Wynik częściowy: umowy w 1 z 2 części, 1 unieważniono2 części
Łączna wartość umów
12 737 482 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    12 737 482 zł
    5 ofert
  2. Unieważniona
    Część 2
    Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy
Oferty w postępowaniu
5 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Budowa budynku przedszkola z częścią żłobkową w Pleśnej ”

Zamawiający Gmina Pleśna (Pleśna, Małopolskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Budowa budynku przedszkola z częścią żłobkową w Pleśnej”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 12 737 482 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina PleśnaPleśna, Małopolskie (powiat Tarnowski →)opublikowano 25 kwietnia 2025
Łączna wartość umów
12 737 482 zł
Liczba ofert
5 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 2 części: w 1 wybrano wykonawcę, 1 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 12 737 482,49 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 5 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Pleśna

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 851660921

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plesna 240

1.5.2.)Miejscowość

Pleśna

1.5.3.)Kod pocztowy

33-171

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL217 - Tarnowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@plesna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.plesna.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8462f85d-4df6-4d3d-b0b3-d54019a4f29b

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Budowa budynku przedszkola z częścią żłobkową w Pleśnej ”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8462f85d-4df6-4d3d-b0b3-d54019a4f29b

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00206599

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-04-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00058378/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.12 Budowa Żłobka i Przedszkola w Pleśnej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

1. Budowa żłobka w Pleśnej współfinansowanego z Krajowego Planu na rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności w ramach inwestycji A4.2.1. pn. Wsparcie programów dofinansowania miejsc opieki nad dziećmi 0-3 lat (żłobki, kluby dziecięce) w ramach MALUCH+2. Budowa przedszkola w Pleśnej Projekt planowany do dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00163239

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IKOŚ. 271.4.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

12609833,98 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Cześć I - Zadanie 1. A)Budowa żłobka w tym ( B) roboty wykończeniowe żłóbka) i Zadanie 2. Budowa budynku przedszkola.
Zadanie 1. A)Budowa żłobka w tym ( B) roboty wykończeniowe żłóbka)
Koszty % udział z kosztorysu budowa budynku przedszkola wraz z instalacjami plus kosztorys na roboty wykończeniowe żłobka.
Zakres prac obejmuje między innymi:
a) wykonanie sufitów podwieszanych,
b) wykonanie ścian na ruszcie z płyt GK,
c) licowanie ścian płytkami,
d) posadzki z wykładzin (tarket),
e) posadzki z płytek (gres),
f) obsadzenie ościeżnic wraz ze skrzydłami,
g) ścianki HPL,
h) malowanie ścian,
i) biały montaż,
j) dostawa i montaż wyposażenia,
k) montaż obudowy grzejników,
Zadanie 2. Budowa budynku przedszkola.
Zakres prac obejmuje między innymi:
a) fundamenty: żelbetowe monolityczne w formie ław fundamentowych
b) ściany: fundamentowe żelbetowe monolityczne, ściany części nadziemnej murowane
z bloczków z betonu komórkowego.
Konstrukcja uzupełniona słupami żelbetowymi.
c) stropy: żelbetowe monolityczne wraz z belkami żelbetowymi
d) dach: konstrukcji drewnianej w układzie krokwiowym.
e) nadproża: żelbetowe monolityczne i prefabrykowane ceramiczne
f) ocieplenie: wełna mineralna dla ścian, dachów i stropów oraz styropian oraz płyty polistyrenu ekstrudowanego dla posadzek i ścian fundamentowych.
g) dach i ściany pokryte blachą płaską na rąbek stojący, tynki na części ścian cienkowarstwowe mineralne na siatce, części ścian przy wejściach wykończone za pomocą płyt HPL na ruszcie systemowym.
h) tynki wewnętrzne cem-wapienne z gładzią gipsową
i) stolarka wewnętrzna: drzwi drewniane, stalowe (p.pożarowe) oraz aluminiowe przeszklone
( zwykłe i p.pożarowe),
j) ślusarka zewnętrzna: aluminiowa szklona w formie zestawów okiennych,
k) instalacja wod-kan, co, elektryczna, wentylacji i klimatyzacji,
l) zagospodarowanie terenu:
m) wykonanie murów oporowych,
n) pochylnia dla osób niepełnosprawnych,
o) ciągi pieszo jezdne,
p) nasadzenia i zakładanie trawników,
-r) ogrodzenie.

4.5.3.)Główny kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.5.)Wartość części

10355676,82 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II - Zadanie 3 Roboty wykończeniowe w budynku przedszkola i Zadanie 4 Dostawa i montaż dźwigu osobowego.
Zadanie 3 Roboty wykończeniowe w budynku przedszkola.
a) wykonanie sufitów podwieszanych,
b) wykonanie ścian na ruszcie z płyt GK,
c) licowanie ścian płytkami,
d) posadzki z wykładzin (tarket),
e) posadzki z płytek (gres),
f) obsadzenie ościeżnic wraz ze skrzydłami,
g) ścianki HPL,
h) malowanie ścian,
i) biały montaż,
j) dostawa i montaż wyposażenia,
k) montaż obudowy grzejników,
Zadanie 4 Dostawa i montaż dźwigu osobowego.

Wszystkie zadania muszą zostać kosztowo podzielone, czyli w przypadku jednej faktury:
zdanie 1 – A-wartość B-wartość

4.5.3.)Główny kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.5.)Wartość części

1316398,08 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

12737482,49 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

15120926,88 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

12737482,49 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma Usługowa „EKO-REM-BUD” Jan Cabak, 33-336 Łabowa 185

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

734-10-64-476,

7.3.4)Miejscowość

33-336 Łabowa 185

7.3.5)Kod pocztowy

33-336

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-04-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

12737482,49 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-04-30

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Cena oferty najkorzystniejszej przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na relaizację zamówienia.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45210000-2Roboty budowlane w zakresie budynkó…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
640 430 zł
Próbka: 95 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
299 534 zł2 849 742 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 550 207 zł
Źródło próbki
CPV 45210000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
299 534 zł
Mediana
640 430 zł
Górny kwartyl
2 849 742 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Pleśna prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pleśna.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 12 737 482 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45210000-2 (Roboty budowlane w zakresie budynków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Firma Usługowa „EKO-REM-BUD” Jan Cabak, 33-336 Łabowa 185 (33-336 Łabowa 185). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.