Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Zamawiający wszczął postępowanie przy założeniu uzyskania dofinansowania ze środków zewnętrznych, które miało stanowić podstawowe źródło finansowania zamówienia. W toku procedury okazało się jednak, że Zamawiający nie uzyskał przedmiotowego dofinansowania. Zmiana ta wynika z okoliczności niezależnych od Zamawiającego, których nie można było racjonalnie przewidzieć na etapie przygotowania i wszczęcia postępowania

Podstawa: art. 255 pkt 5 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa istniejącego obiektu mostowego na przepust stalowy w ciągu drogi gminnej 400405W relacji Dobrut-Bąków-Ciepła

Zamawiający Gmina Orońsko (Orońsko, Mazowieckie) opublikował wynik postępowania „Przebudowa istniejącego obiektu mostowego na przepust stalowy w ciągu drogi gminnej…”.

Zamawiający: Gmina OrońskoOrońsko, Mazowieckie (powiat Szydłowiecki →)opublikowano 26 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 367 261 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Zamawiający wszczął postępowanie przy założeniu uzyskania dofinansowania ze środków zewnętrznych, które miało stanowić podstawowe źródło finansowania zamówienia. W toku procedury okazało się jednak, że Zamawiający nie uzyskał przedmiotowego dofinansowania… Podstawa: art. 255 pkt 5 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA OROŃSKO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 670223860

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Szkolna

1.5.2.)Miejscowość

Orońsko

1.5.3.)Kod pocztowy

26-505

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL921 - Radomski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@oronsko.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.oronsko.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d49ba3a6-a709-4289-b4e7-85307036160d

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa istniejącego obiektu mostowego na przepust stalowy w ciągu
drogi gminnej 400405W relacji Dobrut-Bąków-Ciepła

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d49ba3a6-a709-4289-b4e7-85307036160d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00409001

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00103366/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Przebudowa istniejącego obiektu mostowego na przepust stalowy w ciągu drogi gminnej 400405W relacji Dobrut-Bąków-Ciepła

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00407522

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RGK.271.3.2024.KT

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na rozbiórce istniejącego obiektu mostowego oraz budowie przepustu z rur stalowych oraz przebudowa drogi gminnej na dojazdach do obiektu, zlokalizowanego w km 1+463 drogi gminnej w powiecie szydłowieckim, gmina Orońsko,
działki 203 i 207 obręb 0006 Dobrut i 49 obręb Bąków. Przedmiot zamówienia obejmuje również ubezpieczenie dna i skarp rzeki na długości 15 m powyżej i poniżej przepustu oraz prace utrzymaniowe w korycie rzeki łącznie na długości 150 m. przebudowie obiektu mostowego na przepust z rur stalowych, przebudowie rzeki Oronki.

4.5.3.)Główny kod CPV

45221100-3 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 5 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający wszczął postępowanie przy założeniu uzyskania dofinansowania ze środków zewnętrznych, które miało stanowić podstawowe źródło finansowania zamówienia. W toku procedury
okazało się jednak, że Zamawiający nie uzyskał przedmiotowego dofinansowania. Zmiana ta wynika z okoliczności niezależnych od Zamawiającego, których nie można było racjonalnie przewidzieć na
etapie przygotowania i wszczęcia postępowania.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45221100-3Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
367 261 zł
Próbka: 19 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
313 081 zł1 064 683 zł
Rozstęp międzykwartylowy
751 602 zł
Źródło próbki
CPV 45221· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
313 081 zł
Mediana
367 261 zł
Górny kwartyl
1 064 683 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Orońsko prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Orońsko.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45221100-3 (Roboty budowlane w zakresie budowy mostów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.