Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
407 700 zł
Umowa zawarta
29 października 2024
Okres realizacji
od 1 listopada 2024 do 30 czerwca 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 407 700 zł – 480 870 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Czas podstawienia autobusu zastępczego40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup biletów miesięcznych dla uczniów dojeżdżających do Szkół na terenie Gminy Gomunice w roku szkolnym 2024/2025, 2025/2026

Zamawiający Centrum Usług Wspólnych w Gomunicach (Gomunice, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup biletów miesięcznych dla uczniów dojeżdżających do Szkół na terenie Gminy Gomunice…”, wybierając ofertę wykonawcy Marek Płomiński Przedsiębiorstwo Transportowo Handlowo Usługowe "Płomiński". Wartość umowy: 407 700 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Centrum Usług Wspólnych w GomunicachGomunice, Łódzkieopublikowano 22 listopada 2024
Wartość umowy
407 700 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,2 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Marek Płomiński Przedsiębiorstwo Transportowo Handlowo Usługowe "Płomiński" (Kletnia), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 407 700,00 zł (umowę zawarto 29 października 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 407 700,00 zł do 480 870,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 listopada 2024 r. do 30 czerwca 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

CENTRUM USŁUG WSPÓLNYCH W GOMUNICACH

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 389268830

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Armii Krajowej 32

1.5.2.)Miejscowość

Gomunice

1.5.3.)Kod pocztowy

97-545

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.7.)Numer telefonu

44/6842485

1.5.8.)Numer faksu

44/6842468

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

cuw@gomunice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gomunice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9a8010f2-9fdc-4fdd-86df-2298c57b0c59

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup biletów miesięcznych dla uczniów dojeżdżających do Szkół na terenie Gminy Gomunice w roku szkolnym 2024/2025, 2025/2026

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9a8010f2-9fdc-4fdd-86df-2298c57b0c59

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00609884

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-11-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00527849

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

CUW.3601.1.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

374670,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zakup biletów miesięcznych dla uczniów dojeżdżających do szkół na terenie Gminy Gomunice, tj. Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Przedszkola w Gomunicach oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Chrzanowicach w roku szkolnym 2024/2025, 2025/2026, bez miesięcy wakacyjnych.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
2.1. Dowóz uczniów będzie realizowany w oparciu o komunikację regularną (regularny przewóz osób), na podstawie biletów miesięcznych, których cena uwzględnia ulgę, o której mowa w art. 5a Ustawy z dnia 20 czerwca 1992 r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego.
2.2. Zamawiający zastrzega, że ryzyko niezawarcia z właściwym organem umowy określającej warunki zwrotu kosztów stosowania tych ulg obciąża Wykonawcę. W stosunkach między Zamawiającym, a Wykonawcą obowiązywać będzie cena biletu miesięcznego skalkulowana po uwzględnieniu ulgi.
2.3. Prognozowana liczba uczniów na poszczególnych trasach, a także prognozowane godziny rozpoczęcia i zakończenia nauki przez uczniów, dla których nabywane są bilety, które to godziny powinny być uwzględnione przez Wykonawcę w rozkładach jazdy linii regularnych zawarte są w SWZ.
2.4. Warunki dotyczące zamówienia:
a) Usługa będzie realizowana w roku szkolnym 2024/2025, 2025/2026 bez miesięcy wakacyjnych, bez ferii zimowych, dni świątecznych a także dni,
w których szkoła jest nieczynna.
b) Dowóz uczniów odbywać się będzie na podstawie imiennych biletów miesięcznych.
c) Zamawiający przekaże Wykonawcy co miesiąc wykaz uprawnionych do przejazdu uczniów.
d) Rozliczenie usługi będzie następowało w okresach miesięcznych na podstawie wystawionej przez Wykonawcę faktury, jako iloczyn rzeczywiście kupionych biletów miesięcznych w ramach realizowanej usługi oraz cen jednostkowych biletu określonych w formularzu ofertowym.
e) Podana liczba biletów miesięcznych (liczba uczniów) jest wielkością prognozowaną. Ilość zamawianych biletów miesięcznych w okresie trwania umowy może ulegać zmianie. W przypadku zwiększenia się ilości przewożonych uczniów Wykonawca musi zapewnić ich dowóz na warunkach podanych w ofercie. Z tytułu zmniejszenia ilości dowożonych uczniów Wykonawca nie będzie występował wobec Zamawiającego z żadnymi roszczeniami z tytułu utraconych korzyści.
f) Autobusy muszą posiadać wystarczającą liczbę miejsc siedzących na określonej trasie.
g) Wykonawca zapewni miejsce siedzące osobie sprawującej opiekę nad dziećmi i młodzieżą.
h) Wykonawca jest zobowiązany dostosować do zamówienia odpowiednią liczbę środków transportu w celu realizacji przewozów zgodnie z ilością zakupionych biletów miesięcznych na danej trasie. W przypadku awarii lub usterki pojazdu Zamawiający wymaga, aby wykonawca dysponował pojazdem zastępczym, aby zapewnić uczniom bezproblemowy dojazd.
i) Wykonawca jest zobowiązany zapewnić dostosowanie rozkładu jazdy do planu zajęć lekcyjnych, mając na uwadze jak najkrótszy czas przebywania dziecka w podróży z uwzględnieniem, że dziecko powinno być dowiezione do szkoły w takim czasie, aby możliwe było rozpoczęcie przez nie o czasie zajęć lekcyjnych i powrót po zakończeniu zajęć lekcyjnych lub świetlicowych bez zbędnego oczekiwania;
j) Zamawiający zastrzega możliwość zmian rozkładu jazdy w ciągu realizacji zamówienia, który jest uzależniony od organizacji zajęć szkolnych, rozkładu zajęć lekcyjnych oraz nieprzewidzianych zdarzeń. Wykonawca zobowiązuje się dopełnić formalności związanych ze zmianą rozkładu jazdy na danej linii komunikacyjnej w najkrótszym możliwie terminie.
k) Wykonawca zobowiązuje się do świadczenia usługi przewozowej pojazdami sprawnymi technicznie, zapewniającymi bezpieczeństwo uczniów i posiadającymi aktualne badania techniczne, zgodnie z wymaganiami określonymi w obowiązujących przepisach.
l) Autobusy muszą być wyposażone w pasy bezpieczeństwa dla każdego siedzenia.
m) Dowożenie dzieci ma się odbywać ubezpieczonymi autobusami. Wykonawca ubezpiecza autobusy i pasażerów od wszelkich szkód powstałych podczas przewozu oraz pozostających w związku z przewozem.
n) Wykonawca zobowiązuje się również do posiadania i aktualizacji wszelkiego rodzaju uprawnień, zezwoleń, licencji i badań technicznych pojazdów, wymaganych przy wykonywaniu tego rodzaju przewozów.
o) Wykonawca zobowiązany jest przestrzegać Standardów Ochrony Małoletnich przed krzywdzeniem, wprowadzonych Zarządzeniem nr 6/2024 Kierownika Centrum Usług Wspólnych w Gomunicach z dnia 06 sierpnia 2024 r.
p) Wykonawca ma obowiązek przekazania danych osobowych wszystkich kierowców, wymaganych do sprawdzenia w rejestrze sprawców przestępstw na tle seksualnym.
q) Wykonawca zobowiązany jest do wyznaczenia osoby do kontaktów w sprawie świadczenia niniejszej usługi wraz z podaniem imienia i nazwiska, adresu e-mail i nr telefonu. Kontakt ten będzie również udostępniony przedstawicielom placówek oświatowych.
r) Zamawiającemu przysługuje prawo kontroli świadczonych usług będących przedmiotem umowy. Kontrola może być przeprowadzona po uprzednim powiadomieniu wykonawcy z udziałem przedstawiciela wykonawcy (za przedstawiciela wykonawcy uznaje się także prowadzącego pojazd) lub samodzielnie przez upoważnionego przedstawiciela zamawiającego bez uprzedniego powiadamiania wykonawcy i bez udziału jego przedstawicieli. Wyniki kontroli przeprowadzonej w w/w formach mają jednakowe znaczenie dla oceny prawidłowego wykonywania przez wykonawcę przedmiotu umowy.

Szczegółowe wymagania stawiane Wykonawcy związane z realizacją przedmiotu zamówienia:
a) Wykonawca zobowiązany jest wykonywać przewozy regularne na zasadach określonych w ustawie z dnia 6 września 2001 roku o transporcie drogowym i powinien posiadać odpowiednie zezwolenie na realizację przewozu regularnego na liniach komunikacyjnych minimum na trasach objętych przedmiotem zamówienia.
b) Wykonawca powinien przed zawarciem umowy o udzielenie niniejszego zamówienia zawrzeć umowę z Województwem Łódzkim określającą warunki zwrotu kosztów stosowania ulg uczniowskich w przewozach regularnych (zgodnie z art. 18a ustawy o transporcie drogowym) oraz okazać ją na żądanie Zamawiającego. Ryzyko finansowe związane z niezawarciem umowy określającej warunki zwrotu kosztów stosowania ulg uczniowskich obciąża wyłącznie Wykonawcę, który w relacjach z Zamawiających zobowiązany jest do stosowania stawek uwzględniających ulgi.
c) Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia.
d) Wymagana jest należyta staranność profesjonalisty przy realizacji zobowiązań umowy.
e) Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
f) Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę osobom trzecim podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

407700,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

480870,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

407700,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Marek Płomiński Przedsiębiorstwo Transportowo Handlowo Usługowe "Płomiński"

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7720008312

7.3.3)Ulica

Dworcowa

7.3.4)Miejscowość

Kletnia

7.3.5)Kod pocztowy

97-545

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-10-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

407700,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2024-11-01 do 2026-06-30

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60112000-6Usługi w zakresie publicznego trans…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
382 869 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 301 zł656 309 zł
Rozstęp międzykwartylowy
457 009 zł
Źródło próbki
CPV 60112000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 301 zł
Mediana
382 869 zł
Górny kwartyl
656 309 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Centrum Usług Wspólnych w Gomunicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gomunice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 407 700 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60112000-6 (Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Marek Płomiński Przedsiębiorstwo Transportowo Handlowo Usługowe "Płomiński" (Kletnia). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.