Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
201 765 zł
Umowa zawarta
23 maja 2025
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
11 ofertceny: 201 765 zł – 286 907 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Dostawa energii elektrycznej dla Biur Powiatowych ARiMR w województwie małopolskim”

Zamawiający Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Kraków, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa energii elektrycznej dla Biur Powiatowych ARiMR w województwie małopolskim”, wybierając ofertę wykonawcy Unimot Energia i Gaz Sp. z o.o. Wartość umowy: 201 765 zł. Złożono 11 ofert.

Zamawiający: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji RolnictwaKraków, Małopolskieopublikowano 10 czerwca 2025
Wartość umowy
201 765 zł
Liczba ofert
11 ofert
Konkurencyjność
~3,1 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Unimot Energia i Gaz Sp. z o.o. (Warszawa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 201 764,91 zł (umowę zawarto 23 maja 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 11 ofert; ceny wahały się od 201 764,91 zł do 286 907,30 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

1.3.)Oddział zamawiającego

Małopolski Oddział Regionalny

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 010613083

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Promienistych 1

1.5.2.)Miejscowość

Kraków

1.5.3.)Kod pocztowy

31-481

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.5.7.)Numer telefonu

+48126298030

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

malopolski@arimr.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.arimr.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1091048

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - agencja wykonawcza

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


agencja płatnicza

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Dostawa energii elektrycznej dla Biur Powiatowych ARiMR
w województwie małopolskim”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1da4f208-d022-48f9-8728-18f34c35c3aa

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00269964

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-06-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00110657/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa energii elektrycznej dla Biur Powiatowych ARiMR w województwie małopolskim

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00181389

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BOR06.2619.01.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

305000 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do niżej wymienionych obiektów Zamawiającego zlokalizowanych w województwie małopolskim:
1. Biuro Powiatowe ARiMR w Bochni, Proszówki 625
2. Biuro Powiatowe ARiMR w Brzesku, ul. Szczepanowska 23,
3. Biuro Powiatowe ARiMR w Chrzanowie, ul. Fabryczna 20,
4. Biuro Powiatowe ARiMR w Dąbrowie Tarnowskiej, ul. Piłsudskiego 33,
5. Biuro Powiatowe ARiMR w Gorlicach, ul. W. Pola 2,
6. Biuro Powiatowe ARiMR w Limanowej, ul. Piłsudskiego 6,
7. Biuro Powiatowe ARiMR w Nowym Sączu, ul. Kraszewskiego 44,
8. Biuro Powiatowe ARiMR w Nowym Sączu, ul. Kraszewskiego 44,
budynek magazynowy
9. Biuro Powiatowe ARiMR w Nowym Targu, ul. Składowa 7,
10. Biuro Powiatowe ARiMR w Proszowicach, ul. Krakowska 32,
11. Biuro Powiatowe ARiMR w Tarnowie, ul. Krakowska 134,
12. Biuro Powiatowe ARiMR w Zakopanem, ul. Do Samków 29,
13. Biuro Powiatowe ARiMR w Wadowicach, ul. Mickiewicza 36
14. Biuro Powiatowe ARiMR w Miechowie, ul. M. Konopnickiej 23 A

Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części i tym samym nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamówienie nie podlega podziałowi na części ze względów obiektywnych z uwagi na specyfikę przedmiotu zamówienia oraz konieczność zapewnienia kompleksowej obsługi świadczonej przez jednego wykonawcę, a także możliwość uzyskania lepszych ofert cenowych przy udzielaniu zamówienia o większym zakresie przedmiotowym. Podział na zadania, który ewentualnie zwiększyłby krąg wykonawców realizujących tę dostawę spowodowałby znaczne utrudnienia w zakresie administrowania takimi umowami, a potrzeba skoordynowania działań różnych Wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu jego wykonaniu.
Szczegółową charakterystykę elektroenergetyczną poszczególnych punktów poboru energii elektrycznej dla każdego obiektu objętego zamówieniem wraz z dokładnym ich adresem, numerem PPE, numerami liczników, grupą przyłączeniową, rodzajem przyłącza, mocą umowną, zabezpieczeniem przedlicznikowym, grupą taryfową oraz prognozowanym poborem energii elektrycznej w okresie 12 miesięcy określono w treści Załącznika nr 2 do projektowanych postanowień umowy (PPU).
Zamawiający wymaga, aby wykonanie przedmiotu zamówienia nastąpiło na warunkach i zasadach określonych w projektowanych postanowieniach umowy (PPU) wraz z załącznikami, które stanowią Załącznik nr 5 do SWZ. Wszystkie warunki realizacji zamówienia zostały szczegółowo przedstawione w SWZ i załącznikach.
Przewidywana ilość zużycia energii elektrycznej łącznie dla wszystkich PPE Zamawiającego w okresie obowiązywania umowy (01.07.2025r. - 30.06.2026r.)
z rozbiciem na poszczególne taryfy wynosi jak poniżej :
Taryfa C11 199 248 kWh
Taryfa C12a szczyt 25 882 kWh
Taryfa C12a poza szczyt 75 436 kWh
Taryfa C21 46 398 kWh
Taryfa G11 13 002 kWh
Łącznie: 359 966 kWh

4.5.3.)Główny kod CPV

09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

09310000-5 - Elektryczność

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

11

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

201764,91 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

286907,30 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

201764,91 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Unimot Energia i Gaz Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9730421440

7.3.3)Ulica

Aleje Jerozolimskie 142B

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-305

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-05-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

201764,91 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09300000-2Energia elektryczna, cieplna, słone…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 480 479 zł
Próbka: 90 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
543 495 zł16 589 966 zł
Rozstęp międzykwartylowy
16 046 471 zł
Źródło próbki
CPV 09300000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
543 495 zł
Mediana
1 480 479 zł
Górny kwartyl
16 589 966 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 201 765 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09300000-2 (Energia elektryczna. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Unimot Energia i Gaz Sp. z o.o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 11 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.