Remont pomieszczeń biurowych nr 107-117 wraz z korytarzem na I piętrze oraz pomieszczeń biurowych 225-234 na II piętrze w budynku MEN przy al. J. Ch. Szucha 25 w Warszawie
Zamawiający Ministerstwo Edukacji Narodowej (Warszawa, Mazowieckie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Remont pomieszczeń biurowych nr 107-117 wraz z korytarzem na I piętrze oraz pomieszczeń…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 384 273 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=12676, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
12 czerwca 2024
Termin ofert: 1 lipca 2024 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
07 sierpnia 2024
5 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
27 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Ministerstwo Edukacji Narodowej |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 387796051 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Al. J. Ch. Szucha 25 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Warszawa |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 00-918 |
| 1.4.4.) | Województwo | mazowieckie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL911 - Miasto Warszawa |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@men.gov.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://www.gov.pl/web/edukacja |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej) |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-51d57225-27ed-11ef-a458-c2a7c3d67e03 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00410756 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-27 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00363363 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Remont pomieszczeń biurowych nr 107-117 wraz z korytarzem na I piętrze oraz pomieszczeń biurowych 225-234 na II piętrze |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest | remont pomieszczeń biurowych nr 107-117 wraz z korytarzem na I piętrze oraz pomieszczeń biurowych 225-234 na II piętrze w budynku MEN przy al. J. Ch. Szucha 25 w Warszawie, zgodnie z dokumentacją projektową, wskazaną w ustępie 2 poniżej. Realizacja przedmiotu zamówienia będzie odbywała się na podstawie pisemnych zleceń określających każdorazowo zakres, termin rozpoczęcia i zakończenia danego zlecenia. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załącznikach do SWZ, które dostępne są na stronie internetowej prowadzonego postępowania: 1) Załącznik nr 1 – projekt budowlany- remont pom. 107-117 wraz z korytarzem na I piętrze- opis, 2) Załącznik nr 1a – projekt budowlany- remont pom. 107-117 wraz z korytarzem na I piętrze- projekty, 3) Załącznik nr 1b – projekt budowlany- remont pom. 107-117 wraz z korytarzem na I piętrze – instalacja elektryczna i teletechniczna, 4) Załącznik nr 1c – projekt budowlany- remont pom. 107-117 wraz z korytarzem na I piętrze – instalacja centralnego ogrzewania, 5) Załącznik nr 2 – projekt budowlany- remont pom. 225-234 - opis, 6) Załącznik nr 2a – projekt budowlany- remont pom. 225-234 - projekty, 7) Załącznik nr 2b – projekt budowlany- remont pom. 225-234 – instalacja elektryczna i teletechniczna, 8) Załącznik nr 2c – projekt budowlany- remont pom. 225-234 - instalacja centralnego ogrzewania, 9) Załącznik nr 3 – specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych Remont pomieszczeń biurowych z częścią korytarza na parterze I i II piętrze MEN, 10) Załącznik nr 3a – specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót- inst. elektryczna i teletechniczna- remont pom. 107-117 wraz z korytarzem na I piętrze, 11) Załącznik nr 3b – specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót- inst. centralnego ogrzewania- remont pom. 107-117 wraz z korytarzem na I piętrze, 12) Załącznik nr 3c – specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót- inst. elektryczna i teletechniczna- remont pom. 225-234, 13) Załącznik nr 3d – specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót- inst. centralnego ogrzewania- remont pom. 225-234, 14) Załącznik nr 4 – przedmiar robót – architektura - remont pom. 107-117 wraz z korytarzem na I piętrze, 15) Załącznik nr 4a – przedmiar robót inst. elektryczna i teletechniczna- remont pom. 107-117 wraz z korytarzem na I piętrze, 16) Załącznik nr 4b – przedmiar robót- inst. centralnego ogrzewania- remont pom. 107-117 wraz z korytarzem na I piętrze, 17) Załącznik nr 5 – przedmiar robót – architektura - remont pom. 225-234, 18) Załącznik nr 5a – przedmiar robót inst. elektryczna i teletechniczna- remont pom. 225-234, 19) Załącznik nr 5b – przedmiar robót- inst. centralnego ogrzewania - remont pom. 225 -234, 20) Załącznik nr 6 – decyzja Konserwatora Zabytków WZW.5142.51.2020.AKO, 21) Załącznik nr 6a – decyzja Konserwatora Zabytków WZW.5142.2474.2022.MD, 22) Załącznik nr 6b – decyzja Konserwatora Zabytków WZW. 5142.52.2020.AKO, 23) Załącznik nr 6c – decyzja Konserwatora Zabytków WZW.5142.1475.2022.MD, 24) Załącznik nr 7 – decyzja Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy nr 66-ŚRD-2020, 25) Załącznik nr 7a – decyzja Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy nr 106-ŚRD-2020, UWAGA: przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót, zgodnie z dokumentacją projektową, z uwzględnieniem dostaw i montażu wszystkich niezbędnych materiałów budowlanych i wyposażenia. Przedmiar jest dokumentem pomocniczym, który może służyć jedynie do oszacowania zadania (rozliczenie ilościowo-kosztorysowe kosztorysem powykonawczym). Dla wyceny oferty należy zapoznać się szczegółowo z projektem budowlanym oraz STWiOR. W cenie oferty należy uwzględnić wszystkie nakłady na wykonanie przedmiotowych robót budowlanych zgodnie z projektem budowlanym oraz STWiOR, z uwzględnieniem lokalnych warunków wykonywania robót. 3. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych Postanowieniach Umowy (dalej „PPU”), stanowiących Załącznik nr 8 do SWZ. 4. Roboty budowlane oraz wszystkie prace związane z wykonywanymi robotami winny być realizowane zgodnie z wytycznymi odnoszącymi się do przepisów obowiązującego prawa, obowiązujących norm, warunków technicznych, zasad wiedzy technicznej, przepisów bhp, ppoż., zawartych w ww. opracowaniach Zamawiającego. 5. Przedmiot Umowy obejmuje również udzielenie 36-miesięcznej gwarancji na wykonane roboty budowlane, na zasadach określonych w Projektowanych Postanowieniach Umowy (PPU). Wykonawca odpowiada z tytułu rękojmi przez okres równy okresowi gwarancji. 6. Budynek Ministerstwa Edukacji Narodowej przy al. J. Ch. Szucha 25 w Warszawie jest wpisany do rejestru zabytków pod numerem A-816, w związku z tym Wykonawca zobowiązany jest podjąć wszelkie konieczne działania dla zapewnienia zabezpieczenia budynku przed uszkodzeniem lub zniszczeniem. Roboty będą prowadzone w czynnym obiekcie, wobec tego Wykonawca musi uwzględnić wynikające stąd ograniczenia i konieczność wykonania dodatkowych zabezpieczeń. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej 45410000-4 - Tynkowanie 45442100-8 - Roboty malarskie 45431200-9 - Kładzenie glazury 45262510-9 - Roboty kamieniarskie 45454000-4 - Roboty restrukturyzacyjne 45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-08-07 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 24 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | A&A BUDOWNICTWO SP. z o.o. Sp. Komandytowa |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 384894149 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Baczkowska |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Łochów |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 07-130 |
| 4.3.6.) | Województwo | mazowieckie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 2091111,73 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00449338/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-20 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | potrzeba dalszego zlecania Wykonawcy robót budowlanych polegających na prowadzeniu prac remontowych w pomieszczeniach biurowych |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | remont pomieszczeń 322c, 351c, 351d na III piętrze |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 290734,25 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 2372683,55 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.