraz komórki, które wykonawca musi uzupełnić.
d)Niedopuszczalne jest wprowadzanie przez wykonawców jakichkolwiek zmian w arkuszu asortymentowym oprócz komórek wymaganych do uzupełnienia w zakładkach arkusza od 5 do 16.
e)Wprowadzenie przez wykonawców zmian w arkuszu asortymentowym w miejscach innych niż w udostępnionych przez zamawiającego, skutkować będzie odrzuceniem oferty, jako niezgodnej z warunkami zamówienia.
f)Zamawiający zaleca wykorzystanie Nowego Załącznika nr 1 do SWZ przekazanego przez zamawiającego. Dopuszcza się złożenie wraz z ofertą załącznika opracowanego i przygotowanego przez wykonawców pod warunkiem, że będzie on identyczny co do treści z arkuszem przygotowanym przez zamawiającego.
5.Podane przez zamawiającego w ramach opisu przedmiotu zamówienia ilości zamawianych urządzeń/sprzętu są ilościami szacunkowymi służącymi do porównania i oceny złożonych ofert.
6.Zamawiający wymaga, aby oferowane przez wykonawcę urządzenia/sprzęt powinny spełniać wszystkie parametry i wymagania wyszczególnione przez zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia w Nowym Załączniku nr 1 do SWZ.
7.Złożenie oferty na przedmiot zamówienia nie spełniający wszystkich parametrów lub posiadający parametry gorsze niż wskazane w Nowym Załączniku nr 1 do SWZ, skutkować będzie odrzuceniem oferty, jako niezgodnej z warunkami zamówienia.
8.Szczegółowe warunki wykonania dostawy określono w Załączniku nr 2 do SWZ stanowiącym projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy w sprawie zamówienia publicznego.
9.Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia sprzętu komputerowego fabrycznie nowego, który będzie zakupiony w autoryzowanej sieci sprzedaży - oficjalnym kanale sprzedaży - na rynek europejski i podlegać będzie pełnej obsłudze gwarancyjnej i pogwarancyjnej producenta na terenie Polski - będzie posiadać stosowny pakiet usług gwarancyjnych kierowanych przez producenta do użytkowników z obszaru Rzeczpospolitej Polskiej. Przez sprzęt nowy rozumie się sprzęt fabrycznie zapakowany i nie używany w innych projektach. Dla produktów stanowiących przedmiot zamówienia wymagane jest posiadanie deklaracji zgodności CE.

4.5.3.)Główny kod CPV

30213100-6 - Komputery przenośne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

30213300-8 - Komputer biurkowy

42962000-7 - Urządzenia drukujące i graficzne

30231300-0 - Monitory ekranowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

743384,94 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

743384,94 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

743384,94 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BIT-TECHNOLOGIES PIOTR TOMCZYK, DARIUSZ BIERNAT, MACIEJ PERMUS SP.J.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6340198808

7.3.3)Ulica

ul. Połomińska 16

7.3.4)Miejscowość

Katowice

7.3.5)Kod pocztowy

40-585

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-22

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

743384,94 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

30213100-6Komputery przenośne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
155 572 zł
Próbka: 35 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
68 825 zł387 547 zł
Rozstęp międzykwartylowy
318 722 zł
Źródło próbki
CPV 30213100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
68 825 zł
Mediana
155 572 zł
Górny kwartyl
387 547 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Katowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 743 385 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 30213100-6 (Komputery przenośne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BIT-TECHNOLOGIES PIOTR TOMCZYK, DARIUSZ BIERNAT, MACIEJ PERMUS SP.J. (Katowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.