Unieważniono wszystkie części postępowania2 części
Rozstrzygnięcia części
  1. Unieważniona
    Część 1Dostawa wraz z wniesieniem, rozładunkiem i montażem mebli modułowych wraz z akcesoriami do pomieszczeń żłobka. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia dla części I stanowi Załącznik nr 9 do SWZ
    Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy
    3 oferty
  2. Unieważniona
    Część 2Dostawa wraz z wniesieniem, rozładunkiem i montażem mebli wykonanych pod wymiar do pomieszczeń żłobka wraz z dostawą i przyłączem urządzeń AGD pod zabudowę. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 10 do SWZ
    Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy
    4 oferty
Oferty w postępowaniu
7 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres udzielonej gwarancji20%Termin dostawy20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa wraz z wniesieniem, rozładunkiem i montażem mebli do pomieszczeń nowej instytucji żłobka z podziałem na 2 części.

Zamawiający Gmina Świątniki Górne (Świątniki Górne, Małopolskie) opublikował wynik postępowania „Dostawa wraz z wniesieniem, rozładunkiem i montażem mebli do pomieszczeń nowej instytucji…”. Złożono 7 ofert.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 223 180 zł
Liczba ofert
7 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaUnieważniono wszystkie 2 części postępowania. Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy.

  • 2

    OfertyŁącznie złożono 7 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Świątniki Górne

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 351555499

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

K. Bruchnalskiego 36

1.5.2.)Miejscowość

Świątniki Górne

1.5.3.)Kod pocztowy

32-040

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

umig@swiatniki-gorne.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.swiatniki-gorne.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/swiatniki-gorne

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa wraz z wniesieniem, rozładunkiem i montażem mebli do pomieszczeń nowej instytucji żłobka z podziałem na 2 części.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-bd25fdf1-9eb9-4239-bbf9-872ec2757749

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00285475

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-06-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00043052/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 Dostawa wraz z wniesieniem, rozładunkiem i montażem mebli do pomieszczeń żłobka z podziałem na II części.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie jest współfinansowane w ramach programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 AKTYWNY MALUCH 2022–2029 z Krajowego Planu Odbudowy.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00218166

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RL.042.1.2.2025/RL.042.2.1.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

388898,02 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa wraz z wniesieniem, rozładunkiem i montażem mebli modułowych wraz z akcesoriami do pomieszczeń żłobka. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia dla części I stanowi Załącznik nr 9 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

39150000-8 - Różne meble i wyposażenie

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

39100000-3 - Meble

4.5.5.)Wartość części

302881,76 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa wraz z wniesieniem, rozładunkiem i montażem mebli wykonanych pod wymiar do pomieszczeń żłobka wraz z dostawą i przyłączem urządzeń AGD pod zabudowę. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 10 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

39150000-8 - Różne meble i wyposażenie

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

39100000-3 - Meble

39221000-7 - Sprzęt kuchenny

4.5.5.)Wartość części

86016,22 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Wszystkie złożone oferty zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 i 8 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.), z uwagi na niespełnienie warunków udziału w postępowaniu oraz złożenie ofert zawierających rażąco niską cenę. Wobec powyższego, w postępowaniu nie pozostała żadna oferta podlegająca ocenie i wyborowi jako najkorzystniejsza. W związku z powyższym, zgodnie z art. 255 pkt 2 ustawy Pzp, zamawiający unieważnia postępowanie, ze względu na odrzucenie wszystkich złożonych ofert. Okoliczności te wyczerpują przesłanki unieważnienia, o których mowa w powołanym przepisie.
Uzasadnienie prawne: Wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 i 8 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.). Na podstawie art. 255 pkt 2 Pzp, zamawiający zobowiązany jest unieważnić postępowanie ze względu na odrzucenie wszystkich złożonych ofert.

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Wszystkie złożone oferty zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 i 8 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.), z uwagi na niespełnienie warunków udziału w postępowaniu oraz złożenie ofert zawierających rażąco niską cenę. Wobec powyższego, w postępowaniu nie pozostała żadna oferta podlegająca ocenie i wyborowi jako najkorzystniejsza. W związku z powyższym, zgodnie z art. 255 pkt 2 ustawy Pzp, zamawiający unieważnia postępowanie, ze względu na odrzucenie wszystkich złożonych ofert. Okoliczności te wyczerpują przesłanki unieważnienia, o których mowa w powołanym przepisie.

Uzasadnienie prawne: Wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 i 8 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.). Na podstawie art. 255 pkt 2 Pzp, zamawiający zobowiązany jest unieważnić postępowanie ze względu na odrzucenie wszystkich złożonych ofert.

Sekcja 9

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

39150000-8Różne meble i wyposażenie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
223 180 zł
Próbka: 25 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
172 344 zł642 700 zł
Rozstęp międzykwartylowy
470 356 zł
Źródło próbki
CPV 39150000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
172 344 zł
Mediana
223 180 zł
Górny kwartyl
642 700 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Świątniki Górne prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Świątniki Górne.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 39150000-8 (Różne meble i wyposażenie). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.