Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 074 868 zł
Umowa zawarta
23 czerwca 2025
Okres realizacji
4 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 1 074 868 zł – 3 825 423 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Oferowany okres gwarancji30%Zaoferowanie opraw oświetleniowych posiadających certyfikat ENEC lub ENEC+ [E]10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostępna szkoła – Modernizacja budynku Zespołu Szkół w Goraju

Zamawiający Gmina Goraj (Goraj, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostępna szkoła – Modernizacja budynku Zespołu Szkół w Goraju”, wybierając ofertę wykonawcy ACORDI Dominik Ziobro. Wartość umowy: 1 074 868 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina GorajGoraj, Lubelskieopublikowano 26 czerwca 2025
Wartość umowy
1 074 868 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ACORDI Dominik Ziobro (Rzeszów), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 074 868,06 zł (umowę zawarto 23 czerwca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 1 074 868,06 zł do 3 825 423,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 4 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Goraj

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 950369209

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Bednarska 1

1.5.2.)Miejscowość

Goraj

1.5.3.)Kod pocztowy

23-450

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.7.)Numer telefonu

84 6858002

1.5.8.)Numer faksu

84 6858118

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

poczta@goraj.eurzad.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.uggoraj.bip.lubelskie.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6836bd46-3902-4fef-9374-cbe4f7fa8edd

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostępna szkoła – Modernizacja budynku Zespołu Szkół w Goraju

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6836bd46-3902-4fef-9374-cbe4f7fa8edd

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00293958

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-06-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00049082/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Dostępna szkoła - Modernizacja budynku Zespołu Szkół w Goraju

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienie jest dofinansowane w ramach projektu pn. „Dostępna szkoła - Modernizacja budynku Zespołu Szkół w Goraju” w ramach działania 7.2 Infrastruktura edukacji ogólnej (typ projektu 1,2) priorytetu VII Lepsza dostępność do usług społecznych i zdrowotnych programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00219608

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OR.271.6.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

813008,13 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych i dostawa wyposażenia w ramach zadania pn

„Dostępna szkoła - Modernizacja budynku Zespołu Szkół w Goraju”. 1.1. Zamawiający informuje, iż zamówienie jest dofinansowane w ramach projektu pn. „Dostępna szkoła - Modernizacja budynku Zespołu Szkół w Goraju” w ramach działania 7.2 Infrastruktura edukacji ogólnej (typ projektu 1,2) priorytetu VII Lepsza dostępność do usług społecznych i zdrowotnych programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027. W ramach przedsięwzięcia przewidziano wdrożenie rozwiązań, które oprócz swojej bezpośredniej funkcji związanej ze zwiększeniem dostępności placówki edukacyjnej oraz zagwarantowaniem włączającego charakteru prowadzonego procesu edukacyjnego, pośrednio przyczynią się do ograniczenia zużycia energii, a tym samym emisji zanieczyszczeń środowiska (energooszczędne oświetlenie, czujniki ruchu oświetlenia- wpływające na zmniejszenie zapotrzebowania na energię elektryczną produkowaną w konwencjonalny sposób, co przełoży się na oszczędność zasobów i jednocześnie zmniejszenie emisji zanieczyszczeń. 1.2. Zadanie modernizacyjne obejmuje wykonanie robót budowlanych, wykończeniowych w zakresie udogodnień dla osób z niepełnosprawnością wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz tj. przygotowanie infrastruktury pod kątem dostępności dla uczniów, nauczycieli, rodziców i członków społeczności lokalnej z niepełnosprawnością oraz dostępności poszczególnych segmentów Zespołu Szkół w Goraju oraz poszczególnych pomieszczeń. Roboty budowlane wykonywane będą we wszystkich segmentach Zespołu Szkół w Goraju, w różnym zakresie. 1.3. Ponadto zadanie obejmuje wyposażenie wybranych pomieszczeń oraz powierzchni komunikacyjnych, które prowadzić będzie do podniesienia standardu użytkowego budynków dydaktycznych w zakresie warunków korzystania przez osoby niepełnosprawne oraz ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. 1.4. Kompleks szkolny przeznaczony jest na dwa budynki dydaktyczne oraz salę gimnastyczną Zespołu Szkół w Goraju. Komunikacja pomiędzy poszczególnymi segmentami odbywa się poprzez parterowe łączniki. Poniżej opisano poszczególne zakresy, w jakich realizowana będzie inwestycja. 1.5. Zakres robót przewidzianych do wykonania w segmencie ‘A’ obejmuje: 1) Rozbudowę budynku o zewnętrzne schody ewakuacyjne wraz z montażem podnośnika dla osób niepełnosprawnych. Projektowany element budynku umożliwi dostęp osobom niepełnosprawnym na poziom parteru i swobodne poruszanie się w obrębie tej kondygnacji. Schody zewnętrzne znajdują się bezpośrednio przy wydzielonym stanowisku postojowym dla samochodów osób niepełnosprawnych. 2) Przebudowę wewnętrznej klatki schodowej wraz z montażem platformy przyschodowej dla osób niepełnosprawnych, która umożliwi im samodzielny dostęp na każdą kondygnację budynku. 3) Remont (modernizację) powierzchni komunikacyjnych, na którą składa się: wymiana warstwy użytkowej posadzki, wykonanie prac malarskich. W korytarzu (pom. nr 2) prowadzącym z przedsionka przy wejściu głównym do korytarza zasadniczego na parterze ułożone zostaną płytki gresowe. Na korytarzach parteru i piętra (pom. nr 3, 101) ułożona zostanie wykładzina PCV rulonowa zgrzewana. 4) Remont (modernizację) pokoju wyciszeń, na którą składa się: montaż okładzin akustycznych, montaż drzwi dźwiękoszczelnych, wykonanie prac malarskich, remont instalacji elektrycznej. 5) Utworzenie sanitariatu dla osób niepełnosprawnych na parterze. 1.6. Zakres robót przewidzianych do wykonania w segmencie ‘B’ obejmuje: 1) Remont (modernizację) powierzchni komunikacyjnych, na którą składa się: wymiana warstwy użytkowej posadzki, wykonanie prac malarskich, wymiana balustrad na klatkach schodowych. Na korytarzach wszystkich kondygnacji ułożona zostanie wykładzina PCV rulonowa zgrzewana. Na biegach i spocznikach klatek schodowych ułożone zostaną nowe płytki gresowe. Nowe balustrady stalowe dostosowane będą do obowiązujących przepisów techniczno-budowlanych (m.in. w zakresie wysokości, rozstawu szczeblin) oraz wyposażone w elementy ułatwiające utrzymanie koordynacji ruchowej (pochwyty na różnych wysokościach). 2) Remont (modernizację) pomieszczenia socjalnego, gabinetu psychologa i pedagoga, na którą składa się: wymiana warstwy użytkowej posadzki, montaż drzwi dźwiękoszczelnych, wykonanie prac malarskich. 3) Remont (modernizację) oświetlenia powierzchni komunikacyjnych na wszystkich kondygnacjach. 1.7. Zakres robót przewidzianych do wykonania w segmencie ‘C’ obejmuje: Remont (modernizację) sali integracji sensorycznej, na którą składa się wykonanie prac malarskich 1.8. Charakterystyczne parametry techniczne – Segment ‘A’ 1)Powierzchnia zabudowy – 745,83 m2 2) Powierzchnia użytkowa – 1 605,33 m2 3) Powierzchnia wewnętrzna – 1 958,69 m2 4) Kubatura – 9 763,00 m3 5) Szerokość budynku – 17,89 m 6) Długość budynku – 41,69 m 7) Wysokość budynku – 13,34 m 8) Liczba kondygnacji – 3 (nadziemna: 2, podziemna: 1) 1.9. Charakterystyczne parametry techniczne – Segment ‘B’ 1) Powierzchnia zabudowy – 513,02 m2 2) Powierzchnia użytkowa – 1 287,98 m2 3) Powierzchnia wewnętrzna – 1 359,74 m2 4) Kubatura – 6 130,60 m3 5) Szerokość budynku – 12,89 m 6) Długość budynku – 39,80 m 7) Wysokość budynku – 13,05 m 8) Liczba kondygnacji – 3 (nadziemna: 3, podziemna: 0) 1.10. Charakterystyczne parametry techniczne – Segment ‘C’ 1) Powierzchnia zabudowy – 891,45 m2 2) Powierzchnia użytkowa – 1 051,70 m2 3) Powierzchnia wewnętrzna – 1 104,76 m2 4) Kubatura – 8 096,50 m3 5) Szerokość budynku – 28,71 m 6) Długość budynku – 31,05 m 7) Wysokość budynku – arena sportowa – 10,45 m 8) Wysokość budynku – zaplecze – 8,26 m 9) Liczba kondygnacji – arena sportowa – 1 (nadziemna: 1, podziemna: 0) 10) Liczba kondygnacji – zaplecze – 2 (nadziemna: 2, podziemna: 0) 1.11. Zamawiający informuje, że roboty budowlane stanowiące przedmiot zamówienia będą prowadzone w czynnej placówce szkolnej, co należy uwzględnić zarówno w organizacji robót jak i w ich realizacji, aby nie zagrażały bezpieczeństwu przebywających w nim osób i nie powodowały zbyt dużych utrudnień. Wykonawca zobowiązuje się do wykonywania prac budowlanych i instalacyjnych w sposób gwarantujący możliwość bieżącej eksploatacji całego obiektu. Wymagane technologią warunkowe, chwilowe przerwy w dostawach poszczególnych mediów, należy ograniczyć do niezbędnego minimum, po uprzednim uzgodnieniu z Zamawiającym. Wszelkie prace należy wykonywać w sposób nie stwarzający zagrożenia dla osób przebywających w obiekcie. W związku z powyższym konieczne jest takie zorganizowanie prac, aby roboty budowlane w zakresie przebudowy klatki schodowej oraz prac na korytarzach były wykonywane w okresie wakacyjnym.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45262522-6 - Roboty murarskie

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45410000-4 - Tynkowanie

45431000-7 - Kładzenie płytek

45442100-8 - Roboty malarskie

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45262300-4 - Betonowanie

45262310-7 - Zbrojenie

45432111-5 - Kładzenie wykładzin elastycznych

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

39100000-3 - Meble

30231320-6 - Monitory dotykowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1074868,06 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3825423 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1074868,06 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

6.7.)Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty środowiskowe

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ACORDI Dominik Ziobro

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 8191662287

7.3.3)Ulica

Budziwojska 36

7.3.4)Miejscowość

Rzeszów

7.3.5)Kod pocztowy

35-317

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

- roboty branży elektrycznej
- roboty branży sanitarnej

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-06-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1074868,06 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Goraj prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Goraj.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 074 868 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ACORDI Dominik Ziobro (Rzeszów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.