Prace konserwatorskie i roboty budowlane w dawnej szkole – obiekcie izby historii i tradycji gminy Ostaszewo przy ul. Kościuszki 20 w m. Ostaszewo
Zamawiający Gmina Ostaszewo (Ostaszewo, Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Prace konserwatorskie i roboty budowlane w dawnej szkole – obiekcie izby historii i…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 640 430 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=3967, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
08 października 2024
Termin ofert: 24 października 2024 09:30Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
06 grudnia 2024
3 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
19 maja 2025
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Ostaszewo |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 170747900 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Kościuszki 51 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Ostaszewo |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 82-112 |
| 1.4.4.) | Województwo | pomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL634 - Gdański |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | ug@ostaszewo.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.ostaszewo.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-839384b4-1a58-48a0-96d9-ac1cb0d1d8e0 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00236528 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-05-19 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00535911 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Prace konserwatorskie i roboty budowlane w dawnej szkole – obiekcie izby historii i tradycji gminy Ostaszewo przy ul. Kościuszki 20 w m. Ostaszewo |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1. Przedmiotem zamówienia w niniejszym postępowaniu jest wykonanie prac konserwatorskich i robot budowlanych w dawnej szkole – obiekcie izby historii i tradycji gminy Ostaszewo przy ul. Kościuszki 20 w m. Ostaszewo. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-11-07 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 14 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane I Konserwacji Zabytków Maciej Szczepkowski, Rafał Socha Sp. J. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 5790005996 |
| 4.3.3.) | Ulica | Boczna 8 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Malbork |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 82-200 |
| 4.3.6.) | Województwo | pomorskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 483399,21 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00638455/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-05-09 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | zmiana harmonogramu rzeczowo-finansowego |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | zmiana harmonogramu rzeczowo-finansowego związana z wcześniejszym zakończeniem robót budowlanych będących przedmiotem zamówienia |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 483399,21 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.