ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Wycięcie drzew zagrażających cisom w rezerwacie przyrody "Cisy w Czarnem"

Zamawiający Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku (Gdańsk, Pomorskie) prowadził postępowanie „Wycięcie drzew zagrażających cisom w rezerwacie przyrody "Cisy w Czarnem"”. Termin składania ofert minął 4 października 2024, 09:30. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w GdańskuGdańsk, Pomorskieopublikowano 26 września 2024
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 473 397 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
4 października 2024, 09:30
Zakończone
Konkurencyjność
~3,4 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Doświadczenie40%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, doświadczenie 40%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Wycięcie drzew zagrażających cisom w rezerwacie przyrody "Cisy w Czarnem.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 220700750

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Chmielna

1.5.2.)Miejscowość

Gdańsk

1.5.3.)Kod pocztowy

80-748

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@gdansk.rdos.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/rdos-gdansk

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wycięcie drzew zagrażających cisom w rezerwacie przyrody "Cisy w Czarnem"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ced13f24-cd58-4c37-b777-1ee8f9492b16

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00516968

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-09-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00008097/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.10 Rezerwat Cisy w Czarnem - usuwanie gatunków konkurencyjnych dla cisa

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ced13f24-cd58-4c37-b777-1ee8f9492b16

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Rozdz. VI i XV SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

SA.III.261.1.30.2024.LM

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Wycięcie drzew zagrażających cisom
w rezerwacie przyrody „Cisy w Czarnem”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia.

4.2.6.)Główny kod CPV

77211400-6 - Usługi wycinania drzew

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2024-11-25

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

punktowo

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.)Nazwa kryterium

doświadczenie

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit a

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit b

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit c

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
2) Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
3) Sytuacji ekonomicznej lub finansowej
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
4) Zdolności technicznej lub zawodowej:
a) Wykonawca wykaże, że w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, wykonał co najmniej 1 usługę w zakresie wycinki drzew (z I lub II piętra drzewostanu) na terenach cennych przyrodniczo i podlegających ochronie (rezerwaty przyrody, parki narodowe, obszary Natura 2000) na powierzchni nie mniejszej niż 0,5 ha lub w ilości nie mniejszej niż 30 drzew. Przez jedną wykonaną usługę Zamawiający rozumie realizację przedmiotu jednej umowy. Weryfikacja na podstawie wykazu usług wraz z podaniem ich rodzaju, daty i miejsca oraz informacji na rzecz kogo została wykonana oraz załączeniem dowodów potwierdzających należyte i bezusterkowe wykonanie zlecenia (Załącznik nr 5 Wykaz usług)
b) dysponuje co najmniej jedną osobą, którą skieruje do realizacji zamówienia, która wykonała co najmniej 1 usługę w zakresie wycinki drzew (z I lub II pietra drzewostanu) na terenach cennych przyrodniczo i podlegających ochronie (rezerwaty przyrody, parki narodowe, obszary Natura 2000) na powierzchni nie mniejszej niż 0,5 ha lub w ilości nie mniejszej niż 30 drzew; Załącznik nr 9 Wykaz osób.
c) dysponuje sprzętem umożliwiającym wykonanie zamówienia. Wykonawca przedstawi listę sprzętu. W przypadku, gdy wykonawca nie jest właścicielem sprzętu, przedstawi umowę użyczenia sprzętu z podaniem jego rodzaju, typu oraz okresu użyczenia tożsamego z terminem realizacji zamówienia lub wskaże podwykonawcę, który dysponuje ww. sprzętem (Załącznik nr 10).

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Załącznik Nr 5, 9 i 10.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Załącznik nr 6 Wzór umowy

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2024-10-04 09:30

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2024-10-04 10:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2024-11-02

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

77211400-6Usługi wycinania drzew
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
473 397 zł
Próbka: 32 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
205 081 zł854 203 zł
Rozstęp międzykwartylowy
649 122 zł
Źródło próbki
CPV 77211400· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
205 081 zł
Mediana
473 397 zł
Górny kwartyl
854 203 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 04.10.2024, 09:30. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdańsk.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 77211400-6 (Usługi wycinania drzew). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.