Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

konieczność zmiany zapisów Specyfikacji warunków zamówienia, krótki czas pozostały do terminu składania ofert oraz dbałość o umożliwienie prawidłowego przeprowadzenia postępowania

Podstawa: art. 256 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Stojadłach (formuła zaprojektuj i wybuduj)

Zamawiający Gmina Mińsk Mazowiecki (Mińsk Mazowiecki, Mazowieckie) opublikował wynik postępowania „Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Stojadłach (formuła zaprojektuj i wybuduj)”.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 551 722 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: konieczność zmiany zapisów Specyfikacji warunków zamówienia, krótki czas pozostały do terminu składania ofert oraz dbałość o umożliwienie prawidłowego przeprowadzenia postępowania. Podstawa: art. 256 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Mińsk Mazowiecki

1.3.)Oddział zamawiającego

-

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 711582747

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Józefa Chełmońskiego 14

1.5.2.)Miejscowość

Mińsk Mazowiecki

1.5.3.)Kod pocztowy

05-300

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL912 - Warszawski wschodni

1.5.7.)Numer telefonu

25 75 62 500

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@minskmazowiecki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.minskmazowiecki.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-155fae85-c0fd-458f-8974-89ad3708962f

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Stojadłach
(formuła zaprojektuj i wybuduj)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-155fae85-c0fd-458f-8974-89ad3708962f

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00166436

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-03-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00012756/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Stojadłach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Program priorytetowy „Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności szkół” realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00142537

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.1.9.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja Przedsięwzięcia polegającego na wykonaniu termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej w Stojadłach w sposób zgodny z zasadami DNSH.
Zamówienie dotyczy istniejącego obiektu budowlanego, zlokalizowanego przy ulicy Południowej 20 w miejscowości Stojadła. Obiekt stanowi budynek użyteczności publicznej, w którym mieści się szkoła podstawowa i jest w ciągłym użytkowaniu.
Zamówienie ma charakter formuły zaprojektuj i wybuduj a zakres prac obejmuje:
- wykonanie dokumentacji technicznej uwzględniającej w swej treści zasady DNSH,
- docieplenie dachu/stropu (2047,00 m2)
- docieplenie ścian zewnętrznych (1530,30 m2 pow. netto)
- wymianę stolarki okiennej (479 m2)
- wymianę stolarki drzwiowej (52,56 m2)
- wymianę oświetlenia wbudowanego (315 szt.).
Wykonawca zobowiązany jest na etapie projektowania oraz następczo wykonania, do stosowania energooszczędnych rozwiązań technicznych.
Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia przy zastosowaniu materiałów o niskim śladzie węglowym tj. materiałów ekologicznych, które nie emitują szkodliwych substancji do atmosfery, a także tych, które mają potencjał recyklingowy, minimalizując generowanie odpadów budowlanych. Materiały termoizolacyjne, okna oraz inne komponenty budowlane winny być dobierane na podstawie kryteriów środowiskowych, takich jak certyfikaty ekologiczne oraz ich wpływ na cykl życia budynku.
Realizacja zamówienia winna doprowadzić do spełnienia wymogu efektu ekologicznego określonego w audycie energetycznym, stanowiącym Załącznik do Programu Funkcjonalno-Użytkowego wchodzącego w skład Dokumentacji będącej Załącznikiem nr 10 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45410000-4 - Tynkowanie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 256 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

konieczność zmiany zapisów Specyfikacji warunków zamówienia, krótki czas pozostały do terminu składania ofert oraz dbałość o umożliwienie prawidłowego przeprowadzenia postępowania

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Mińsk Mazowiecki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Mińsk Mazowiecki.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.