ZAPROJEKTOWANIE I WYBUDOWANIE WSPINALNI POŻARNICZEJ W RAMACH MODERNIZACJI OBIEKTÓW STRAŻNICY KOMENDY MIEJSKIEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM
Zamawiający Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim (Piotrków Trybunalski, Łódzkie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „ZAPROJEKTOWANIE I WYBUDOWANIE WSPINALNI POŻARNICZEJ W RAMACH MODERNIZACJI OBIEKTÓW…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4461, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 590653512 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Jagiellońska, 11 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Piotrków Trybunalski |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 97-300 |
| 1.4.4.) | Województwo | łódzkie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL713 - Piotrkowski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 44 647 39 19 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 44 647 34 88 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | piotrkow@lodzkie.straz.gov.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://www.gov.pl/web/kmpsp-piotrkow-trybunalski |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - inny zamawiający
|
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-dd7e0025-ca8a-49fd-a49d-5a7083625863 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00087136 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-01-30 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00235570 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | ZAPROJEKTOWANIE I WYBUDOWANIE WSPINALNI POŻARNICZEJ W RAMACH MODERNIZACJI OBIEKTÓW STRAŻNICY KOMENDY MIEJSKIEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych z związku z realizacją inwestycji pn | „Zaprojektowanie i wybudowanie wspinalni pożarniczej w ramach modernizacji obiektów strażnicy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim”, na nieruchomości położonej przy ul. Jagiellońskiej 11, 97-300 Piotrków Strona 5 z 34 Trybunalski, dz. nr 333/2, obręb Piotrków Trybunalski. Działka zagospodarowana, wyposażona w infrastrukturę techniczną. Działka jest ogrodzona. 2. Zamawiający wymaga prowadzenia planowanej inwestycji w obszarze działającej jednostki organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej. Zamawiający wymaga, aby prowadzone roboty budowalne w jak najmniejszym stopniu kolidowały z jej funkcjonowaniem. 3. Wykonawca w ramach wykonania zadania w systemie „zaprojektuj i wybuduj” zobowiązany będzie do: a) wykonania dokumentacji projektowej, opinii, uzgodnień, niezbędnych decyzji, w tym zgłoszenia wykonania robót budowlanych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę; b) wykonania robót budowlanych objętych projektem; 4. Przedmiotowa inwestycja polegać będzie na kompleksowych pracach związanych z wzniesieniem nowej wspinalni strażackiej wraz z zagospodarowaniem terenu. Szczegóły techniczne dotyczące wspinalni zawiera Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU). (załącznik nr 7 do SWZ). 5. Dla przedmiotowej Inwestycji, w zakresie obejmującym budowę wspinali została wydana decyzja o lokalizacji celu publicznego nr 8/2024 z dnia 06.05.2024 oraz decyzja o zmianie nr 14/2024 z dnia 09.08.2024 r.nr sprawy ZAT.4142.4.2024 (Dokumenty stanowią załącznik do PFU - załącznik nr 1 do SWZ) 6. Uwarunkowania w zakresie zagospodarowania terenu. Przedmiotowa nieruchomość zlokalizowana jest przy ul. Jagiellońskiej 11 w Piotrkowie Trybunalskim, dz. nr 333/2 obręb Piotrków Trybunalski. Przedmiotowa działka jest własnością Skarbu Państwa w trwałym zarządzie Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim. Działka jest zabudowana i zagospodarowana. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Programie Funkcjonalno-Użytkowym PFU (wraz z załącznikami) stanowiącego załącznik nr 7 do niniejszego SWZ oraz we wzorze umowy stanowiący załącznik nr 6 do niniejszego SWZ. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej 45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne 71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego 71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-06-11 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 5 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Cermont Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 100526319 |
| 4.3.3.) | Ulica | Piotrkowska 10 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Wola Krzysztoporska |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 97-371 |
| 4.3.6.) | Województwo | łódzkie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 879450 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00293604/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-12-05 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Konieczność wykonania robót dodatkowych niezbędnych do ukończenia inwestycji budowlanej oraz przedłużenia terminu wykonania robót budowlanych w związku z koniecznością wykonania robót dodatkowych. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zwiększono zakres umowy o konieczność wykonania robót dodatkowych wynikających z protokołu konieczności nr 1 przedstawionego przez kierownika budowy oraz zatwierdzonego przez inspektora nadzoru inwestorskiego. Przesunięcie terminu wykonania umowy do dnia 05.12.2025 roku. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 60550 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 940000 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Sekcja 6Informacje dodatkowe
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.