Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Krystyna Sowińska TRONIX s.c., Rafał Sowiński TRONIX s.c

Wartość umowy
174 906 zł
Umowa zawarta
16 lipca 2025
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 167 593 zł – 212 019 zł
Wybrano ofertę droższą o 4,4% od najtańszej złożonej — zdecydowały kryteria pozacenowe
Kryteria wyboru
Cena60%Dodatkowe doświadczenie osoby skierowanej do świadczenia usług konserwacyjnych40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie drobnych, codziennych usług konserwacyjnych na terenie budynku Ministerstwa Edukacji Narodowej

Zamawiający Ministerstwo Edukacji Narodowej (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie drobnych, codziennych usług konserwacyjnych na terenie budynku Ministerstwa…”, wybierając ofertę wykonawcy TRONIX s.c. Rafał Sowiński, Krystyna Sowińska. Wartość umowy: 174 906 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Ministerstwo Edukacji NarodowejWarszawa, Mazowieckieopublikowano 22 lipca 2025
Wartość umowy
174 906 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~2,5 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: TRONIX s.c. Rafał Sowiński, Krystyna Sowińska (Warszawa), wspólnie z: Krystyna Sowińska TRONIX s.c., Rafał Sowiński TRONIX s.c.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 174 906,00 zł (umowę zawarto 16 lipca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 167 593,20 zł do 212 019,48 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Ministerstwo Edukacji Narodowej

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 387796051

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Al. J. Ch. Szucha 25

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-918

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@men.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/edukacja

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamowienia-men.ezamawiajacy.pl/pn/MEN/demand/215116/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie drobnych, codziennych usług konserwacyjnych na terenie budynku Ministerstwa Edukacji Narodowej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a0990278-6e06-4e52-afb7-a56176f33d4e

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00338131

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-07-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00121309/11/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.22 Świadczenie drobnych, codziennych usług konserwacyjnych na terenie budynku przy al. J.Ch. Szucha 25

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00265839

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BDG-WZP.261.7.2025.KD

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie drobnych, codziennych usług konserwacyjnych na terenie budynku Ministerstwa Edukacji Narodowej.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony został w Projektowanych postanowieniach umowy (PPU) wraz z załącznikami (w tym Opis przedmiotu zamówienia, zwany dalej „OPZ”). PPU stanowi załącznik nr 5 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

50000000-5 - Usługi naprawcze i konserwacyjne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

6

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

167593,20 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

212019,48 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

174906,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
TRONIX s.c. Rafał Sowiński, Krystyna Sowińska

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Krystyna Sowińska TRONIX s.c., Rafał Sowiński TRONIX s.c.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 016310722

7.3.3)Ulica

ul. Olbrachta 58A/173

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

01-111

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-16

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

174906,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

50000000-5Usługi naprawcze i konserwacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
234 417 zł
Próbka: 48 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
105 525 zł1 011 711 zł
Rozstęp międzykwartylowy
906 186 zł
Źródło próbki
CPV 50000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
105 525 zł
Mediana
234 417 zł
Górny kwartyl
1 011 711 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Ministerstwo Edukacji Narodowej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 174 906 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 50000000-5 (Usługi naprawcze i konserwacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: TRONIX s.c. Rafał Sowiński, Krystyna Sowińska (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.