Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
879 450 zł
Umowa zawarta
11 czerwca 2025
Okres realizacji
5 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

ZAPROJEKTOWANIE I WYBUDOWANIE WSPINALNI POŻARNICZEJ W RAMACH MODERNIZACJI OBIEKTÓW STRAŻNICY KOMENDY MIEJSKIEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

Zamawiający Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim (Piotrków Trybunalski, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „ZAPROJEKTOWANIE I WYBUDOWANIE WSPINALNI POŻARNICZEJ W RAMACH MODERNIZACJI OBIEKTÓW…”, wybierając ofertę wykonawcy Cermont Sp. z o.o. Wartość umowy: 879 450 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
879 450 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Cermont Sp. z o.o. (Wola Krzysztoporska), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 879 450,00 zł (umowę zawarto 11 czerwca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 5 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590653512

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Jagiellońska, 11

1.5.2.)Miejscowość

Piotrków Trybunalski

1.5.3.)Kod pocztowy

97-300

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.7.)Numer telefonu

44 647 39 19

1.5.8.)Numer faksu

44 647 34 88

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

piotrkow@lodzkie.straz.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/kmpsp-piotrkow-trybunalski

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-dd7e0025-ca8a-49fd-a49d-5a7083625863

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Zamawiający Publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Porządek i bezpieczeństwo publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

ZAPROJEKTOWANIE I WYBUDOWANIE WSPINALNI POŻARNICZEJ W RAMACH MODERNIZACJI OBIEKTÓW STRAŻNICY KOMENDY MIEJSKIEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-dd7e0025-ca8a-49fd-a49d-5a7083625863

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00293604

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-06-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00226276/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 ZAPROJEKTOWANIE I WYBUDOWANIE WSPINALNI POŻARNICZEJ W RAMACH MODERNIZACJI OBIEKTÓW STRAŻNICY KOMENDY MIEJSKIEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00235570

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

MOL-I.2370.05.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

763868,58 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych z związku z realizacją inwestycji pn

„Zaprojektowanie i wybudowanie wspinalni pożarniczej w ramach modernizacji obiektów strażnicy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim”, na nieruchomości położonej przy ul. Jagiellońskiej 11, 97-300 Piotrków Strona 5 z 34 Trybunalski, dz. nr 333/2, obręb Piotrków Trybunalski. Działka zagospodarowana, wyposażona w infrastrukturę techniczną. Działka jest ogrodzona. 2. Zamawiający wymaga prowadzenia planowanej inwestycji w obszarze działającej jednostki organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej. Zamawiający wymaga, aby prowadzone roboty budowalne w jak najmniejszym stopniu kolidowały z jej funkcjonowaniem. 3. Wykonawca w ramach wykonania zadania w systemie „zaprojektuj i wybuduj” zobowiązany będzie do: a) wykonania dokumentacji projektowej, opinii, uzgodnień, niezbędnych decyzji, w tym zgłoszenia wykonania robót budowlanych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę; b) wykonania robót budowlanych objętych projektem; 4. Przedmiotowa inwestycja polegać będzie na kompleksowych pracach związanych z wzniesieniem nowej wspinalni strażackiej wraz z zagospodarowaniem terenu. Szczegóły techniczne dotyczące wspinalni zawiera Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU). (załącznik nr 7 do SWZ). 5. Dla przedmiotowej Inwestycji, w zakresie obejmującym budowę wspinali została wydana decyzja o lokalizacji celu publicznego nr 8/2024 z dnia 06.05.2024 oraz decyzja o zmianie nr 14/2024 z dnia 09.08.2024 r.nr sprawy ZAT.4142.4.2024 (Dokumenty stanowią załącznik do PFU - załącznik nr 1 do SWZ) 6. Uwarunkowania w zakresie zagospodarowania terenu. Przedmiotowa nieruchomość zlokalizowana jest przy ul. Jagiellońskiej 11 w Piotrkowie Trybunalskim, dz. nr 333/2 obręb Piotrków Trybunalski. Przedmiotowa działka jest własnością Skarbu Państwa w trwałym zarządzie Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim. Działka jest zabudowana i zagospodarowana. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Programie Funkcjonalno-Użytkowym PFU (wraz z załącznikami) stanowiącego załącznik nr 7 do niniejszego SWZ oraz we wzorze umowy stanowiący załącznik nr 6 do niniejszego SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

879450 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

879450 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

879450 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Cermont Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

100526319

7.3.3)Ulica

Piotrkowska 10

7.3.4)Miejscowość

Wola Krzysztoporska

7.3.5)Kod pocztowy

97-371

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-06-11

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

879450 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

brak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Piotrków Trybunalski.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 879 450 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Cermont Sp. z o.o. (Wola Krzysztoporska). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.