Modernizacja – przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Annopol
Zamawiający Gmina Annopol (Annopol, Lubelskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Modernizacja – przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Annopol”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 331 876 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4140, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,3 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
30 czerwca 2023
Termin ofert: 18 lipca 2023 09:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
07 sierpnia 2023
3 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
20 stycznia 2025
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA ANNOPOL |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 830409620 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Rynek 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Annopol |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 23-235 |
| 1.4.4.) | Województwo | lubelskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL815 - Puławski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | +48 15 861 30 63 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@annopol.eurzad.eu |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.annopol.info |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-ac7e1117-1741-11ee-a60c-9ec5599dddc1 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00048773 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-01-20 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2023/BZP 00284805 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Modernizacja – przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Annopol |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 4.3. | Opis przedmiotu zamówienia | Przedmiot zamówienia polega na modernizacji – przebudowie dróg na terenie Gminy Annopol, tj.: 1) Modernizacja drogi w m. Bliskowice do wału. Długość odcinka drogowego objętego remontem: 200 mb 2) Modernizacja - przebudowa drogi gminnej w m. Janiszów. Długość odcinka drogowego objętego remontem: 135 mb 3) Modernizacja, przebudowa drogi gminnej w m. Dąbrowa (od szkoły w kierunku Annopola). Długość odcinka drogowego objętego remontem: 200 mb 4) Modernizacja, przebudowa drogi gminnej w m. Opoczka (nakładka asfaltowa od ul. Partyzantów). Długość odcinka drogowego objętego remontem: 180 mb 5) Modernizacja, przebudowa drogi gminnej w m. Opoka (od szkoły w kierunku Józefina) Długość odcinka drogowego objętego remontem: 150 mb 6) Modernizacja – przebudowa drogi gminnej w Świeciechowie koło kościoła Długość odcinka drogowego objętego remontem: 300 mb 7) Modernizacja, przebudowa drogi gminnej Grabówka – Zastocze. Długość odcinka drogowego objętego remontem: 470 mb 8) Modernizacja – przebudowa drogi gminnej od drogi krajowej w kierunku Józefina Długość odcinka drogowego objętego remontem: 200 mb 9) Modernizacja – przebudowa drogi gminnej w Annopolu ul. Leśna Powierzchnia odcinka drogowego objętego remontem: 2400 m2 10) Modernizacja – przebudowa drogi gminnej w miejscowości Zofipole. Długość odcinka drogowego objętego remontem: 200 mb 11) Przebudowa drogi gminnej nr 1035 od figury w kierunku Mniszka Długość odcinka drogowego objętego remontem: 100 mb. 4.4. Przedmiot zamówienia opisano szczegółowo w dokumentacji projektowej, Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót oraz przedmiarze – zawarte jako dokumentacja techniczna stanowią Załącznik nr 1 do SWZ. 4.5. Wykonanie przedmiotu zamówienia i oddanie do użytku musi być zgodne z wszystkimi aktami prawnymi właściwymi dla przedmiotu zamówienia, z przepisami techniczno-budowlanymi, obowiązującymi polskimi normami, wytycznymi oraz zasadami wiedzy technicznej. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych 45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45233320-8 - Fundamentowanie dróg 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2023-08-01 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 4 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Lublinie |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | NIP: 7120151231 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Grygowej 23 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Lublin |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 20-260 |
| 4.3.6.) | Województwo | lubelskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 1974305,10 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2023/BZP 00343503/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2023-12-14 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 1974305,10 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Nie |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Informacje dodatkowe
Droga z powodu której odstąpiono od czynności odbiorowych zgodnie z zawartą umową pomimo stwierdzonych usterek jest możliwa do korzystania a Gmina dochodzić będzie uprawnień z gwarancji.
Zgodnie z zawartą ugodą Gmina Annopol zobowiązała się uiścić na rzecz Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Lublinie kwotę 1.974.305,10 zł płatne w dniu 2 stycznia 2025 r. z zastrzeżeniem odsetek przysługujących w transakcjach handlowych na wypadek uchybienia terminowi płatności. Strony zgodnie ustaliły, iż bieg gwarancji udzielonej przez Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Lublinie w ramach umowy nr ZP.272.1.11.2023, zawartej przez strony w dniu 1 sierpnia 2023 r. rozpoczął się w dniu 14 grudnia 2023 r. Strony zgodnie oświadczyły, iż ugoda wyczerpuje wzajemne roszczenia stron wynikające z ww. umowy.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).