Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
3 793 274 zł
Umowa zawarta
17 marca 2025
Okres realizacji
18 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 3 793 274 zł – 4 610 827 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Przedłużenie okresu gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja układu komunikacyjnego w miejscowości Orońsko obejmującego ulice: Dworską, Cichą oraz Miłą

Zamawiający Gmina Orońsko (Orońsko, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja układu komunikacyjnego w miejscowości Orońsko obejmującego ulice: Dworską,…”, wybierając ofertę wykonawcy „BUDROMOST-STARACHOWICE” Sp. z o.o. Wartość umowy: 3 793 274 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina OrońskoOrońsko, Mazowieckie (powiat Szydłowiecki →)opublikowano 2 kwietnia 2025
Wartość umowy
3 793 274 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy „BUDROMOST-STARACHOWICE” Sp. z o.o. (Wąchock), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 3 793 274,12 zł (umowę zawarto 17 marca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 3 793 274,12 zł do 4 610 827,08 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 18 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA OROŃSKO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 670223860

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Szkolna

1.5.2.)Miejscowość

Orońsko

1.5.3.)Kod pocztowy

26-505

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL921 - Radomski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@oronsko.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.oronsko.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6de0e788-cb5f-4ffe-b308-be37371c466f

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja układu komunikacyjnego w miejscowości Orońsko obejmującego ulice: Dworską, Cichą oraz Miłą

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6de0e788-cb5f-4ffe-b308-be37371c466f

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00174152

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-04-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00103366/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Modernizacja układu komunikacyjnego w miejscowości Orońsko obejmującego ulice Osiedlową, Dworską, Cichą oraz drogę gminną na działkach nr 91/1, 91/11, 91/4

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

271.3.2025/RGK/SG

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w formule „zaprojektuj i wybuduj”, dotyczącej modernizacji
układu komunikacyjnego w miejscowości Orońsko obejmującego ulice: Dworską, Cichą oraz drogę wewnętrzną na
działkach ew. 91/1, 91/11, 90/4 (ul. Miła) w obr. Orońsko 0012.
Przedmiotowa inwestycja zlokalizowana jest w granicach administracyjnych gminy Orońsko, w miejscowości Orońsko.
Długość projektowanego odcinka wynosi: ulica Dworska 717 mb, ulica Cicha 299 mb oraz ulica Miła 336 mb.
Przedmiot zamówienia przewidziany jest do realizacji w systemie „zaprojektuj i wybuduj”; składa się z dwóch Etapów:
Etap I opracowanie dokumentacji projektowej:- branża drogowa,- branża teletechniczna,- branża elektroenergetyczna - oświetlenie uliczne,- branża sieciowa (usunięcie kolizji lub zabezpieczenie sieci).
Etap II wykonanie prac na podstawie uzyskanej decyzji zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID):- rozbudowa/budowa ul. Dworskiej,- przebudowa/budowa ul. Cichej,- przebudowa/budowa ul. Miłej,- budowa kanału technologicznego na ul. Dworskiej oraz Cichej,- budowa odwodnienia,- budowa oświetlenia ulicznego,- przebudowa / zabezpieczenie istniejących sieci.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3793274,12 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4610827,08 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3793274,12 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

„BUDROMOST-STARACHOWICE” Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6641936388

7.3.3)Ulica

Św. Rocha 31

7.3.4)Miejscowość

Wąchock

7.3.5)Kod pocztowy

27-215

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-03-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

3793274,12 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

18 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
792 122 zł
Próbka: 185 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
330 000 zł1 603 669 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 273 669 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
330 000 zł
Mediana
792 122 zł
Górny kwartyl
1 603 669 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Orońsko prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Orońsko.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 793 274 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: „BUDROMOST-STARACHOWICE” Sp. z o.o. (Wąchock). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.