Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
754 959 zł
Umowa zawarta
15 kwietnia 2025
Okres realizacji
od 1 maja 2025 do 31 lipca 2026
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 754 959 zł – 786 997 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Czas reakcji w sytuacji nagłej w pełnych godzinach40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania klienta na terenie Miasta Szczecinek w 2025-2026

Zamawiający Miejskie Centrum Wsparcia (Szczecinek, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania klienta na terenie Miasta…”, wybierając ofertę wykonawcy Optima Care Sp. z.o.o. Wartość umowy: 754 959 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
754 959 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~2,3 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    25 marca 2025

    Termin ofert: 2 kwietnia 2025 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    16 kwietnia 2025

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Optima Care Sp. z.o.o. (Warszawa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 754 958,50 zł (umowę zawarto 15 kwietnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 754 958,50 zł do 786 997,00 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 maja 2025 r. do 31 lipca 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miejskie Centrum Wsparcia

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 387650206

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Połczyńska 2 A

1.5.2.)Miejscowość

Szczecinek

1.5.3.)Kod pocztowy

78-400

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@mcw.szczecinek.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

miejskiecentrumwsparcia.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0aaf86b3-c761-4746-87a4-c1a49119f837

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ochrona socjalna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania klienta na terenie Miasta Szczecinek w 2025-2026

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0aaf86b3-c761-4746-87a4-c1a49119f837

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00192941

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-04-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00040374/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Realizacja usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania klienta na terenie miasta Szczecinek w 2025 r. - 2026 r.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00162117

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

MCW.261.11.2025.HO

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania klienta na terenie Miasta Szczecinek w 2025-2026 w ilości około 16 430 godzin w zakresie określonym w SWZ oraz formularzu cenowym stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ.
2. Przyznawanie pomocy odbywa się w drodze decyzji administracyjnej MOPS w Szczecinku, określającej wymiar godzinowy świadczonych usług (tygodniowy), okres, przez który mają być świadczone usługi, wysokość oraz tryb pobierania odpłatności za usługi.
3. Wykonanie usług odbywa się na podstawie zlecenia przekazanego przez Zmawiającego. Rzeczywisty zakres świadczonych usług, wymiar oraz ich częstotliwość muszą być zgodne ze zleceniem MCW. Pod pojęciem wymiaru godzin świadczenia usług, rozumie się wyłącznie rzeczywisty czas świadczenia usług, w tym również wykonanie na rzecz odbiorcy usług zleconych czynności poza jego miejscem zamieszkania, takich jak np.: załatwianie spraw urzędowych, w tym dokonywanie opłat za usługi, czas robienia zakupów, czas realizacji recept (w sklepach/aptekach położonych najbliżej miejsca zamieszkania odbiorcy usług), czas zapisywania do lekarza i wizyty u lekarza, czas zaprowadzenia do placówek ochrony zdrowia, ośrodków wsparcia, czas załatwiania istotnych spraw odbiorcy usług itp. Do czasu świadczenia usług nie wlicza się czasu dojazdu lub dojścia opiekuna do mieszkania odbiorcy usług, czasu niezbędnego na przemieszczenie się opiekuna od jednego odbiorcy usług do drugiego, jeżeli opiekun świadczy usługi u kilku osób w ciągu jednego dnia. Przez 1 godzinę usług należy rozumieć „godzinę zegarową” tj. 60 minut.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi formularz cenowy tj. Załącznik nr 2 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

85000000-9 - Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

85320000-8 - Usługi społeczne

85312100-0 - Usługi opieki dziennej

85311100-3 - Usługi opieki społecznej dla osób starszych

85311200-4 - Usługi opieki społecznej dla osób niepełnosprawnych

85312000-9 - Usługi opieki społecznej nieobejmujące miejsc noclegowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

754958,50 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

786997,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

754958,50 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Optima Care Sp. z.o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8971812331

7.3.3)Ulica

ul. Marsa 56A

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

04-242

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-04-15

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

754958,50 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-05-01 do 2026-07-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

85000000-9Usługi w zakresie zdrowia i opieki…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
272 500 zł
Próbka: 72 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
193 100 zł497 850 zł
Rozstęp międzykwartylowy
304 750 zł
Źródło próbki
CPV 85000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
193 100 zł
Mediana
272 500 zł
Górny kwartyl
497 850 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miejskie Centrum Wsparcia prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Szczecinek.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 754 959 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 85000000-9 (Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Optima Care Sp. z.o.o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.