Dostawa dwóch wysp turbinowych dla lokalizacji Łagisza wraz z usługami towarzyszącymi z prawem opcji dostawy jednej wyspy turbinowej dla lokalizacji Katowice wraz z usługami towarzyszącymi oraz świadczenie usługi serwisowej.
Zamawiający TAURON Ciepło sp. z o.o. (Katowice, Śląskie) prowadzi postępowanie „Dostawa dwóch wysp turbinowych dla lokalizacji Łagisza wraz z usługami towarzyszącymi z…”. Termin składania ofert upływa 25 września 2026, 12:00. Wadium: 5 000 000 zł.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podano
- Wadium
- 5 000 000 zł
- Termin składania ofert
- 25 września 2026, 12:0022d 14h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=330, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,9 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
7 wpisów- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
05 maja 2026
Termin ofert: 10 czerwca 2026 10:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
03 czerwca 2026
Nowy termin: 14 lipca 2026 12:00Zmienia wersję 308285-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
10 lipca 2026
Nowy termin: 5 sierpnia 2026 12:00Zmienia wersję 380737-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
03 sierpnia 2026
Nowy termin: 17 sierpnia 2026 12:00Zmienia wersję 478887-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
10 sierpnia 2026
Zmienia wersję 536023-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
12 sierpnia 2026
Nowy termin: 3 września 2026 12:00Zmienia wersję 551126-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
01 września 2026
Nowy termin: 25 września 2026 12:00Zmienia wersję 557974-2026
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa dwóch kompletnych zestawów głównych urządzeń technologicznych dla lokalizacji Łagisza wraz z usługami towarzyszącymi oraz świadczenie usług serwisowych, z prawem opcji dostawy jednej wyspy turbinowej dla lokalizacji Katowice.
- 2
ZakresZamawiający przewiduje płatności częściowe oraz zaliczkę na poczet wynagrodzenia po spełnieniu wymogów określonych w postanowieniach umowy.
- 3
ZakresUmowa dostawy ma trwać do 184 tygodni od daty wejścia w życie umowy, a umowa serwisowa obowiązuje przez 12 lat od daty rozpoczęcia serwisu dla każdego TG.
- 4
RyzykoWymagane jest wniesienie wadium i zabezpieczenia należytego wykonania umowy, a rozliczenia prowadzone są w PLN, z dopuszczeniem EUR lub USD.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | TAURON Ciepło sp. z o.o. |
| NIP | 9542732017 |
| Adres | ul. Grażyńskiego 49, 40-126 Katowice |
| Region (NUTS) | PL22A – Śląskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawa dwóch wysp turbinowych dla lokalizacji Łagisza wraz z usługami towarzyszącymi z prawem opcji dostawy jednej wyspy turbinowej dla lokalizacji Katowice wraz z usługami towarzyszącymi oraz świadczenie usługi serwisowej. |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 42112300-0 - Turbiny gazowe |
| Dodatkowe kody CPV | 31120000-3 - Generatory; 50000000-5 - Usługi naprawcze i konserwacyjne |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Każdy Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości 5 000 000,00 zł (słownie: pięć milionów złotych). Wadium może być wnoszone w jednej lub w kilku formach, określonych w art. 97 ust. 7 PZP. Szczegółowe wymagania dotyczące wadium zawarte są w punkcie 4.3 SWZ. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-25 12:00 |
Informacje dodatkowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1. | Zamawiający wymaga wniesienia wadium. 2. Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania Umowy. 3. Warunki płatności | Zamawiający przewiduje płatności częściowe. Zasady płatności zostały określone w Projektowanych Postanowieniach Umowy Dostawy i Umowy Serwisowej stanowiących Załącznik nr 2 i nr 3 do SWZ. 4. Umowa Dostawy i Umowa Serwisowa zawiera zapisy dot. wypłacenia Wykonawcy zaliczki na poczet wynagrodzenia Wykonawcy, po spełnieniu wymogów określonych w Projektowanych Postanowieniach Umowy obu umów. 5. Rozliczenia między Zamawiającym i Wykonawcą prowadzone są w złotych (PLN). Zamawiający dopuszcza również możliwość prowadzenia rozliczeń w walutach EUR lub USD. 1. Termin realizacji umów (dot. poz. 5.1.3. Ogłoszenia): a) Termin realizacji Umowy Dostawy rozumiany jako termin przekazania do eksploatacji - do 184 tygodni od Daty wejścia w Życie Umowy Dostawy. Termin realizacji Umowy Dostawy wraz z terminami cząstkowymi został określony w Harmonogramie Głównym stanowiącym Załącznik C do Umowy Dostawy. b) Termin realizacji Umowy Serwisowej będzie obowiązywać od Daty wejścia Umowy Serwisowej w Życie, przez okres 12 (dwunastu) lat od Daty Rozpoczęcia Serwisu, liczonego odrębnie dla każdego TG. Umowa Serwisowa obowiązuje do dnia, w którym wygasną uprawnienia Zamawiającego z tytułu gwarancji w ramach Umowy Serwisowej. 2. Zamawiający wymaga, aby oferowana dostawa spełniała wszystkie wymagania określone w szczegółowym opisie Przedmiotu Zamówienia, o którym mowa w pkt 2.1.2 SWZ. Na potwierdzenie spełnienia powyższego wymagania Wykonawca złoży wraz z ofertą przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w pkt. 3.7.4 SWZ. Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →