Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Budowa stawu retencyjnego na terenie działki nr 2064 w msc. Turbia gm. Zaleszany

Zamawiający Gmina Zaleszany (Zaleszany, Podkarpackie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Budowa stawu retencyjnego na terenie działki nr 2064 w msc. Turbia gm. Zaleszany”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina ZaleszanyZaleszany, Podkarpackieopublikowano 11 kwietnia 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 551 722 zł
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA ZALESZANY

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 830409146

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Tadeusza Kościuszki 16

1.4.2.)Miejscowość

Zaleszany

1.4.3.)Kod pocztowy

37-415

1.4.4.)Województwo

podkarpackie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL824 - Tarnobrzeski

1.4.7.)Numer telefonu

158459419

1.4.8.)Numer faksu

158459424

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@zaleszany.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zaleszany.biuletyn.net

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-707bce5e-2a58-47f8-993f-08775441a4c9

2.3.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00186547

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2025-04-11

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00584628

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.3.)Nazwa projektu lub programu

Operacja pn. „Budowa stawu retencyjnego na terenie działki nr 2064 w msc. Turbia gm. Zaleszany” dofinansowana jest z w ramach działania ,,zarzadzanie zasobami wodnymi” w ramach poddziałania ,,Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020".

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa stawu retencyjnego na terenie działki nr 2064 w msc. Turbia gm. Zaleszany

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „ Budowa stawu na terenie działki nr 2064 w msc. Turbia gm. Zaleszany”

1) Przedmiotem zamówienia jest opracowanie pełnobranżowej dokumentacji projektowo – kosztorysowej, na podstawie której możliwa będzie realizacja budowy zarówno pod względem formalno-prawnym, jak i technicznym oraz wykonanie robót budowlanych zgodnie z tą dokumentacją w formule ,,zaprojektuj i wybuduj”; 2) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac projektowych oraz robót budowlanych w systemie ,,zaprojektuj i wybuduj”, tj. zaprojektowanie oraz wykonanie robót budowlanych, wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa uzgodnień, pozwoleń (pozwolenie wodno - prawne itd.), decyzji o lokalizacji celu publicznego, decyzji o pozwoleniu na budowę/zgłoszenia budowy z projektem budowlanym, jak i wszelkich prac budowlano – montażowych na podstawie robót opisanych w Programie Funkcjonalno – Użytkowym (PFU) oraz w nim niewymienionych a koniecznych do prawidłowej realizacji zamówienia. 3) Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie stawu retencyjnego (zbiornika retencyjnego) w miejscowości Turbia. 4) Realizacja przedsięwzięcia ma na celu poprawę gospodarki wodnej Gminy Zaleszany, a przez to realizację wymogów przepisów: a) Ustawa z dnia 20 lutego 2015r. o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (Dz.U.2022.2422t.j. z późn.zm.). 5) Charakterystyczne parametry określające wielkość i zakres robót. W wyniku realizacji przedmiotowej inwestycji powstanie otwarty zbiornik retencyjny o następujących parametrach technicznych: a) głębokość wody maksymalnie do H = 2,20 m; b) maksymalna głębokość wykopu – 2,20 m; c) powierzchnia całkowita stawu – 2 434,1 m2; d) powierzchnia zwierciadła wody – 2 314,0 m2; e) wymiary (kształt trapezu) – 96,60 m x 25,00 m – 21,30 m; f) nachylenie skarp 1:1,5. Wybudowany staw będzie działać na zasadzie zbiornika retencyjnego gromadzącego wody powierzchniowe z zimowych roztopów, wody opadowe, wody wysiąkowe i podsiąkowe. Planowane przedsięwzięcie poprawi stosunki wodno-powietrzne na terenie nieruchomości objętych inwestycją oraz terenów bezpośrednio przyległych. W związku z kolizją istniejącej sieci wodociągowej zostanie ona przebudowana po nowej trasie wg. załączonego schematu. Parametry techniczne projektowanego przebudowanego odcinka sieci wodociągowej: - Średnica, materiał -Ø 110 mmPE, - Długość - 280,370 mb, - Dodatkowy osprzęt - hydrant zewnętrzny dn 90mm, zasuwa dn 100 mm, Uwaga: Podane wielkości oraz ilości muszą zostać zweryfikowane na etapie dalszych prac projektowych. Ostateczne, szczegółowe rozwiązania lokalizacyjne ustali Wykonawca w Dokumentacji Projektowej. Podane powyżej ilości planowanych robót mogą ulec zmianie, na etapie jej opracowania i zatwierdzania, a ewentualne ich zwiększenie stanowi ryzyko Wykonawcy i nie będzie traktowane jako roboty dodatkowe. 6) Zakres robót projektowych i budowlanych: Wykonanie przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: - rozpoznanie warunków gruntowo – wodnych, - pełnienie nadzoru autorskiego w ramach opracowanej dokumentacji projektowej, - opracowanie Dokumentacji Projektowej niezbędnej dla wykonania robót, - uzyskanie wymaganych prawem decyzji, uzgodnień i opinii dla dokumentacji (łącznie z zatwierdzeniem projektu i dokonaniem zgłoszenia budowy z projektem budowlanym), - wykonanie robót budowlanych w oparciu o sporządzone projekty i dokumenty stanowiące umowę, w tym odtworzenie istniejących dróg i przywrócenie terenu do stanu sprzed rozpoczęcia przedmiotu zamówienia (lub w szczególnym wypadku w innym zakresie). 7) Przed przystąpieniem do wykonywania robót budowlanych Wykonawca opracuje Dokumentację Projektową, uzyska dla niej pozytywne uzgodnienia Zamawiającego, a także uzyska wymagane prawem wszystkie uzgodnienia, opinie i decyzje administracyjne. 8) Zamawiający wymaga, aby dokumentacja projektowa została opracowana zgodnie z obowiązującymi warunkami technicznymi, normami, przepisami i zasadami wiedzy technicznej dotyczącymi projektowania, decyzjami a w szczególności zgodnie z: - ustawą Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 roku (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 725 z późniejszymi zmianami) oraz Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1679 z późniejszymi zmianami), - Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego (Dz. U. z 2021 r., poz. 2454). - Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 roku w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2021 r. poz. 2458), - ustawą Prawo wodne z dnia 20 lipca 2017 r. (t.j. Dz. U. z 2023, poz. 1478 z późn. zm.), - ustawa Prawo ochrony środowiska z dnia 27 kwietnia 2001 r. (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 54 z późniejszymi zmianami). 9) W ramach opracowania Dokumentacji Projektowej, Wykonawca wykona następujące prace: a) opracuje projekt budowlany, b) wykona wszelkie niezbędne opracowania wymagane do realizacji inwestycji, w tym między innymi projekty odtworzenia nawierzchni, tymczasowej organizacji ruchu, usunięcia kolizji z istniejącą infrastrukturą podziemną, łączności radiowej, operaty wodnoprawne, c) uzyska wszystkie opinie, uzgodnienia, pozwolenia i decyzje administracyjne niezbędne do zaprojektowania i wykonania prac budowlanych, d) o ile będzie to wymagane, opracuje inwentaryzację zieleni i uzyska w imieniu Zamawiającego decyzję zezwalającą na wycinkę lub przesadzenie kolidującej zieleni, e) opracuje informację dotyczącą BIOZ, f) uzyska decyzję zatwierdzającą projekt budowalny, zgłoszenia budowy z projektem budowlanym, g) wykona specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiary i kosztorysy inwestorskie. 10) Zakres zamówienia obejmuje: a) Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej, Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej w oparciu o Program Funkcjonalno – Użytkowy oraz dane zawarte w udostępnionych dokumentach, wykonanej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę oraz wykonania robót budowlanych w ramach przedmiotowego zadania i obejmującej w szczególności: • opracowanie map do celów projektowych, • projekt budowlany wraz z dokonaniem zgłoszenia robót z projektem budowlanym, • projekt wykonawczy, • specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, • przedmiary robót oraz kosztorysy inwestorskie, • koncepcję drogową, w sytuacji gdy będzie wymagana odrębnymi przepisami, • projekt organizacji ruchu zastępczego na czas budowy (jeżeli będzie wymagany), • projekt odtworzenia nawierzchni (jeżeli będzie wymagany), • projekty wynikające z uzyskanych uzgodnień i decyzji, • operat wodnoprawny oraz pozwolenie wodnoprawne (jeżeli będzie wymagany odrębnymi przepisami), dla wszystkich branż niezbędnych dla realizacji zadania pn. „Budowa stawu retencyjnego na terenie działki nr 2064 w msc. Turbia gm. Zaleszany”. Dokumentację należy opracować w oparciu o Program Funkcjonalno – Użytkowy, który stanowi załącznik do niniejszej SWZ. UWAGA! Zamawiający zastrzega, że wartość wynagrodzenia Wykonawcy za opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej nie może przekroczyć 10% wartości robót budowlanych dla zadania. Program Funkcjonalno – Użytkowy (PFU), stanowiący załącznik do niniejszej SWZ, służy do ustalenia planowanych kosztów prac projektowych i robót budowlanych oraz prawidłowego przygotowania oferty. Program Funkcjonalno – Użytkowy określa rodzaj i zakres zamówienia niezbędnego do wykonania zbiornika retencyjnego na terenie Gminy Zaleszany w miejscowościach Turbia. Zamawiający udostępnia Wykonawcom będące w jego posiadaniu dokumenty, informacje i opracowania niezbędne do prawidłowego przygotowania oferty. Wykonawca winien również uzyskać wszelkie niezbędne pozwolenia, certyfikaty, opinie, itp. wynikające z wykonywanej dokumentacji oraz prowadzonych robót. 11) Dokumentacja projektowa będąca przedmiotem zamówienia powinna zawierać optymalne rozwiązania funkcjonalno – użytkowe, konstrukcyjne, materiałowe i kosztowe oraz wszystkie niezbędne rysunki szczegółów wraz z dokładnym opisem i charakterystyką techniczną w sposób umożliwiający realizację robót budowlanych bez konieczności sporządzania dodatkowych opracowań i uzupełnień. 12) Zamawiający wymaga, aby ilość dokumentacji projektowej (projekty budowlane, projekty wykonawcze, przedmiary robót, kosztorysy inwestorskie, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych i inne) w formie papierowej i elektronicznej wynosiła: - wersja drukowana w formacie A4 lub jego wielokrotności (rysunki, opisy i pozostałe dokumenty wchodzące w skład dokumentacji) – 3 egzemplarzy. - wersja elektroniczna – 2 płyt CD (1 egz. płyty w wersji edytowalnej oraz 1 egz. płyty w wersji tylko do odczytu) – rysunki w formacie .dwf, dwg, .pdf, - obrazy w formacie .jpg, .pdf, - tekst – format .doc i .pdf, - przedmiary, kosztorysy, harmonogramy – format .xls i .pdf. Zapis dotyczący ilości dokumentacji przekazywanej Zamawiającemu jest nadrzędny w stosunku do zapisu w Programie Funkcjonalno – Użytkowego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w rozdziale IV. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA w SWZ.

3.8.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2024-12-18

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

6 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

OBO ENERGY SP. Z O.O.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 389287916

4.3.3.)Ulica

Stanisława Trembeckiego, 11a

4.3.4.)Miejscowość

Rzeszów

4.3.5.)Kod pocztowy

35-234

4.3.6.)Województwo

podkarpackie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

397290,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2024/BZP 00669864/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2025-04-07

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

zmiana nazwy firmy Wykonawcy

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

zmiana polega na zmianie nazwy firmy :
PDD Energy Sp. z o.o., ul. Stanisława Trembeckiego 11a, 35-234 Rzeszów (dawniej: OBO ENERGY Sp. z o.o., ul. Stanisława Trembeckiego 11a, 35-234 Rzeszów)

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

0

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Zaleszany prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zaleszany.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.