Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
763 523 zł
Umowa zawarta
27 czerwca 2025
Okres realizacji
180 dni
Oferty w postępowaniu
13 ofertceny: 763 523 zł – 1 598 657 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Budowa sieci wodociągowej we wsi Jurowlany.”

Zamawiający Gmina Krynki (Krynki, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa sieci wodociągowej we wsi Jurowlany”, wybierając ofertę wykonawcy HYDROTECH Kamil Chojnowski. Wartość umowy: 763 523 zł. Złożono 13 ofert.

Zamawiający: Gmina KrynkiKrynki, Podlaskie (powiat Sokólski →)opublikowano 11 lipca 2025
Wartość umowy
763 523 zł
Liczba ofert
13 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy HYDROTECH Kamil Chojnowski (Wygoda).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 763 522,50 zł (umowę zawarto 27 czerwca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 13 ofert; ceny wahały się od 763 522,50 zł do 1 598 656,79 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 180 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA KRYNKI

1.3.)Oddział zamawiającego

Gmina Krynki

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 050659378

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Garbarska 16

1.5.2.)Miejscowość

Krynki

1.5.3.)Kod pocztowy

16-120

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL841 - Białostocki

1.5.7.)Numer telefonu

857228550

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kancelaria@krynki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.krynki.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-94967486-e59a-420d-b4bb-245e178d4e5e

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Budowa sieci wodociągowej we wsi Jurowlany.”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-94967486-e59a-420d-b4bb-245e178d4e5e

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00322069

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-07-11

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00678385/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Budowa sieci wodociągowej we wsi Jurowlany

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00222375

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RG.271.4.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na budowie sieci wodociągowej we wsi Jurowlany. Będąca częścią zadania Inwestycyjnego pn

„Opracowanie dokumentacji projektowej oraz budowa sieci wodociągowej we wsi Jurowlany”. Zaprojektowano sieć wodociągową o łącznej długości 2 862,58m,z rur i kształtek polietylenowych PE100 RC SDR 17 DN110x6,6mm z włączeniem do istniejącej sieci wodociągowej na działce 37/3 w miejscowości Grzybowszczyzna gm. Szudziałowo. Projektowany rurociąg posadowiony w gruncie na głębokości ok. 1,80m. Dodatkowo na sieci zostaną zabudowane hydranty DN80 z uzbrojeniem oraz armatura odcinająca. 2. Zakres robót budowlanych : 1) Wykonywanie robót ziemnych - wykopy; 2) Wykonanie przewiertów i przecisków; 3) Zgrzewanie rur i kształtek; 4) Montaż rurociągów wraz z armaturą i hydrantami; 5) Próba szczelności; 6) Dezynfekcja; 7) Płukanie sieci ; 8) oznakowanie trasy rurociągu; 9) Inwentaryzacja powykonawcza; 10) Badanie wody; 11) Uporządkowanie terenu. Zamawiający zastrzega możliwość wystąpienia konieczności wykonania, w ramach realizowanej inwestycji, około 5 dodatkowych przyłączy nie ujętych w dokumentacji projektowej . 3. Zakres robót szczegółowo został określony w dokumentacji projektowej oraz przedmiarze robót budowlanych będącymi załącznikami do SWZ. 4. Załączony do SWZ Przedmiar robót ma jedynie charakter informacyjny. Wykonawca po zapoznaniu się z dokumentacją projektową oraz specyfikacją przedmiotu zamówienia i jej załącznikami, jest zobowiązany do ustalenia zakresu robót niezbędnych do osiągnięcia rezultatu. 5. Jeżeli Wykonawca stwierdzi, że użyte w SWZ i w załącznikach do SWZ parametry techniczne mogą wskazywać na producentów produktów lub źródła ich pochodzenia to Zamawiający dopuszcza w tym zakresie rozwiązania równoważne. 6. Oznacza to, że parametry techniczne tak wskazanych produktów, określają wymagane przez Zamawiającego minimalne oczekiwania co do jakości produktów, które mają być użyte do wykonania przedmiotu umowy. Ponadto, w każdym przypadku stwierdzenia, że opis czy też cecha opisanego produktu, może wskazywać na źródło pochodzenia lub producenta, Wykonawca może zastosować produkty równoważne, przez które rozumie się takie, które posiadają parametry techniczne nie gorsze od tych wskazanych w SWZ i/lub w załącznikach do SWZ. Dopuszcza się również wykazanie tej równoważności normami równoważnymi w stosunku do tych wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia. Na Wykonawcy spoczywa ciężar wskazania „równoważności”. Przy doborze materiałów równoważnych Wykonawca zobowiązany jest zapewnić również osiągnięcie wskaźników określonych w opisie przedmiotu zamówienia. 7. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia na podstawie stanowiącej załączniki do SWZ dokumentacji, zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym w szczególności zgodnie z ustawą Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz.725 ze zm.) 8. Zamawiający w oparciu o art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga, aby przez cały okres realizacji robót Wykonawca zatrudniał na umowę o pracę wszystkich pracowników fizycznych bezpośrednio związanych z wykonywaniem robót budowlanych stanowiących przedmiot niniejszego zamówienia. Ilości pracowników niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia określa Wykonawca uwzględniając termin wykonania oraz złożoność przedmiotu zadania. Wykonawca na każdym etapie realizacji umowy jest uprawniony do wprowadzenia dodatkowych pracowników lub wymiany pracowników przed podpisaniem umowy. Do pracowników podwykonawców zapisy o pracownikach zatrudnionych na umowę o pracę do realizacji przedmiotu zamówienia stosuje się odpowiednio. Sposób kontroli i weryfikacji zatrudnienia uregulowano w projekcie umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

13

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

13

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

763522,5 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1598656,79 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

763522,5 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

HYDROTECH Kamil Chojnowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7181862529

7.3.4)Miejscowość

Wygoda

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-06-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

763522,5 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

180 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231300-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 048 042 zł
Próbka: 77 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
356 623 zł3 185 111 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 828 488 zł
Źródło próbki
CPV 45231300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
356 623 zł
Mediana
1 048 042 zł
Górny kwartyl
3 185 111 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Krynki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Krynki.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 763 523 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231300-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: HYDROTECH Kamil Chojnowski (Wygoda). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 13 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.