ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Sukcesywna dostawa sprzętu komputerowego dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

Zamawiający Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (Katowice, Śląskie) prowadził postępowanie „Sukcesywna dostawa sprzętu komputerowego dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach”. Termin składania ofert minął 27 czerwca 2025, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Uniwersytet Ekonomiczny w KatowicachKatowice, Śląskieopublikowano 16 czerwca 2025
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 155 671 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
27 czerwca 2025, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,2 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 100%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Sukcesywna dostawa sprzętu komputerowego dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

1.3.)Oddział zamawiającego

Biuro Zamówień Publicznych

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000001548

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

1 Maja 50

1.5.2.)Miejscowość

Katowice

1.5.3.)Kod pocztowy

40-287

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22A - Katowicki

1.5.7.)Numer telefonu

(32) 2577499

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bzp@ue.katowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ue.katowice.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sukcesywna dostawa sprzętu komputerowego dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3754f8a3-0e48-454a-a984-f72afbbc976f

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00280456

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-06-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00667359/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.6 Dostawa notebooków, stacjonarnych komputerów osobistych, monitorów, drukarek oraz urządzeń wielofunkcyjnych

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://uekat.ezamawiajacy.pl

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://uekat.ezamawiajacy.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1.Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń musi być zgody z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie oraz rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy.
2.Za datę przekazania oferty, wniosków, zawiadomień, dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń oraz innych informacji przyjmuje się datę ich skutecznego wgrania na Platformę.
3.Do złożenia oferty za pośrednictwem Platformy konieczne jest posiadanie przez osobę upoważnioną do reprezentowania wykonawcy aktualnego kwalifikowanego podpisu elektronicznego, podpisu zaufanego lub podpisu osobistego zgodnie z art. 63 ust. 2 ustawy Pzp. Kwalifikowany podpis elektroniczny, podpis zaufany lub podpis osobisty nie jest zapewniany przez Platformę.
Uwaga!
Zgodnie z przepisami podpis osobisty jest to zaawansowany elektroniczny podpis wydawany wraz z dowodem osobistym. Podpisanie oferty własnoręcznym podpisem i niepodpisanie podpisem elektronicznym oferty poskutkuje odrzuceniem oferty.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Obowiązek informacyjny RODO znajduje się w Rozdziale XX SWZ.

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Informacja o ograniczeniach stosowania RODO znajduje się w Rozdziale XX SWZ.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

BZP/016/06026/25

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa sprzętu komputerowego (komputerów, notebooków, urządzeń drukujących i monitorów).
2.Pod pojęciem „sukcesywna dostawa” należy rozumieć dostarczanie na własny koszt i ryzyko wykonawcy urządzeń/sprzętu wymaganego przez jednostki zamawiającego
w miarę spływających do wykonawcy zgłoszeń zakupowych.
3.Zamówienie cząstkowe będzie realizowane każdorazowo w terminie 14 dni od daty jego złożenia u wykonawcy za pomocą poczty elektronicznej.
4.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, jego wielkość i asortyment oraz „Instrukcja wypełniania arkusza” zostały zawarte w arkuszu asortymentowym stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ.
Uwaga:
a)Przed przystąpieniem do wypełniania arkusza asortymentowego należy zapoznać się z „Instrukcją wypełniania arkusza”.
b)Arkusz asortymentowy składa się z 16 zakładek arkusza. Zakładki arkusza od 1 do 4 stanowią instrukcje pomocnicze niezbędne do prawidłowego wypełnienia arkusza asortymentowego.
c)Zakładki arkusza od 5 do 16 stanowią opisy przedmiotu zamówienia przygotowane przez zamawiającego, zawierające wymagane parametry zamawianego sprzętu oraz komórki, które wykonawca musi uzupełnić.
d)Niedopuszczalne jest wprowadzanie przez wykonawców jakichkolwiek zmian w arkuszu asortymentowym oprócz komórek wymaganych do uzupełnienia w zakładkach arkusza od 5 do 16.
e)Wprowadzenie przez wykonawców zmian w arkuszu asortymentowym w miejscach innych niż w udostępnionych przez zamawiającego, skutkować będzie odrzuceniem oferty, jako niezgodnej z warunkami zamówienia.
f)Zamawiający zaleca wykorzystanie Załącznika nr 1 do SWZ przekazanego przez zamawiającego. Dopuszcza się złożenie wraz z ofertą załącznika opracowanego i przygotowanego przez wykonawców pod warunkiem, że będzie on identyczny co do treści z arkuszem przygotowanym przez zamawiającego.
5.Podane przez zamawiającego w ramach opisu przedmiotu zamówienia ilości zamawianych urządzeń/sprzętu są ilościami szacunkowymi służącymi do porównania i oceny złożonych ofert.
6.Zamawiający wymaga, aby oferowane przez wykonawcę urządzenia/sprzęt powinny spełniać wszystkie parametry i wymagania wyszczególnione przez zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia w Załączniku nr 1 do SWZ.
7.Złożenie oferty na przedmiot zamówienia nie spełniający wszystkich parametrów lub posiadający parametry gorsze niż wskazane w Załączniku nr 1 do SWZ, skutkować będzie odrzuceniem oferty, jako niezgodnej z warunkami zamówienia.
8.Szczegółowe warunki wykonania dostawy określono w Załączniku nr 2 do SWZ stanowiącym projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy w sprawie zamówienia publicznego.
9.Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia sprzętu komputerowego fabrycznie nowego, który będzie zakupiony w autoryzowanej sieci sprzedaży - oficjalnym kanale sprzedaży - na rynek europejski i podlegać będzie pełnej obsłudze gwarancyjnej i pogwarancyjnej producenta na terenie Polski - będzie posiadać stosowny pakiet usług gwarancyjnych kierowanych przez producenta do użytkowników z obszaru Rzeczpospolitej Polskiej. Przez sprzęt nowy rozumie się sprzęt fabrycznie zapakowany i nie używany w innych projektach. Dla produktów stanowiących przedmiot zamówienia wymagane jest posiadanie deklaracji zgodności CE.

4.2.6.)Główny kod CPV

30213100-6 - Komputery przenośne

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

30213300-8 - Komputer biurkowy

42962000-7 - Urządzenia drukujące i graficzne

30231300-0 - Monitory ekranowe

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Przy dokonywaniu wyboru najkorzystniejszej oferty zamawiający stosować będzie następujące kryteria oceny ofert: cena brutto - 100 pkt.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów
1.Dokumenty stanowiące ofertę

a)Wypełniony Formularz oferty - Formularz nr 1 do SWZ; b)Wypełniony arkusz asortymentowy – Załącznik nr 1 do SWZ – dotyczy (zakładek arkusza) od 5 do 16); Niedopuszczalne jest wprowadzanie przez wykonawców jakichkolwiek zmian do treści ww. załącznika oprócz (zakładek arkusza) wymaganych do uzupełnienia. Wprowadzenie zmian skutkować będzie odrzuceniem oferty zgodnie z przepisami ustawy Pzp. 2.Dokumenty składane wraz z ofertą: a)Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, zgodnie z Formularzem nr 2 do SWZ; Oświadczenie to stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert; b)Pełnomocnictwo ustanowione do reprezentowania wykonawcy/ów ubiegającego/cych się o udzielenie zamówienia publicznego – jeżeli dotyczy.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1.Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
2.Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego – nie dotyczy spółki cywilnej, o ile upoważnienie/pełnomocnictwo do występowania w imieniu tej spółki wynika z dołączonej do oferty umowy spółki.
3.Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, zobowiązani się złożyć wraz z ofertą stosowne pełnomocnictwo – zgodnie z pkt 17.2.b) Rozdz. IX SWZ – nie dotyczy spółki cywilnej, o ile upoważnienie / pełnomocnictwo do występowania w imieniu tej spółki wynika z dołączonej do oferty umowy spółki.
Uwaga: Pełnomocnictwo, o którym mowa powyżej może wynikać albo z dokumentu pod taką samą nazwą, albo z umowy wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
4.Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich wykonawców występujących wspólnie (przez każdego z wykonawców lub upoważnionego pełnomocnika).
5.W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienie przez wykonawców oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp o składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w którym wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu, oraz brak podstaw wykluczenia - każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia nie może podlegać wykluczeniu z postępowania w oparciu o wskazane w SWZ podstawy wykluczenia. Powyższe oznacza, iż:
5.1.Oświadczenie w zakresie braku podstaw wykluczenia (Formularz nr 2 do SWZ) musi złożyć każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
6.Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z podmiotem występującym jako pełnomocnik wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
7.Jeżeli oferta wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający żąda przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego umowy regulującej współpracę tych wykonawców.
8.W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, żaden z nich nie może podlegać wykluczeniu.
9.Zamawiający nie określa wymagań związanych z realizacją zamówienia w inny sposób niż w odniesieniu do pojedynczych wykonawców.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

1.Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści zawartej umowy, są zawarte w Załączniku nr 2 do SWZ.
2.Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy (tzw. zmiany kontraktowe w oparciu o art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp w stosunku do treści oferty na podstawie, której dokonano wyboru wykonawcy, zgodnie z warunkami zawartymi w Załączniku nr 2 do SWZ.
3.Zmiana umowy może także nastąpić w przypadkach, o których mowa w art. 455 ust. 1 pkt 2-4 oraz ust. 2 ustawy Pzp.
4.Umowa może być zmieniona w przypadkach określonych w § 8 projektowanych postanowień umowy stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ.
5.Przed zawarciem umowy należy dopełnić formalności, które zostały wskazane w Rozdziale XVIII SWZ.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2025-06-25 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://uekat.ezamawiajacy.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2025-06-25 10:05

8.4.)Termin związania ofertą

do 2025-07-24

Sekcja 9

Pozostałe informacje

PunktPoleWartość
1.Termin dostawy zamówienia

1.1.Wykonawca zrealizuje zamówienie w terminie od dnia zawarcia umowy przez okres 12 m-cy lub do wyczerpania kwoty umowy w zależności co nastąpi wcześniej. 1.2.Przedmiot umowy będzie realizowany poprzez dostawy częściowe, wg potrzeb zamawiającego, na podstawie częściowych zamówień składanych przez zamawiającego drogą elektroniczną. Wykonawca będzie dostarczał dostawy częściowe do siedziby zamawiającego znajdującego się w budynku CNTI przy ul. Bogucickiej 5 w Katowicach, wraz z dokumentem dostawy, na którym zamawiający będzie potwierdzał odbiór ilościowy przedmiotu umowy. 1.3.Zamówienie cząstkowe będzie realizowane każdorazowo w terminie 14 dni od daty jego złożenia u wykonawcy za pomocą poczty elektronicznej. 2.Termin płatności: Zamawiający zobowiązuje się do zapłaty należności za dostarczony przedmiot zamówienia przelewem w terminie do 21 dni od momentu podpisania protokołu zdawczo – odbiorczego przedmiotu zamówienia i doręczenia faktury do siedziby zamawiającego. 3.Szczegółowe warunki współpracy, warunki wykonania dostawy określono w Załączniku nr 2 do SWZ stanowiącym projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy w sprawie zamówienia publicznego. 4.Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia urządzeń/sprzętu posiadających określoną w SWZ oraz arkuszu asortymentowym, co najmniej minimalną, co do długości i rodzaju gwarancję obejmującą wszystkie podzespoły oraz peryferia: 4.1.minimum 24 miesięczną gwarancję producenta na cały zamawiany asortyment, za wyjątkiem urządzeń wielofunkcyjnych, 4.2.minimum 12 miesięczną gwarancję producenta dla urządzeń wielofunkcyjnych.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

30213100-6Komputery przenośne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
155 671 zł
Próbka: 34 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
69 840 zł426 445 zł
Rozstęp międzykwartylowy
356 605 zł
Źródło próbki
CPV 30213100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
69 840 zł
Mediana
155 671 zł
Górny kwartyl
426 445 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 27.06.2025, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Katowice.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 30213100-6 (Komputery przenośne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.