Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 040 931 zł
Umowa zawarta
17 stycznia 2025
Okres realizacji
18 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertodrzucone: 4wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja oświetlenia na terenie Gminy Grodzisko Dolne

Zamawiający Gmina Grodzisko Dolne (Grodzisko Dolne, Podkarpackie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Modernizacja oświetlenia na terenie Gminy Grodzisko Dolne”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Wartość umowy: 1 040 931 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina Grodzisko DolneGrodzisko Dolne, Podkarpackie (powiat Leżajski →)opublikowano 17 stycznia 2025
Wartość umowy
1 040 931 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy OPITMA CANTRUm Sp.z o.o. Sp. K. (Łódź), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 040 930,94 zł (umowę zawarto 17 stycznia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert. Odrzucono 4 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 18 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Grodzisko Dolne

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 690581710

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Grodzisko Dolne 125a

1.5.2.)Miejscowość

Grodzisko Dolne

1.5.3.)Kod pocztowy

37-306

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL824 - Tarnobrzeski

1.5.7.)Numer telefonu

+48 17 2428265

1.5.8.)Numer faksu

+48 17 2436038

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@grodziskodolne.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.grodziskodolne.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://grodziskodolne.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja oświetlenia na terenie Gminy Grodzisko Dolne

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ec95a482-0200-11ef-b81b-aebd110f5279

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00044733

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-01-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00338965/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Modernizacja oświetlenia ne terenie gminy Grodzisko Dolne

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00307497

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RI.271.3.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

851195,52 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa z wymianą i montażem oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Grodzisko Dolne, realizowana w ramach projektu „Modernizacja oświetlenia na terenie Gminy Grodzisko Dolne” w ramach programu:„Rozświetlamy Polskę”. Integralnym i niezbędnym warunkiem do realizacji przedmiotowego zadania są załączone dokumenty wydane przez operatora sieci, tj. PGE Dystrybucja S.A Oddział Rzeszów, Instrukcja Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej oraz obowiązujące przepisy prawa.

Zamówienie obejmuje:
- wszystkie niezbędne uzgodnienia konieczne przed rozpoczęciem prac z lokalnym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego – PGE Dystrybucja S.A. Oddział Rzeszów RE Leżajsk oraz RE Jarosław;
- demontaż 551szt istniejących opraw oświetlenia ulicznego;
- dostawę opraw oświetleniowych LED, zgodnych ze ST oraz złożoną ofertą, w miejsce prowadzenia prac instalacyjnych w liczbie 551szt., posiadających funkcjonalność zmiennego profilu mocy oraz autonomicznej zmiany profilu redukcji mocy
Lokalizacją inwestycji:

Miejscowości: Grodzisko Dolne, Grodzisko Górne, Wólka Grodziska, Opaleniska, Zmysłówka, Laszczyny, Grodzisko Nowe, Chodaczów
Gmina: Grodzisko Dolne
Powiat: leżajski
Województwo: podkarpackie , Rejon Energetyczny Leżajsk, Rejon Energetyczny Jarosław

4.5.3.)Główny kod CPV

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1040930,94 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1040930,94 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1040930,94 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

OPITMA CANTRUm Sp.z o.o. Sp. K.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 7252287186

7.3.3)Ulica

Piotrkowska 257a lok.58

7.3.4)Miejscowość

Łódź

7.3.5)Kod pocztowy

90-456

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-01-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1040930,94 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

18 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45310000-3Roboty instalacyjne elektryczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
271 926 zł
Próbka: 50 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
175 556 zł626 656 zł
Rozstęp międzykwartylowy
451 100 zł
Źródło próbki
CPV 45310000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
175 556 zł
Mediana
271 926 zł
Górny kwartyl
626 656 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Grodzisko Dolne prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Grodzisko Dolne.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 040 931 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45310000-3 (Roboty instalacyjne elektryczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: OPITMA CANTRUm Sp.z o.o. Sp. K. (Łódź). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.