Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
72 570 zł
Umowa zawarta
17 lipca 2025
Okres realizacji
8 dni
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 72 570 zł – 75 645 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin wykonania zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa kruszywa łamanego frakcji 0-31,5 mm w ilości 500 ton

Zamawiający Powiat Iławski - Powiatowy Zarząd Dróg w Iławie (Iława, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa kruszywa łamanego frakcji 0-31,5 mm w ilości 500 ton”, wybierając ofertę wykonawcy Zakład Usługowo – Handlowy Łukasz Kamiński. Wartość umowy: 72 570 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
72 570 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,1 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Zakład Usługowo – Handlowy Łukasz Kamiński (Prabuty), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 72 570,00 zł (umowę zawarto 17 lipca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 72 570,00 zł do 75 645,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 8 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIAT IŁAWSKI - POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W IŁAWIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510854569

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Tadeusza Kościuszki 33A

1.5.2.)Miejscowość

Iława

1.5.3.)Kod pocztowy

14-200

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL621 - Elbląski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

michal.bednarski@pzd.ilawa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://powiat-ilawski.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1134266

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa kruszywa łamanego frakcji 0-31,5 mm w ilości 500 ton

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-21ae86ba-7b70-418e-a79c-2d77ff7b8cbc

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00331475

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-07-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00015153/16/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.9 Dostawa kruszywa łamanego frakcji 0-31,5 mm w ilości 500 ton

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00295750

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa kruszywa łamanego frakcji 0-31,5 mm w ilości 500 do Obwodu Drogowego w Suszu (adres dostawy

14-240 Susz, Karolewo 17). Przedmiot dostawy należy zrealizować zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, wiedzą techniczną, zawartą z zamawiającym umową, uzgodnieniami z zamawiającym dokonanymi w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia. Dostarczony materiał powinien być czysty, bez domieszek materiałów niepożądanych typu: odpady metalowe, plastikowe, drewniane, gliny. W przypadku ujawnienia w zawartości kruszywa wspomnianych zanieczyszczeń Zamawiający odmówi przyjęcia dostawy. Zamawiający nie dopuszcza domieszki margli, kredy i wapienia – a dostarczane kruszywo musi posiadać wymagane przepisami prawa atesty, certyfikaty, świadectwa jakości. Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia. W przypadku powstania szkód na rzecz osób trzecich z winy Wykonawcy jest on zobowiązany do ich pokrycia w całości. Zamawiający nie dopuszcza wykonywania dostaw w sposób odmienny niż określony w specyfikacji. Kruszywo musi spełniać wymagania przedstawione w Szczegółowych Specyfikacjach Technicznych. Wydane kruszywo ma być zważone na wadze samochodowej elektronicznej wyposażonej w terminal i drukarkę umożliwiającą wypisanie dokumentu „Wydanie z magazynu” (WZ) z podstawowymi danymi: - numer wydanego dokumentu WZ, - nazwę Wykonawcy, - nazwę Zamawiającego: Powiatowy Zarząd Dróg w Iławie, ul. Tadeusza Kościuszki 33A, 14 – 200 Iława - data ważenia, - waga sprzedanego kruszywa, - nr. rejestracyjny samochodu odbierającego materiał, - nazwisko i imię kierowcy samochodu ciężarowego odbierającego materiał, - nazwa sprzedanego kruszywa, - nazwisko i imię wystawiającego dokument WZ, nr zlecenia, Zamawiający dopuszcza losowe zważenie samochodów w celu weryfikacji ilości dostarczonego kruszywa. W przypadku mniejszej ilości kruszywa na sprawdzanym samochodzie niż zadeklarowana w dokumentach WZ Wykonawca zważy na własny koszt dotychczas dostarczone kruszywo na wadze wskazanej przez Zamawiającego. Jakość kruszywa może być zbadana przez Zamawiającego na koszt Wykonawcy poprzez pobranie losowych próbek i poddanie ich badaniu przez laboratorium wybrane przez Zamawiającego. W przypadku negatywnego wyniku badania co najmniej połowy badanych próbek Wykonawca zobowiązany będzie do wymiany całego dostarczonego kruszywa niezgodnego z zapisami w SWZ i Szczegółową Specyfikacją Techniczną. Wymiana nastąpi w terminie nie dłuższym niż 14 dni od dnia wezwania przez Zamawiającego. Powyższa zasada ma zastosowanie także do nowej (po wymianie) dostawy lub dostaw.

4.5.3.)Główny kod CPV

14212200-2 - Kruszywo

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

72570,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

75645,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

72570,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakład Usługowo – Handlowy Łukasz Kamiński

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5811774548

7.3.3)Ulica

ul. Dębowa 4

7.3.4)Miejscowość

Prabuty

7.3.5)Kod pocztowy

82-550

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

72570,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

8 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

14212200-2Kruszywo
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
246 764 zł
Próbka: 24 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
173 363 zł457 336 zł
Rozstęp międzykwartylowy
283 973 zł
Źródło próbki
CPV 14212200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
173 363 zł
Mediana
246 764 zł
Górny kwartyl
457 336 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Iławski - Powiatowy Zarząd Dróg w Iławie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Iława.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 72 570 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 14212200-2 (Kruszywo). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Usługowo – Handlowy Łukasz Kamiński (Prabuty). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.