Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
33 210 zł
Umowa zawarta
27 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 11 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 33 210 zł – 81 180 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Obszar Natura 2000 Nowa Brda PLH220078 – monitoring ichtiofauny w jeziorach obszaru”

Zamawiający Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku (Gdańsk, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Obszar Natura 2000 Nowa Brda PLH220078 – monitoring ichtiofauny w jeziorach obszaru”, wybierając ofertę wykonawcy Tomasz Raczyński - Ekspertyzy Środowiskowe Rakus. Wartość umowy: 33 210 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w GdańskuGdańsk, Pomorskieopublikowano 28 sierpnia 2026
Wartość umowy
33 210 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,6 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    23 lipca 2026

    Termin ofert: 3 sierpnia 2026 09:30
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    28 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Tomasz Raczyński - Ekspertyzy Środowiskowe Rakus (Olsztyn), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 33 210,00 zł (umowę zawarto 27 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 33 210,00 zł do 81 180,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 11 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 220700750

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Chmielna

1.5.2.)Miejscowość

Gdańsk

1.5.3.)Kod pocztowy

80-748

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@gdansk.rdos.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/rdos-gdansk

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d9eb272c-9f3b-49f2-805c-134a4af3c023

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Obszar Natura 2000 Nowa Brda PLH220078
– monitoring ichtiofauny w jeziorach obszaru”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d9eb272c-9f3b-49f2-805c-134a4af3c023

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00411343

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00062010/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.23 Obszar Natura 2000 Nowa Brda - monitoring ichtiofauny ichtiofauny w jeziorach obszaru

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00359078

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OI.I.261.28.2026.IW

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie oceny składu i struktury ichtiofauny 9 jezior znajdujących się w obszarze Natura 2000 Nowa Brda PLH220078 (Zarządzenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku z dnia 13 września 2024 r.
w sprawie ustanowienia planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 Nowa Brda PLH220078)
2. Działania obejmują:
1) odłowy kontrolne ryb w jeziorze lobeliowym: Jezioro Płosno; jeziorach ramienicowych: Jezioro Zalane, Jezioro Rosko Duże, Jezioro Rosko Małe; jeziorach eutroficznych: Jezioro Trzcinne, Jezioro Bobry, Jezioro Krucze, Jezioro Babinko. Przeprowadzenie analizy składu gatunkowego, struktury ilościowej oraz przeprowadzenie analizy czy te jeziora, które są użytkowane wędkarsko i/lub rybacko mają prowadzoną gospodarkę wędkarską i/lub rybacką zgodną z wymogami siedliska przyrodniczego, które reprezentują oraz zgodnie z zapisami obowiązujących aktów prawa miejscowego – tzn. ww. zarządzenia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku,
2) rozpoznanie stanu populacji gatunków obcych ryb tj. przede wszystkim: amura, tołpygi, leszcza, lina, karasia srebrzystego, karpia; inwazyjnych: np. sumika karłowatego przy czym lista gatunków obcych i inwazyjnych może ulec zmianie po wykonanych odłowach. Po odłowieniu ryb gatunków inwazyjnych i/lub obcych i ich identyfikacji, nie można ich ponownie wpuszczać do badanych jezior. Należy je przekazać użytkownikom rybackim/dzierżawcom jezior w celu utylizacji,
3) identyfikację i analizę innych zagrożeń istniejących i potencjalnych dotyczących ichtiofauny i samych zbiorników wodnych stanowiących siedliska przyrodnicze 3110
3140, 3150. W opracowaniu należy je szczegółowo opisać z zastosowaniem „starych” kodów i nazw ujętych w zał. 5 do Instrukcji wypełniania Standardowych Formularzy Danych (Lista referencyjna zagrożeń, presji i działań 2.0) oraz „nowych” kodów i nazw opracowanych przez GDOŚ (3.0), które zostaną udostępnione wykonawcy w trakcie
realizacji umowy
4) zaproponowanie ewentualnych działań ochronnych, z zastosowaniem kodów i nazw ujętych w tabeli, która zostanie udostępniona Wykonawcy po zawarciu umowy,
5) propozycję zakresu monitoringu,
6) opracowanie danych przestrzennych,
7) wskazania do zmian zapisów w obowiązującym dokumencie planistycznym PZO wraz z uzasadnieniem oraz operatach rybackich lub umowach dzierżawy jezior.

4.5.3.)Główny kod CPV

90711500-9 - Monitoring środowiska naturalnego inny niż dotyczący branży budowlanej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

33210 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

81180 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

33210 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Tomasz Raczyński - Ekspertyzy Środowiskowe Rakus

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 9680827305

7.3.3)Ulica

ul. Dworcowa 52/10

7.3.4)Miejscowość

Olsztyn

7.3.5)Kod pocztowy

10-437

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

33210 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-11

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90711500-9Monitoring środowiska naturalnego i…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
382 386 zł
Próbka: 24 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
127 424 zł747 967 zł
Rozstęp międzykwartylowy
620 544 zł
Źródło próbki
CPV 90711500· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
127 424 zł
Mediana
382 386 zł
Górny kwartyl
747 967 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdańsk.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 33 210 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90711500-9 (Monitoring środowiska naturalnego inny niż dotyczący branży budowlanej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Tomasz Raczyński - Ekspertyzy Środowiskowe Rakus (Olsztyn). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.