Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
483 399 zł
Umowa zawarta
7 listopada 2024
Okres realizacji
14 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 483 399 zł – 695 000 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Prace konserwatorskie i roboty budowlane w dawnej szkole – obiekcie izby historii i tradycji gminy Ostaszewo przy ul. Kościuszki 20 w m. Ostaszewo

Zamawiający Gmina Ostaszewo (Ostaszewo, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Prace konserwatorskie i roboty budowlane w dawnej szkole – obiekcie izby historii i…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane I Konserwacji Zabytków Maciej Szczepkowski, Rafał Socha Sp. J. Wartość umowy: 483 399 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina OstaszewoOstaszewo, Pomorskieopublikowano 6 grudnia 2024
Wartość umowy
483 399 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane I Konserwacji Zabytków Maciej Szczepkowski, Rafał Socha Sp. J. (Malbork), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 483 399,21 zł (umowę zawarto 7 listopada 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 483 399,21 zł do 695 000,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 14 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Ostaszewo

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 170747900

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kościuszki 51

1.5.2.)Miejscowość

Ostaszewo

1.5.3.)Kod pocztowy

82-112

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL634 - Gdański

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@ostaszewo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ostaszewo.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-839384b4-1a58-48a0-96d9-ac1cb0d1d8e0

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Prace konserwatorskie i roboty budowlane w dawnej szkole – obiekcie izby historii i tradycji gminy Ostaszewo przy ul. Kościuszki 20 w m. Ostaszewo

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-839384b4-1a58-48a0-96d9-ac1cb0d1d8e0

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00638455

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-12-06

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00020468/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Prace konserwatorskie i roboty budowlane w dawnej szkole- obiekcie izby historii i tradycji Gminy Ostaszewo przy ul. Kościuszki 20

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00535911

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SZ.271.12.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

397645,86 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia w niniejszym postępowaniu jest wykonanie prac konserwatorskich i robot budowlanych w dawnej szkole – obiekcie izby historii i tradycji gminy Ostaszewo przy ul. Kościuszki 20 w m. Ostaszewo.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robot budowlanych, stanowiących załącznik 6 do SWZ oraz w projekcie umowy, stanowiącym załącznik 5 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

483399,21 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

695000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

483399,21 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane I Konserwacji Zabytków Maciej Szczepkowski, Rafał Socha Sp. J.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5790005996

7.3.3)Ulica

Boczna 8

7.3.4)Miejscowość

Malbork

7.3.5)Kod pocztowy

82-200

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-11-07

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

483399,21 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

14 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45210000-2Roboty budowlane w zakresie budynkó…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
640 430 zł
Próbka: 94 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
298 306 zł2 830 980 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 532 674 zł
Źródło próbki
CPV 45210000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
298 306 zł
Mediana
640 430 zł
Górny kwartyl
2 830 980 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Ostaszewo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ostaszewo.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 483 399 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45210000-2 (Roboty budowlane w zakresie budynków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane I Konserwacji Zabytków Maciej Szczepkowski, Rafał Socha Sp. J. (Malbork). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.