Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
24 840 zł
Umowa zawarta
23 października 2024
Okres realizacji
do 25 listopada 2024
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 24 840 zł – 69 876 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wycięcie drzew zagrażających cisom w rezerwacie przyrody "Cisy w Czarnem"

Zamawiający Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku (Gdańsk, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Wycięcie drzew zagrażających cisom w rezerwacie przyrody "Cisy w Czarnem"”, wybierając ofertę wykonawcy Gospodarstwo Leśne Polskie Lasy Sp. z o.o. Wartość umowy: 24 840 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w GdańskuGdańsk, Pomorskieopublikowano 29 października 2024
Wartość umowy
24 840 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~3,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Gospodarstwo Leśne Polskie Lasy Sp. z o.o. (Truskaw), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 24 840,00 zł (umowę zawarto 23 października 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 24 840,00 zł do 69 876,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 25 listopada 2024 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 220700750

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Chmielna

1.5.2.)Miejscowość

Gdańsk

1.5.3.)Kod pocztowy

80-748

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@gdansk.rdos.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/rdos-gdansk

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ced13f24-cd58-4c37-b777-1ee8f9492b16

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wycięcie drzew zagrażających cisom w rezerwacie przyrody "Cisy w Czarnem"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ced13f24-cd58-4c37-b777-1ee8f9492b16

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00569386

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-10-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00008097/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.10 Rezerwat Cisy w Czarnem - usuwanie gatunków konkurencyjnych dla cisa

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00516968

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SA.III.261.1.30.2024.LM

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Wycięcie drzew zagrażających cisom
w rezerwacie przyrody „Cisy w Czarnem”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

77211400-6 - Usługi wycinania drzew

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

24840,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

69876,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

24840,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Gospodarstwo Leśne Polskie Lasy Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

1182227507

7.3.3)Ulica

Piotra Falińskiego

7.3.4)Miejscowość

Truskaw

7.3.5)Kod pocztowy

05-080

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-10-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

24840,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2024-11-25

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

77211400-6Usługi wycinania drzew
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
473 397 zł
Próbka: 32 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
205 081 zł854 203 zł
Rozstęp międzykwartylowy
649 122 zł
Źródło próbki
CPV 77211400· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
205 081 zł
Mediana
473 397 zł
Górny kwartyl
854 203 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdańsk.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 24 840 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 77211400-6 (Usługi wycinania drzew). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Gospodarstwo Leśne Polskie Lasy Sp. z o.o. (Truskaw). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.