Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
397 290 zł
Umowa zawarta
18 grudnia 2024
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 397 290 zł – 541 200 złodrzucone: 4
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji jakości i rękojmi za wady40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa stawu retencyjnego na terenie działki nr 2064 w msc. Turbia gm. Zaleszany

Zamawiający Gmina Zaleszany (Zaleszany, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa stawu retencyjnego na terenie działki nr 2064 w msc. Turbia gm. Zaleszany”, wybierając ofertę wykonawcy OBO ENERGY SP. Z O.O. Wartość umowy: 397 290 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina ZaleszanyZaleszany, Podkarpackieopublikowano 23 grudnia 2024
Wartość umowy
397 290 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy OBO ENERGY SP. Z O.O. (Rzeszów), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 397 290,00 zł (umowę zawarto 18 grudnia 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 397 290,00 zł do 541 200,00 zł. Odrzucono 4 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA ZALESZANY

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 830409146

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Tadeusza Kościuszki 16

1.5.2.)Miejscowość

Zaleszany

1.5.3.)Kod pocztowy

37-415

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL824 - Tarnobrzeski

1.5.7.)Numer telefonu

158459419

1.5.8.)Numer faksu

158459424

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@zaleszany.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zaleszany.biuletyn.net

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-707bce5e-2a58-47f8-993f-08775441a4c9

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa stawu retencyjnego na terenie działki nr 2064 w msc. Turbia gm. Zaleszany

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-707bce5e-2a58-47f8-993f-08775441a4c9

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00669864

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-12-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Operacja pn. „Budowa stawu retencyjnego na terenie działki nr 2064 w msc. Turbia gm. Zaleszany” dofinansowana jest z w ramach działania ,,zarzadzanie zasobami wodnymi” w ramach poddziałania ,,Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020".

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00584628

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GKM.272.15.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „ Budowa stawu na terenie działki nr 2064 w msc. Turbia gm. Zaleszany”

1) Przedmiotem zamówienia jest opracowanie pełnobranżowej dokumentacji projektowo – kosztorysowej, na podstawie której możliwa będzie realizacja budowy zarówno pod względem formalno-prawnym, jak i technicznym oraz wykonanie robót budowlanych zgodnie z tą dokumentacją w formule ,,zaprojektuj i wybuduj”; 2) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac projektowych oraz robót budowlanych w systemie ,,zaprojektuj i wybuduj”, tj. zaprojektowanie oraz wykonanie robót budowlanych, wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa uzgodnień, pozwoleń (pozwolenie wodno - prawne itd.), decyzji o lokalizacji celu publicznego, decyzji o pozwoleniu na budowę/zgłoszenia budowy z projektem budowlanym, jak i wszelkich prac budowlano – montażowych na podstawie robót opisanych w Programie Funkcjonalno – Użytkowym (PFU) oraz w nim niewymienionych a koniecznych do prawidłowej realizacji zamówienia. 3) Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie stawu retencyjnego (zbiornika retencyjnego) w miejscowości Turbia. 4) Realizacja przedsięwzięcia ma na celu poprawę gospodarki wodnej Gminy Zaleszany, a przez to realizację wymogów przepisów: a) Ustawa z dnia 20 lutego 2015r. o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (Dz.U.2022.2422t.j. z późn.zm.). 5) Charakterystyczne parametry określające wielkość i zakres robót. W wyniku realizacji przedmiotowej inwestycji powstanie otwarty zbiornik retencyjny o następujących parametrach technicznych: a) głębokość wody maksymalnie do H = 2,20 m; b) maksymalna głębokość wykopu – 2,20 m; c) powierzchnia całkowita stawu – 2 434,1 m2; d) powierzchnia zwierciadła wody – 2 314,0 m2; e) wymiary (kształt trapezu) – 96,60 m x 25,00 m – 21,30 m; f) nachylenie skarp 1:1,5. Wybudowany staw będzie działać na zasadzie zbiornika retencyjnego gromadzącego wody powierzchniowe z zimowych roztopów, wody opadowe, wody wysiąkowe i podsiąkowe. Planowane przedsięwzięcie poprawi stosunki wodno-powietrzne na terenie nieruchomości objętych inwestycją oraz terenów bezpośrednio przyległych. W związku z kolizją istniejącej sieci wodociągowej zostanie ona przebudowana po nowej trasie wg. załączonego schematu. Parametry techniczne projektowanego przebudowanego odcinka sieci wodociągowej: - Średnica, materiał -Ø 110 mmPE, - Długość - 280,370 mb, - Dodatkowy osprzęt - hydrant zewnętrzny dn 90mm, zasuwa dn 100 mm, Uwaga: Podane wielkości oraz ilości muszą zostać zweryfikowane na etapie dalszych prac projektowych. Ostateczne, szczegółowe rozwiązania lokalizacyjne ustali Wykonawca w Dokumentacji Projektowej. Podane powyżej ilości planowanych robót mogą ulec zmianie, na etapie jej opracowania i zatwierdzania, a ewentualne ich zwiększenie stanowi ryzyko Wykonawcy i nie będzie traktowane jako roboty dodatkowe. 6) Zakres robót projektowych i budowlanych: Wykonanie przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: - rozpoznanie warunków gruntowo – wodnych, - pełnienie nadzoru autorskiego w ramach opracowanej dokumentacji projektowej, - opracowanie Dokumentacji Projektowej niezbędnej dla wykonania robót, - uzyskanie wymaganych prawem decyzji, uzgodnień i opinii dla dokumentacji (łącznie z zatwierdzeniem projektu i dokonaniem zgłoszenia budowy z projektem budowlanym), - wykonanie robót budowlanych w oparciu o sporządzone projekty i dokumenty stanowiące umowę, w tym odtworzenie istniejących dróg i przywrócenie terenu do stanu sprzed rozpoczęcia przedmiotu zamówienia (lub w szczególnym wypadku w innym zakresie). 7) Przed przystąpieniem do wykonywania robót budowlanych Wykonawca opracuje Dokumentację Projektową, uzyska dla niej pozytywne uzgodnienia Zamawiającego, a także uzyska wymagane prawem wszystkie uzgodnienia, opinie i decyzje administracyjne. 8) Zamawiający wymaga, aby dokumentacja projektowa została opracowana zgodnie z obowiązującymi warunkami technicznymi, normami, przepisami i zasadami wiedzy technicznej dotyczącymi projektowania, decyzjami a w szczególności zgodnie z: - ustawą Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 roku (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 725 z późniejszymi zmianami) oraz Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1679 z późniejszymi zmianami), - Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego (Dz. U. z 2021 r., poz. 2454). - Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 roku w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2021 r. poz. 2458), - ustawą Prawo wodne z dnia 20 lipca 2017 r. (t.j. Dz. U. z 2023, poz. 1478 z późn. zm.), - ustawa Prawo ochrony środowiska z dnia 27 kwietnia 2001 r. (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 54 z późniejszymi zmianami). 9) W ramach opracowania Dokumentacji Projektowej, Wykonawca wykona następujące prace: a) opracuje projekt budowlany, b) wykona wszelkie niezbędne opracowania wymagane do realizacji inwestycji, w tym między innymi projekty odtworzenia nawierzchni, tymczasowej organizacji ruchu, usunięcia kolizji z istniejącą infrastrukturą podziemną, łączności radiowej, operaty wodnoprawne, c) uzyska wszystkie opinie, uzgodnienia, pozwolenia i decyzje administracyjne niezbędne do zaprojektowania i wykonania prac budowlanych, d) o ile będzie to wymagane, opracuje inwentaryzację zieleni i uzyska w imieniu Zamawiającego decyzję zezwalającą na wycinkę lub przesadzenie kolidującej zieleni, e) opracuje informację dotyczącą BIOZ, f) uzyska decyzję zatwierdzającą projekt budowalny, zgłoszenia budowy z projektem budowlanym, g) wykona specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiary i kosztorysy inwestorskie. 10) Zakres zamówienia obejmuje: a) Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej, Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej w oparciu o Program Funkcjonalno – Użytkowy oraz dane zawarte w udostępnionych dokumentach, wykonanej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę oraz wykonania robót budowlanych w ramach przedmiotowego zadania i obejmującej w szczególności: • opracowanie map do celów projektowych, • projekt budowlany wraz z dokonaniem zgłoszenia robót z projektem budowlanym, • projekt wykonawczy, • specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, • przedmiary robót oraz kosztorysy inwestorskie, • koncepcję drogową, w sytuacji gdy będzie wymagana odrębnymi przepisami, • projekt organizacji ruchu zastępczego na czas budowy (jeżeli będzie wymagany), • projekt odtworzenia nawierzchni (jeżeli będzie wymagany), • projekty wynikające z uzyskanych uzgodnień i decyzji, • operat wodnoprawny oraz pozwolenie wodnoprawne (jeżeli będzie wymagany odrębnymi przepisami), dla wszystkich branż niezbędnych dla realizacji zadania pn. „Budowa stawu retencyjnego na terenie działki nr 2064 w msc. Turbia gm. Zaleszany”. Dokumentację należy opracować w oparciu o Program Funkcjonalno – Użytkowy, który stanowi załącznik do niniejszej SWZ. UWAGA! Zamawiający zastrzega, że wartość wynagrodzenia Wykonawcy za opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej nie może przekroczyć 10% wartości robót budowlanych dla zadania. Program Funkcjonalno – Użytkowy (PFU), stanowiący załącznik do niniejszej SWZ, służy do ustalenia planowanych kosztów prac projektowych i robót budowlanych oraz prawidłowego przygotowania oferty. Program Funkcjonalno – Użytkowy określa rodzaj i zakres zamówienia niezbędnego do wykonania zbiornika retencyjnego na terenie Gminy Zaleszany w miejscowościach Turbia. Zamawiający udostępnia Wykonawcom będące w jego posiadaniu dokumenty, informacje i opracowania niezbędne do prawidłowego przygotowania oferty. Wykonawca winien również uzyskać wszelkie niezbędne pozwolenia, certyfikaty, opinie, itp. wynikające z wykonywanej dokumentacji oraz prowadzonych robót. 11) Dokumentacja projektowa będąca przedmiotem zamówienia powinna zawierać optymalne rozwiązania funkcjonalno – użytkowe, konstrukcyjne, materiałowe i kosztowe oraz wszystkie niezbędne rysunki szczegółów wraz z dokładnym opisem i charakterystyką techniczną w sposób umożliwiający realizację robót budowlanych bez konieczności sporządzania dodatkowych opracowań i uzupełnień. 12) Zamawiający wymaga, aby ilość dokumentacji projektowej (projekty budowlane, projekty wykonawcze, przedmiary robót, kosztorysy inwestorskie, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych i inne) w formie papierowej i elektronicznej wynosiła: - wersja drukowana w formacie A4 lub jego wielokrotności (rysunki, opisy i pozostałe dokumenty wchodzące w skład dokumentacji) – 3 egzemplarzy. - wersja elektroniczna – 2 płyt CD (1 egz. płyty w wersji edytowalnej oraz 1 egz. płyty w wersji tylko do odczytu) – rysunki w formacie .dwf, dwg, .pdf, - obrazy w formacie .jpg, .pdf, - tekst – format .doc i .pdf, - przedmiary, kosztorysy, harmonogramy – format .xls i .pdf. Zapis dotyczący ilości dokumentacji przekazywanej Zamawiającemu jest nadrzędny w stosunku do zapisu w Programie Funkcjonalno – Użytkowego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w rozdziale IV. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA w SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

397290,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

541200,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

397290,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

OBO ENERGY SP. Z O.O.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 389287916

7.3.3)Ulica

Stanisława Trembeckiego, 11a

7.3.4)Miejscowość

Rzeszów

7.3.5)Kod pocztowy

35-234

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Wykonanie zbiornika - roboty ziemne

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-12-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

397290,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Zaleszany prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zaleszany.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 397 290 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: OBO ENERGY SP. Z O.O. (Rzeszów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.