Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
119 991 zł
Umowa zawarta
12 maja 2025
Okres realizacji
180 dni
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 119 991 zł – 189 800 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Opracowanie dokumentacji projektowej na remont z termomodernizacją wielorodzinnego budynku mieszkalnego przy ulicy Wyszyńskiego 105A we Wrocławiu.

Zamawiający Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o. (Wrocław, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Opracowanie dokumentacji projektowej na remont z termomodernizacją wielorodzinnego…”, wybierając ofertę wykonawcy Tectonic Architektura Sp. z o.o. Wartość umowy: 119 991 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o.Wrocław, Dolnośląskieopublikowano 12 maja 2025
Wartość umowy
119 991 zł
Liczba ofert
6 ofert

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 020610504

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Namysłowska 8

1.5.2.)Miejscowość

Wrocław

1.5.3.)Kod pocztowy

50-304

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@wm.wroc.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wm.wroc.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://wroclawskiemieszkania.ezamawiajacy.pl/pn/WROCMIE/demand/200906/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Budownictwo i obiekty komunalne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie dokumentacji projektowej na remont z termomodernizacją wielorodzinnego budynku mieszkalnego przy ulicy Wyszyńskiego 105A we Wrocławiu.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2d3a4636-e7ef-4968-8470-3972a71aaa30

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00226961

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-05-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00122238/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.16 59_Dokumentacja projektowa na remont z termomodernizacją budynku przy ul. Wyszyńskiego 105A z przeniesieniem praw, uzyskaniem decyzji umożliwiającej start robót(etap I-IV) i pełnieniem nadzoru(etap V)

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00170208

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WM/SZP/TP/9/2025/G

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

152003,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

2. Przedmiotem umowy jest wykonanie i przekazanie Zamawiającemu dokumentacji projektowo-kosztorysowej, zwanej dalej "Dokumentacją", sporządzonej na podstawie wytycznych do opracowania Dokumentacji, stanowiących załącznik nr 2 do umowy, obejmującej remont z termomodernizacją wielorodzinnego budynku mieszkalnego przy ulicy Wyszyńskiego 105A we Wrocławiu (działka nr 134/13, AM-9, obręb Plac Grunwaldzki), w tym termomodernizację dachu nad częścią mieszkalną i stropu nad ostatnią kondygnacją mieszkalną, remont z termomodernizacją elewacji frontowej, tylnej oraz bocznej wraz z wymianą całej stolarki okiennej w budynku z uwzględnieniem stolarki piwnicznej i poddasza, wymianą stolarki drzwiowej wejściowej oraz remontem piwnic, klatki schodowej, wydzieleniem prawidłowych przegród w mieszkaniach o numerach nieparzystych doprowadzających pomieszczenia łazienki do zgodnego z warunkami technicznymi i wykonaniem niezbędnego remontu elementów konstrukcyjnych budynku, instalacji elektrycznych oraz wentylacji wraz z przeniesieniem autorskich praw majątkowych do Dokumentacji, uzyskaniem niezbędnych uzgodnień oraz zatwierdzeniem projektu wraz z uzyskaniem zgody administracji architektoniczno-budowlanej umożliwiającej realizację robót budowlanych - (Etap I) oraz 2) pełnieniem nadzoru autorskiego podczas realizacji robót budowlanych objętych Dokumentacją - (Etap II).
Budynek i obszar, o którym mowa w pkt 1) nie wpisany jest do gminnej ewidencji zabytków i rejestru zabytków.

3. Szczegółowy zakres dokumentacji określa projekt umowy – załącznik nr 9 do SWZ.
Etap I obejmuje:
a) Część 1 - wykonanie inwentaryzacji,
b) Część 2 - wykonanie koncepcji projektowej,
c) Część 3 - złożenie zaakceptowanego przez Zamawiającego projektu budowlanego wraz z wnioskiem o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę/zgłoszeniem robót budowlanych do właściwego organu administracji architektoniczno-budowlanej,
d) Część 4 - wykonanie projektów wykonawczych, kosztorysów, STWiOR, przedmiarów,
e) Część 5 - uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę wraz z klauzulą ostateczność lub braku sprzeciwu.
Etap II - nadzór autorski pełniony podczas realizacji przedsięwzięcia sprawowany będzie od dnia protokolarnego przekazania terenu budowy Wykonawcy prac budowlanych wyłonionemu w odrębnym postępowaniu, do dnia ich protokolarnego odbioru końcowego – nie później niż do dnia 30 listopada 2026 r.

4. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje
1) dokumentację projektowo-kosztorysową w tym:
a) projekt budowlany opracowany zgodnie z przepisami ustawy Prawo budowlane, w związku z rozporządzeniem Ministra Rozwoju w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego z dnia 11 września 2020 r. - w ilościach wymaganych urzędowo oraz 2 egz. dla Zamawiającego, w tym jeden egz. projektu budowlanego, stanowiącego załącznik do decyzji o pozwoleniu na budowę / zaświadczenia o braku sprzeciwu na wykonanie robót budowlanych, Wykonawca przekaże Zamawiającemu włącznie ze skanem do jednego pliku w formacie pdf;
b) projekt techniczny dla każdej branży wykonany zgodnie z przepisami ustawy Prawo Budowalne - w ilościach wymaganych urzędowo oraz 3 egz. dla Zamawiającego
c) projekt wykonawczy dla każdej branży opracowany zgodnie z wymogami określonymi w § 5 rozporządzenia, zawierający m.in. szczegółowe rozwiązania rysunkowe i opisowe zastosowanych rozwiązań techniczno - materiałowych, przekroje normalne – charakterystyczne, przekroje konstrukcyjne, przekroje podłużne, przekroje poprzeczne – 3 egzemplarze;
d) informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ze względu na specyfikę projektowanego obiektu budowlanego, uwzględnianej w planie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia - 2 egzemplarze;
e) przedmiary robót dla każdej branży opracowane na podstawie rozporządzenia– 2 egzemplarze;
f) kosztorysy inwestorskie robót dla każdej branży opracowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym – 2 egzemplarze;
g) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych dla każdej branży sporządzone na podstawie rozporządzenia– 2 egzemplarze;
2) pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych objętych opracowaną Dokumentacją (w wymiarze 4 wizyt projektanta); zgodnie z przepisami ustawy Prawo budowlane, w oparciu o zapisy § 2 niniejszej umowy;
15) Wykonawca zobowiązany jest nadto do wykonania projektu wraz ze wszystkimi niezbędnymi uzgodnieniami (w tym ZUDP, DWKZ, ZDIUM, MPWIK, FORTUM, TAURON, PSG oraz operatorów sieci teletechnicznych), włącznie z opracowaniem wniosku o wydanie decyzji pozwolenia na budowę/zgłoszenie i przekazaniem Zamawiającemu ww. decyzji z urzędowym poświadczeniem jej ostateczności w terminie wskazanym w § 3 pkt 1 umowy;
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i obowiązki stron określają wytyczne do opracowania dokumentacji ( załącznik 8 do SWZ) oraz projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 9 do SWZ).

4.5.3.)Główny kod CPV

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

119991,42 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

189800,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

119991,42 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Tectonic Architektura Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8982242831

7.3.3)Ulica

Oławska 21/7

7.3.4)Miejscowość

Wrocław

7.3.5)Kod pocztowy

50-309

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-05-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

119991,42 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

180 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71221000-3Usługi architektoniczne w zakresie…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wrocław.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 119 991 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71221000-3 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Tectonic Architektura Sp. z o.o. (Wrocław). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.