Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
105 000 zł
Umowa zawarta
29 października 2024
Okres realizacji
110 dni
Oferty w postępowaniu
9 ofertceny: 105 000 zł – 131 487 złodrzucone: 3wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa pelletu drzewnego do placówki oświatowej - Zespołu Szkół Nr 1 im. Jana Kilińskiego w Kłobucku

Zamawiający Powiat Kłobucki (Kłobuck, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa pelletu drzewnego do placówki oświatowej - Zespołu Szkół Nr 1 im. Jana…”, wybierając ofertę wykonawcy DREWEX Mariusz Toboła, Michał Toboła Spółka Jawna. Wartość umowy: 105 000 zł. Złożono 9 ofert.

Zamawiający: Powiat KłobuckiKłobuck, Śląskie (powiat Kłobucki →)opublikowano 7 listopada 2024
Wartość umowy
105 000 zł
Liczba ofert
9 ofert
Konkurencyjność
~3,6 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy DREWEX Mariusz Toboła, Michał Toboła Spółka Jawna (Michałów), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 105 000,18 zł (umowę zawarto 29 października 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 9 ofert; ceny wahały się od 105 000,18 zł do 131 487,00 zł. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 110 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Kłobucki

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 152180754

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek im. Jana Pawła II 13

1.5.2.)Miejscowość

Kłobuck

1.5.3.)Kod pocztowy

42-100

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL224 - Częstochowski

1.5.7.)Numer telefonu

34 310 95 00

1.5.8.)Numer faksu

34 310 95 07

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

o.grzyb@klobuck.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.powiatklobucki.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8ea7373a-4540-4d72-ae9a-f990cdf041e2

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa pelletu drzewnego do placówki oświatowej - Zespołu Szkół Nr 1 im. Jana Kilińskiego w Kłobucku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8ea7373a-4540-4d72-ae9a-f990cdf041e2

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00584091

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-11-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00008376/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa pelletu do placówek oświatowych - 2 części

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00530826

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IR.272.1.18.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż i dostawa pelletu drzewnego do placówki oświatowej - Zespołu Szkół Nr 1 im. Jana Kilińskiego w Kłobucku, ul. Zamkowa 6, 42-100 Kłobuck w sezonie grzewczym 2024/2025. Dostawa pelletu drzewnego w okresie realizacji umowy będzie wynosiła:

Zakres podstawowy – w ilości 80 ton odbywać się będzie w transzach po ok. 20 ton (luzem) cysterną z opróżnieniem pneumatycznym do zbiornika opału.

Zakres objęty prawem opcji – w ilości 20 ton (luzem) jednorazowo cysterną z opróżnieniem pneumatycznym do zbiornika opału.

Wymagane parametry pelletu drzewnego:
- pellet wymiar 6 lub 8 mm,
- długość do 400 mm,
- max. zawartość popiołu do 0,7%,
- wartość opałowa 17-19 Mj/kg,
- wilgotność do 10%,
- zgodność z normą PN-EN 14961-2 Klasa A1,
- certyfikat DINplus, ENplus A1
- 6 miesięczna gwarancja producenta.

W przypadku wystąpienia w dokumentacji przetargowej określeń odwołujących się bezpośrednio do norm, aprobat, certyfikatów, znaku towarowego, patentu oznaczenia pochodzenia służą określeniu minimalnych cech technicznych i jakościowych. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych, pod warunkiem, że zaproponowane materiały będą posiadały parametry techniczne i jakościowe (technologiczne) nie gorsze niż te, które przedstawiono w SWZ, posiadać będą certyfikaty i aprobaty równoważne do wskazanych w dokumentacji przetargowej. Jako rozwiązania równoważne, należy rozumieć rozwiązania charakteryzujące się parametrami nie gorszymi od wymaganych, a znajdujących się w dokumentacji. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku wykonawca składa stosowne dokumenty na potwierdzenie równoważności oferowanego wyposażenia wraz z ofertą.
Dostawy odbywać się będą sukcesywnie w miarę potrzeb, po uprzednim zleceniu pisemnym (drogą elektroniczną) Zamawiającego w terminie do 7 dni. Termin zakończenia realizacji zamówienia ustala się na 110 od daty zawarcia umowy.
Dostawy odbywać się będą sukcesywnie z intensywnością uzależnioną od faktycznych potrzeb Zamawiającego, związanych z warunkami pogodowymi.
Zamawiający zastrzega sobie prawo wyrywkowego sprawdzenia jakości dostarczonej partii materiału, poprzez zlecenie przeprowadzenia niezbędnych badań niezależnej jednostce, na koszt:
- jeżeli parametry dostarczonej partii opału odpowiadają parametrom określonym w SWZ koszty badań pokryje Zamawiający
- jeżeli parametry dostarczonej partii opału są gorsze niż określone w SWZ koszty badań pokrywa Wykonawca.
Zakwestionowane przez Zamawiającego tj. Zespół Szkół Nr 1 im. Jana Kilińskiego w Kłobucku partie materiałów jako nie spełniające wymogów ww. norm zostaną pozostawione do dyspozycji Wykonawcy i za zakwestionowaną ilość materiału jak i za jej transport Zamawiający nie ureguluje należności.
Zakwestionowaną partię materiału zobowiązany jest zabrać ze zbiornika Zamawiającego we własnym zakresie.
Dostawy pelletu winny odbywać się w godzinach pracy Zamawiającego tj. od godz. 8.00 do 15.00 (od poniedziałku do piątku), po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu, celem potwierdzenia odbioru materiałów przez upoważnioną osobę.
Każdorazowo kierowca samochodu winien posiadać dokument potwierdzający jakość i ilość załadowanego materiału na daną jednostkę transportową.
W przypadku wątpliwości co do ilości załadowanego materiału, Zamawiający może na koszt Wykonawcy zamówienia skierować pojazd z ładunkiem do ponownego sprawdzenia jego ilości. Minimalna jednorazowa dostawa równać się będzie ładowności samochodu, sumaryczna ilość dostarczonego materiału nie przekroczy ilości podanej dla zamówienia. Dostawca będzie dostarczał pellet do Zespołu Szkół Nr 1 im. Jana Kilińskiego, ul. Zamkowa 6 w Kłobucku na własny koszt.

4.5.3.)Główny kod CPV

09111400-4 - Paliwa drzewne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

9

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

105000,18 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

131487,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

105000,18 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

DREWEX Mariusz Toboła, Michał Toboła Spółka Jawna

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6621818303

7.3.4)Miejscowość

Michałów

7.3.5)Kod pocztowy

28-411

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-10-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

105000,18 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

110 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09111400-4Paliwa drzewne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
250 000 zł
Próbka: 25 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
156 000 zł359 800 zł
Rozstęp międzykwartylowy
203 800 zł
Źródło próbki
CPV 09111400· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
156 000 zł
Mediana
250 000 zł
Górny kwartyl
359 800 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Kłobucki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kłobuck.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 105 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09111400-4 (Paliwa drzewne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: DREWEX Mariusz Toboła, Michał Toboła Spółka Jawna (Michałów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 9 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.