Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Zamawiający wobec spełnienia przesłanki określonej w art.255 ust. 3 ustawy Pzp, tj. przekroczenia przez cenę oferty z najniższą ceną, kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia podejmuje decyzję o unieważnieniu niniejszego postępowania na podstawie powyższej podstawy prawnej. Ponadto Zamawiający nie może zwiększyć środków na sfinansowanie zamówienia, dlatego zasadne jest unieważnienie postępowania na podstawie art. 255 ust. 3 ustawy Pzp

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

GMINNE,REGULARNE PRZEWOZY,W TYM DOWÓZ DZIECI Z GMINY CHRZYPSKO WIELKIE DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. M. KOPERNIKA W CHRZYPSKU W ORAZ PRZEDSZKOLA U REKSIA W CHRZYPSKU W,W OKRESIE OD 1.01.2025 DO 31.12.2025

Zamawiający Gmina Chrzypsko Wielkie (Chrzypsko Wielkie, Wielkopolskie) opublikował wynik postępowania „GMINNE,REGULARNE PRZEWOZY,W TYM DOWÓZ DZIECI Z GMINY CHRZYPSKO WIELKIE DO SZKOŁY…”. Złożono 1 ofertę.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 273 224 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Zamawiający wobec spełnienia przesłanki określonej w art.255 ust. 3 ustawy Pzp, tj. przekroczenia przez cenę oferty z najniższą ceną, kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia podejmuje decyzję o unieważnieniu niniejszego postępowania na podstawie… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA CHRZYPSKO WIELKIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 631259264

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Główna 15

1.5.2.)Miejscowość

Chrzypsko Wielkie

1.5.3.)Kod pocztowy

64-412

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL417 - Leszczyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

srodkiunijne@chrzypsko.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.chrzypsko.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d551be94-6af9-481a-ba26-e3b29b1ca5f6

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

GMINNE,REGULARNE PRZEWOZY,W TYM DOWÓZ DZIECI Z GMINY CHRZYPSKO WIELKIE DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. M. KOPERNIKA W CHRZYPSKU W ORAZ PRZEDSZKOLA U REKSIA W CHRZYPSKU W,W OKRESIE OD 1.01.2025 DO 31.12.2025

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d551be94-6af9-481a-ba26-e3b29b1ca5f6

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00636204

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-12-05

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00014086/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Gminne, regularne przewozy, w tym dowóz dzieci z Gminy Chrzypsko W. do Zespołu Szkół w Chrzypsku W. w okresie od 01.01.2025r. do 31.12.2025r.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00618495

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

FU.271.11.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia stanowią „Gminne, regularne przewozy, w tym dowóz dzieci z Gminy Chrzypsko Wielkie do Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Chrzypsku Wielkim oraz Przedszkola „U Reksia” w Chrzypsku Wielkim, w okresie od 1.01.2025 r. do 31.12.2025 r.”

4.5.3.)Główny kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający wobec spełnienia przesłanki określonej w art.255 ust. 3 ustawy Pzp, tj. przekroczenia przez cenę oferty z najniższą ceną, kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia podejmuje decyzję o unieważnieniu niniejszego postępowania na podstawie powyższej podstawy prawnej. Ponadto Zamawiający nie może zwiększyć środków na sfinansowanie zamówienia, dlatego zasadne jest unieważnienie postępowania na podstawie art. 255 ust. 3 ustawy Pzp.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

235290 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

235290 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

235290 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60100000-9Usługi w zakresie transportu drogow…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
273 224 zł
Próbka: 90 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
215 000 zł477 013 zł
Rozstęp międzykwartylowy
262 013 zł
Źródło próbki
CPV 60100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
215 000 zł
Mediana
273 224 zł
Górny kwartyl
477 013 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Chrzypsko Wielkie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Chrzypsko Wielkie.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60100000-9 (Usługi w zakresie transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.